Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach…
2021-09-14, 13:32 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach, kukizowcach, Musze i ciekawych filmach

Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
"Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we wrześniu" - powiedział PAP prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan.  Partia ma wejść w koalicję Zjednoczonej Prawicy i zastąpić Porozumienie Jarosława Gowina.

- Za kulisami Zjednoczonej Prawicy bardzo dużo się dzieje. Targi o stanowiska są w trakcie. W Partii Republikańskiej podkreślają, że wprowadzają więcej szabel niż frakcja Ociepy. Oczekują stanowiska wicepremiera i czterech stanowisk ministerialnych - skomentował publicysta Piotr Gociek.
- Wiewiórki z Nowogrodzkiej podśmiewają się z tego i mówią, że nie można zgodzić się na takie warunki, bo wtedy Solidarna Polska chciałaby ośmiu ministerstw dwóch wicepremierów - dodał.

- Jeśli chodzi o daty, to nie ma żadnych decyzji w tej sprawie. Rozmawiamy, bo to jest czymś oczywiście naturalnym, że samo życie przynosi nowe wyzwania, natomiast nie ma decyzji dotyczącej rekonstrukcji - tak w Programie Pierwszym Polskiego Radia powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, pytany o rekonstrukcję rządu.

- Mój rozmówca, kiedy o to go spytałem próbował ucie od tematu. Natomiast użył sformułowania, że kiedy zapadną decyzje będzie mógł je komentować - powiedział Piotr Gociek. - Myślę, że głębokiej rekonstrukcji nie będzie, czyli zmiany na stanowisku 4 lub 5 ministrów. Myślę, że to może, ale nie musi być to rozciągnięte w czasie. Sądzę, że stanie się to do końca września, bo nadchodzi 4 fala pandemii i zmiany w rządzie nastąpią zanim sytuacja się pogorszy, bo chyba ostatnią rzeczą, jaką w czasie walki z pandemią chciałby mieć na głowie, to informowanie o wymianie pana "X" na pana "Y".

"W trakcie posiedzenia Sejmu okaże się, jak będzie, ale umowa była taka, że ustawa antykorupcyjna ma być uchwalona na tym posiedzeniu" – mówi Paweł Kukiz w rozmowie z wp.pl. Zamierza też złożyć wniosek do Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów Kodeksu wyborczego dotyczących wyborów do Sejmu.
- Ci którzy uważają, że znaleźli klucz do Kukiza i są w stanie wpływać na jego decyzje, są w błędzie. Jemu po drodze jest z tymi, którzy chcą jego postulaty realizować.

Na koniec programu rozmawialiśmy o 20 rocznicy zamachu na WTC z 11 Września. Powstało 17 filmów traktujących o tamtych wydarzeniach.

- Polecam dokument „11 września: w prezydenckim centrum dowodzenia" oraz film fabularny "Ile warte jest ludzkie życie?" - powiedział Piotr Gociek.

Zobacz także

2021-09-24, godz. 13:53 Europoseł PiS Anna Zalewska o pakiecie "Fit for 55", wyborach w Niemczech, sprawie kopalni i elektrowni Turów Gościem Południowej Loży była dziś europoseł LiS Anna Zalewska, z którą rozmawialiśmy o pakiecie klimatycznym "Fit for 55", wyborach w Niemczech i sprawie… » więcej 2021-09-24, godz. 08:53 Małgorzata Oleksiewicz z WFOŚiGW w Opolu o Czystym Powietrzu i Mojej Wodzie - Ponad 3700 wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze" wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu… » więcej 2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej 2021-09-23, godz. 12:52 "Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska - Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi… » więcej 2021-09-22, godz. 11:51 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej o trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia - Z ostatnich wiadomości jakie mam, wśród farmaceutów jest rozłam - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka prezes Okręgowej… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o III Opolskim Kongresie Młodzieży Gośćmi Popołudniowej Loży Radiowej byli dziś Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Henryk Lakwa, starosta opolski o przystąpieniu do Aglomeracji Opolskiej, e-geodezji i szkole podstawowej - Zawsze lepiej, jak jest się członkiem danego stowarzyszenia, bo ma się wpływ na to co się dzieje - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk Lakwa… » więcej 2021-09-22, godz. 09:51 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - 25 września w sobotę w całej Polsce organizujemy Noc Spisową. Urząd Statystyczny będzie otwarty od godziny 8. do 24. dla wszystkich, którzy zostawiali… » więcej 2021-09-21, godz. 15:35 Michał Nowak o decyzji TSUE by nałożyć karę na Polskę za kopalnię Turów, wzmocnieniu klubu PiS i nowym stowarzyszeniu… - Przenieśmy tę sprawę na nasze podwórko. Jak by to wyglądało gdyby nagle TSUE powiedziało, że musimy zamknąć Elektrownie Opole? Co by to oznaczało?… » więcej 2021-09-21, godz. 15:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc O różnych obliczach tzw. "efektu Tuska" oraz o zwrocie PO w stronę polskiej prowincji, rozmawiamy w samo południe, we wtorkowej Loży w Radiu Opole. Był także… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »