Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o sobotnim kongresie…
2021-09-03, 14:06 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o sobotnim kongresie Polski 2050 Szymona Hołowni i stanie wyjątkowym na pograniczu polsko-białoruskim

Grzegorz Krukowski i Adam Gomoła
Grzegorz Krukowski i Adam Gomoła
Gośćmi dzisiejszej audycji byli Adam Gomoła (PL 2050) i Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS).
Program rozpoczęliśmy od tematu kongresu partii Szymona Hołowni. W tę sobotę Polska 2050 organizuje takie wydarzenie w Warszawie. - Akurat minie rok odkąd stowarzyszenie PL 2050 zaczęło działalność. To nasze święto i podsumowanie pracy jaką wykonaliśmy w ciągu tego roku - mówił Adam Gomoła.

Wielką tajemnicą owiany jest gość specjalny kongresu. - Tylko 5 osób w Polsce wie kto to jest. Ma odmienić oblicze polskiej polityki - dodał Gomoła.

- Nic nie odmieni polskiej polityki, która jest już bardzo dojrzała, choć nie do końca można tak powiedzieć o politykach opozycji. Słyszałem dowcip, że Hołownia organizuje stypę, a nie kongres. Nie wiem czy to się stanie teraz, według mnie Hołownia będzie istniał, lecz nie spodziewam się żeby przełamał dotychczasowy schemat tego typu ruchów, które powstawały, były i umierały śmiercią naturalną. Zostały one przytłoczone przez silniejsze i lepiej zorganizowane partie jak choćby Ruch Palikota - ocenił Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS.

- Te słowa o stypie musiałyby pokazywać jakąś grobową atmosferę, ale wśród naszych członków jest radość i mamy takie poczucie, że to wydarzenie napełni nas energią. Pewnie kolega mówił o sondażach, które u nas osłabły, ale myślę że kiedy ludzie wrócą z wakacji, zobaczą co partie proponują i dobre sondaże powrócą - mówił Gomoła.

Zobacz także

2021-10-11, godz. 11:12 Rajmund Miller o manifestacjach poparcia dla obecności Polski w UE, zmianach w kształceniu lekarzy, wyborach wewnętrznych… - Nie ma niezgodności zapisów unijnych z zapisami polskiej konstytucji. Wchodząc do UE podpisaliśmy zobowiązanie, że będziemy przestrzegać prawa unijnego… » więcej 2021-10-11, godz. 09:41 Piotr Woźniak, regionalny lider frakcji SLD w Nowej Lewicy, o sobotnim kongresie, planach i programie partii i wyborach… - Będziemy starali się przekonać wyborców i być bliżej ludzi. Chciałem bardzo, i wielokrotnie to mówiłem i Robertowi Biedroniowi i Włodzimierzowi Czarzastemu… » więcej 2021-10-08, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyrokach TSUE, rekonstrukcji rządu i zmianie zwrotek w hymnie Gośćmi Młodzieżowej Loży był dziś Franciszek Posacki (Młodzi Demokraci), Tobiasz Gużda (Młoda Prawica), Amadeusz Hofman (Lewica) i Mariusz Jańczuk (PL… » więcej 2021-10-08, godz. 13:24 Rafał Parvi o podwyżce stóp procentowych i rekordowej inflacji Wczoraj decyzją Rady Polityki Pieniężnej podniesiono stopy procentowe z 0,1% do 0,5%. Czy ta podwyżka zaskakuje? - Trochę mnie zaskoczyła, ale nie na plus… » więcej 2021-10-08, godz. 08:57 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o żeglowności Odry, psychiatrii i działaniach w związku z kolejną falą pa… - Zostały nam jeszcze dwie śluzy: przy ujściu Nysy Kłodzkiej i w Opolu przy moście spacerowym na wyspę Bolko. Mamy zapowiedź z Wód Polskich i Ministerstwa… » więcej 2021-10-07, godz. 12:02 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - wspólna sprawa". Debata o awarii Facebooka i jej skutkach dla gospodarki oraz kryzysie… Awaria Facebooka miała miejsce w poniedziałek po godzinie 17.00. Kilkanaście tysięcy osób zgłosiło problemy techniczne; strona główna Facebooka nie aktualizowała… » więcej 2021-10-07, godz. 09:56 Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek - Funkcjonariuszom Straży Granicznej jest przykro, kiedy widzą taką fale hejtu, zwłaszcza, że trafia on także w ich rodziny - powiedziała w rozmowie z Magdaleną… » więcej 2021-10-07, godz. 09:01 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o rekrutacji, planach inwestycyjnych i sukcesach naukowych - W tym roku zrekrutowaliśmy o 15 procent studentów mniej niż w roku ubiegłym - przyznał w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin… » więcej 2021-10-06, godz. 12:33 Janusz Oszytko z opolskiego IPN-u o czynie braci Kowalczyków, od którego mija już 50 lat - Wartość zniszczeń była ogromna, ale był to zamach na budynek, na aulę, nie na ludzi - mówił w Popołudniowej Loży Radiowej Janusz Oszytko, starszy kustosz… » więcej 2021-10-06, godz. 12:32 Burmistrz Jerzy Wrębiak o obwodnicy Brzegu, mieszkalnictwie, podwyżkach za śmieci i niełatwych relacjach z radnymi Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu. Rozmawialiśmy m.in. o opóźnieniach w budowie obwodnicy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »