Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu…
2021-09-03, 11:10 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej?
- To skomplikowana sprawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki. Dziś wieczorem (3.09) rusza 58. edycja festiwalu.
- Jerzy Grygolunas i Mateusz Święcicki namówili Papę Musioła do zorganizowania festiwalu w Opolu. Jeżeli chodzi o jego nazwę, to w muzeum dowcipkujemy, że zależała od tego, kto robił plakat i materiały promocyjne - wyjaśnił dyrektor.
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu świętuje piąta rocznicę otwarcia drzwi dla zwiedzających. Samo muzeum zostało powołane w 2007 roku. Przygotowania do otwarcia obejmowały nie tylko budowę siedziby, zbieranie eksponatów i przygotowanie wystawy stałej. To także lata pozyskiwania licencji od artystów na wykorzystanie ich utworów w muzeum.

- Obawiałem się pandemii i tego, że odwiedzający nie wrócą, a tegoroczny sezon okazał się rekordowy pod względem frekwencji. W sumie, od otwarcia MPP zobaczyło ponad 130 tys. osób.

Muzeum Polskiej Piosenki to nie tylko wystawy, ale także edukacja i organizacja imprez towarzyszących festiwalowi. W tym roku to, tradycyjnie już "Kawiarenka z Gwiazdami" na opolskim rynku i nowość, koncert „Przeboje al’dęte”.

Zobacz także

2021-11-30, godz. 17:12 Spięcie magazyn publicystyczny Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Tym razem o tym, czy grożą nam konflikty zb… - W umowie koalicyjnej zapisano całkowite zrównanie praw par heteroseksualnych i jednopłciowych, będzie łatwiejszy dostęp do "trawki". Jeśli to ma uszczęśliwić… » więcej 2021-11-30, godz. 12:42 "Co tam Panie w polityce" - komentują Piotr Giociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, w każdy wtorek od godz. 12:15, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś… » więcej 2021-11-30, godz. 09:30 Zbigniew Kubalańca o podwyżkach diet radnych i marszałka, kopciuchach i konflikcie z prezydentem Opola - Diety radnych wzrosną znacząco zgodnie z nowym rozporządzeniem. Najwięcej wzrośnie wynagrodzenie przewodniczącego sejmiku, do 4290 złotych a teraz wynosi… » więcej 2021-11-29, godz. 18:10 Bartłomiej Kałużny, koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki na Opolszczyźnie o skali biedy i potrzebie pomagan… - Raport biedy publikowany jest co roku. Poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyje ponad 2 mln Polaków, a w 2020 r. przybyło ich 400 tys., w tym 100 tys. stanowią… » więcej 2021-11-29, godz. 11:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach w sprawie ochrony granic, sytuacji geopolitycznej w kontekście kryzysu… - Te poprawki mają na celu wybić tej ustawie zęby - powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, senator PiS o poprawkach przegłosowanych w… » więcej 2021-11-29, godz. 09:15 Monika Bartel o wstępnych wynikach spisu rolnego w województwie opolskim - Wyniki powszechnego spisu rolnego 2020 wskazują na dalsze przemiany rolnictwa, jego specjalizację, koncentrację i regionalizację produkcji rolnej - powiedziała… » więcej 2021-11-26, godz. 17:41 Młodzieżowa Loża Radiowa o rozwiązaniach, które mogłyby pomóc w walce z pandemią koronawirusa Gośćmi Młodzieżowej Loży byli dziś Kaja Jarema (PL 2050), Dawid Rygol (stowarzyszenie Od Nowa) i Igor Hetlof - Rydzyński (Młodzi Demokraci, PO). » więcej 2021-11-26, godz. 13:15 Rafał Bartek o zmianach na niemieckiej scenie politycznej i pracy doktorskiej o determinantach poparcia dla Mniejszości… - Nas oczywiście najbardziej interesują kwestie dotyczące mniejszości - mówił w Południowej Loży Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-11-26, godz. 09:34 Dr Diana Rokita-Poskart, ekonomistka z Politechniki Opolskiej o tarczy antyinflacyjnej - Na pewno rozwiązania służące obniżce podatków pośrednich takich jak VAT czy akcyza mogą pomóc w obniżeniu inflacji - powiedziała dr Diana Rokita-Poskart… » więcej 2021-11-25, godz. 13:08 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o pomysłach rządu na walkę z szarą strefą i paszportach covidowych… Gośćmi debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność), dr Jerzy Szeliga… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »