Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sławomir Kłosowski o postawie młodych w obliczu…
2021-09-01, 16:56 Autor: Joanna Matlak

Sławomir Kłosowski o postawie młodych w obliczu 82 rocznicy wybuchu II WŚ, współczesnych wojnach i wyzwaniach związanych z rozpoczęciem roku szkolnego

Sławomir Kłosowski [fot. Paula Hołubowicz]
Sławomir Kłosowski [fot. Paula Hołubowicz]
- Na uroczystościach naliczyłem kilkanaście pocztów sztandarowych z opolskich szkół, więc opolska młodzież pamięta. Młodzież sprawiła radość kombatantom. Kombatanci czują, że historia powinno być dalej niesiona, a pamiętać może średnie pokolenie, ale najbardziej to młode, które za chwilę będzie decydentami, które będzie dalej organizować - mówił w Popołudniowej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.
- To co dziś pokazali młodzi pozwala myśleć optymistycznie jeśli chodzi o pamięć o wydarzeniach II Wojny Światowej. Zjawili się w bardzo licznym gronie - mówił o dzisiejszych uroczystościach i podejściu młodych do tej rocznicy wojewoda opolski.

- Serdecznie dziękuję, bo to się samo nie dzieje. To się dzieje dzięki nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom i samej młodzieży. Wszystkim młodym serdecznie dziękuję - mówił nasz gość i wspomniał o tym, że najbardziej przemawia żywa legenda, czyli opowieści świadków.

Poruszyliśmy także wątek współczesny związany z pojęciem wojny hybrydowej. - Możemy pytać kiedy zaczyna się wojna, kiedyś był Schlesswig Holstein, Wieluń, Poczta Gdańska, zdjęcia ze szlabanem... To jest takie "ewidentne" wkroczenie do danego państwa. Współczesne wojny to wojna elektroniczna, czyli przechwytywanie maili, dezorganizacji poprzez poczty mailowe, wpływy na wybory w tym czy innym państwie, blokowanie serwerów, fałszowanie danych... to zupełnie inne czasy i strategie - mówił Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.

- Oby wojny już nigdy nie było. Musimy pamiętać o ofiarach. Oby do teog nie doszło, obyśmy tak umieli współistnieć, szanować się nawzajem jako narody - mówił nasz gość.

W kolejnej części programu rozmawialiśmy o wyzwaniach związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Zobacz także

2021-10-04, godz. 11:09 Aleksandra Szubryt o warsztatach Majsterkowicz 2.0 - Postanowiliśmy zrobić warsztaty dla osób, które chciałyby nauczyć się naprawiać sprzęty elektroniczne - powiedziała Aleksandra Szybryt w Popołudniowej… » więcej 2021-10-05, godz. 13:32 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza We wtorkowym cyklu Piotr Gociek skomentował niewpuszczenie Rafała Ziemkiewicza do Wielkiej Brytanii. Powód, jaki podano dziennikarzowi odmawiając mu wjazdu… » więcej 2021-10-05, godz. 08:53 Prof. Marek Masnyk, rektor UO o maseczkach na zajęciach, paszportach covidowych, planach na ten rok akademicki i sytuacji… - Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała jak najdłużej - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2021-10-04, godz. 17:30 Ryszard Galla, poseł MN o tym, dlaczego w Sejmie bronił zamknięcia oddziału psychiatrycznego w szpitalu w Opolu - Od lat uczestniczę w pracach rady społecznej szpitala jako przewodniczący i wiem, że powody zamknięcia jednego z trzech oddziałów to niedofinansowanie… » więcej 2021-10-04, godz. 11:08 Violetta Porowska o opolskiej psychiatrii, przedłużeniu stanu wyjątkowego i Funduszu Sprawiedliwości - Oceniam tę decyzję absolutnie negatywnie. Psychiatria jest jedną z tych specjalizacji, która jest absolutnie konieczna i potrzebna. Złożę do marszałka… » więcej 2021-10-04, godz. 09:44 Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii regionu, psychiatrii i śmieciach - Stawiamy na jakość życia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza, radny sejmiku i członek zarządu regionu. Po południu odbędzie się specjalna… » więcej 2021-10-01, godz. 17:44 Młodzieżowa Loża Radiowa o przedłużeniu stanu wyjątkowego i apelu radnych Opola ws. zmian w oświacie Goścmi Młodzieżowej Loży byli dziś Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-10-01, godz. 13:56 Radni Opola Piotr Mielec i Michał Nowak o stadionie, zmianach w oświacie i składowisku odpadów na ul. Podmiejskiej Gośćmi Południowej Loży byli dziś radni Opola: Piotr Mielec z klubu prezydenta i Michał Nowak z klubu PiS. Rozmawialiśmy o tematach wczorajszej sesji rady… » więcej 2021-10-01, godz. 09:12 Sławomir Kłosowski o walce z nielegalnymi niebezpiecznymi odpadami, opiece psychiatrycznej i przygotowaniach do walki… - Szara strefa w gospodarowaniu odpadami dotyczy głównie wyrzucania odpadów niebezpiecznych na prywatnych posesjach niezgodnie z prawem - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-30, godz. 16:06 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa o kolejnych etapach wdrażania pakietu mobilności i jego skutkach Kolejna część pakietu mobilności wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. Przeanalizowano jakie to może przynieść zmiany i stwierdzono, że liczba pojazdów… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »