Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny…
2021-08-26, 13:01 Autor: Łukasz Fura

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara

Katarzyna Czochara i Magdalena Ogórek
Katarzyna Czochara i Magdalena Ogórek
W kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" pojawiły się tematy związane z sytuacją na polsko-białoruskiej granicy ale i wydarzeniach związanych z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia w Prudniku. Gościem Magdaleny Ogórek była poseł PiS Katarzyna Czochara.
- Trudne to czasy jak spojrzymy na naszą granicę z Białorusią. Ja na antenie telewizji publicznej rozmawiałam z rzecznik Straży Granicznej i ona niezwykle poruszona mówiła o tym, że skanowanie twarzy funkcjonariusza SG co zaproponował poseł Platformy Obywatelskiej Franciszek Sterczerwski naraża całą rodzinę na potworne niebezpieczeństwo. Strażnicy na co dzień borykają się z grupami przemytniczymi, więc każde pokazanie twarzy to narażenie zdrowia i życia. Jak Pani to skomentuje? – pytała redaktor Magdalena Ogórek.

- Komentarz może być tylko jeden. To jest chęć zbicia kapitału politycznego, to doprowadza do skandalicznych sytuacji, które zagrażają życiu, tak jak właśnie wtym przypadku. Chcę zaapelować do wszystkich polityków opozycji, żeby jednak nie wykorzystywali tej sytuacji w ten sposób i nie wchodzili w tę grę, bo to szkodliwe dla całego narodu polskiego i osób, które strzegą polskiej i unijnej granicy – mówił poseł Katarzyna Czochara.

Poseł Czochara mówiła też o wydarzeniach, które zaplanowano na sobotę w Prudniku w związku z beatyfikacją Prymasa tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego.
- Ja nie organizuję tego sama. Mam grupę wspaniałych, którzy mają ogromne serce i można powiedzieć, że ta inicjatywa jest oddolna. Chcemy upamiętnić wartości, którymi na co dzień żył Prymas Wyszyński, bo to tutaj w Prudniku-Lesie kardynał był więziony przez rok czasu - mówiła Katarzyna Czochara.

Zobacz także

2021-09-28, godz. 17:34 Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Spięcie (28.09.2021) Wybory w Niemczech i ich skutki dla Polski, a także sytuacja we Francji - przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i obecnie: po anulowaniu kontraktu na… » więcej 2021-09-28, godz. 14:36 "Co tam Panie w polityce" prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W programie "Co tam Panie w polityce?" w ramach audycji Loża Radiowa, o najsłynniejszych 50. urodzinach tego roku, czyli jaka jest skala winy Mazurka oraz o… » więcej 2021-09-28, godz. 08:57 Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku i lider MN w województwie o pracach sejmiku, rezolucji ws. traktatów polsko-niemieckich… Likwidacja oddziału psychiatrii dla dorosłych "C" w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Opolu staje się faktem. Na dzisiejszej (28.09) sesji sejmiku radni… » więcej 2021-09-27, godz. 15:26 Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje… - Gdybyśmy mieli bardziej spokojną i wyważoną politykę zagraniczną to nie mam wątpliwości, że lepiej by się negocjowało z Czechami, Niemcami i w ogóle… » więcej 2021-09-27, godz. 13:24 Tomasz Kostuś, poseł PO o urodzinach, teściowej, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wyborach do Bundestagu. - Parlamentarzyści znaleźli się w mojej opinii w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu - powiedział poseł Tomasz Kostuś komentując obecność partyjnych… » więcej 2021-09-27, godz. 09:18 Renata Cygan, wicedyrektor WUP o rynku pracownika, dotacjach na założenie firmy i pracy sezonowej - Rynek pracownika mamy już od dłuższego czasu, nawet pandemia tego nie zmieniła - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 20:37 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół kopalni i elektrowni Turów i szczepieniach wśród młodych Gośćmi Młodzieżowej Loży byli dziś Kacper Czubaszek z Młodej Lewicy i Kacper Kunstler z Młodej Prawicy. » więcej 2021-09-24, godz. 13:53 Europoseł PiS Anna Zalewska o pakiecie "Fit for 55", wyborach w Niemczech, sprawie kopalni i elektrowni Turów Gościem Południowej Loży była dziś europoseł LiS Anna Zalewska, z którą rozmawialiśmy o pakiecie klimatycznym "Fit for 55", wyborach w Niemczech i sprawie… » więcej 2021-09-24, godz. 08:53 Małgorzata Oleksiewicz z WFOŚiGW w Opolu o Czystym Powietrzu i Mojej Wodzie - Ponad 3700 wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze" wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu… » więcej 2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »