Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka…
2021-08-23, 13:35 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez opozycję i Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez opozycję i Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym
- Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna by opisać to nieprawdopodobne przekroczenie granic - mówiła w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, którą pytaliśmy m.in. o słowa jakie padły pod adresem polskich żołnierzy stacjonujących na polsko-białoruskiej granicy. Były opozycjonista i polityk Władysław Frasyniuk mówił o "śmieciach" czy watasze psów".
- Tej prowokacji na granicy musimy się przeciwstawić. Przecież ci żołnierze bronią także pana Frasyniuka i jego rodziny - mówiła poseł PiS. - To nie żadna fanaberia tylko wymóg chwili. Nie ma zgody na niekontrolowaną i nielegalną migrację - podkreśliła. Granicy Polski i Unii Europejskiej nie można przekraczać nielegalnie.

Naszego gościa pytaliśmy też o zapowiedź skierowania wniosku do prokuratury przez Adama Szłapkę, przewodniczącego Nowoczesnej. Domaga się on konsekwencji wobec prezesa PiS, a sprawa ma związek z reasumpcją głosowania jaka miała miejsce na posiedzeniu sejmu w połowie sierpnia. Opozycja planuje też podjąć próbę odwołania marszałek sejmu.

- Dożyliśmy czasów, w których posłowie którzy nic nie robią, tworzą sobie jakieś absolutne fantasmagorie i udowadniają, że nie rozumieją przepisów czyli pracy posłów, w tym przypadku regulaminu. Artykuł 189 bardzo wyraźnie mówi kiedy może nastąpić reasumpcja - mówiła poseł Porowska.

- Chodzi o to, żeby ułatwić życie polskim rodzinom i ułatwić podjęcie decyzji o posiadaniu drugiego czy trzeciego dziecka - mówiła szefowa PiS w regionie kiedy pytaliśmy o cele jakie ma spełnić program Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. To nowe świadczenie zawarte w Polskim Ładzie, a które zostanie "uruchomione" w przyszłym roku.

Zobacz także

2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej 2021-09-23, godz. 12:52 "Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska - Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi… » więcej 2021-09-22, godz. 11:51 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej o trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia - Z ostatnich wiadomości jakie mam, wśród farmaceutów jest rozłam - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka prezes Okręgowej… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o III Opolskim Kongresie Młodzieży Gośćmi Popołudniowej Loży Radiowej byli dziś Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Henryk Lakwa, starosta opolski o przystąpieniu do Aglomeracji Opolskiej, e-geodezji i szkole podstawowej - Zawsze lepiej, jak jest się członkiem danego stowarzyszenia, bo ma się wpływ na to co się dzieje - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk Lakwa… » więcej 2021-09-22, godz. 09:51 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - 25 września w sobotę w całej Polsce organizujemy Noc Spisową. Urząd Statystyczny będzie otwarty od godziny 8. do 24. dla wszystkich, którzy zostawiali… » więcej 2021-09-21, godz. 15:35 Michał Nowak o decyzji TSUE by nałożyć karę na Polskę za kopalnię Turów, wzmocnieniu klubu PiS i nowym stowarzyszeniu… - Przenieśmy tę sprawę na nasze podwórko. Jak by to wyglądało gdyby nagle TSUE powiedziało, że musimy zamknąć Elektrownie Opole? Co by to oznaczało?… » więcej 2021-09-21, godz. 15:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc O różnych obliczach tzw. "efektu Tuska" oraz o zwrocie PO w stronę polskiej prowincji, rozmawiamy w samo południe, we wtorkowej Loży w Radiu Opole. Był także… » więcej 2021-09-21, godz. 09:12 Ditmar Kurzał z opolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o przełączaniu numeru 998 na 112 - Dla obywatela to żadna zmiana, zgłoszenia dalej będą obsługiwane tyle że przez operatorów numerów alarmowych. Takie zgłoszenie zostanie odebrane, przekazane… » więcej 2021-09-20, godz. 17:05 Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale Wyszyńskim, dyskusji o polexicie i UE, sobotniej akcji "W zdrowym ciele… Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś poseł PiS Katarzyna Czochara. Jednym z tematów rozmowy było oficjalne nadanie patronatu kard. Wyszyńskiego… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »