Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków…
2021-07-16, 09:26 Autor: Joanna Matlak

Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Opolu

Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Opolu
- Nasze stanowiska będą w środku, więc będzie można zapoznać się co to jest program Profilaktyka 40plus, dowiemy się tam jak się zapisać i jak z tego programu skorzystać - mówiła w Porannej Loży Radiowej Barbara Pawlos, Rzecznik NFZ-u w Opolu. W te sobotę opolanie, którzy przyjdą do CH Karolinka, będą mogli skorzystać także z wielu dodatkowych "usług" jak choćby wyrobić od rei kartę EKUZ.
- Wyjeżdżając na wakacje, warto mieć ze sobą kartę EKUZ. Będziemy ją wydawać "od ręki", więc to dla opolan duży plus - zwróciła uwagę rzecznik. - Poza tym będzie można potwierdzić profil zaufany, jeśli chcemy zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta, a nie możemy tego zrobić przez bank - dodała.

- Będą też konsultacje z trenerem personalnym, można porozmawiać o aktywności fizycznej ale i zdrowym żywieniu, dodatkowo będą lekarze kardiolodzy czy diabetolodzy. Można przyjść z naszymi wynikami badań czy też skonsultować przyjmowane leki - mówiła Barbara Pawlos.

Jak działa program "Profilaktyka 40 plus"?
- Rejestrujemy się za pomocą Internetowego Konta Pacjenta, wypełniamy ankietę o stanie zdrowia i po jej wypełnieniu, generuje się nam e-skierowanie. Wybieramy podmiot, w którym chcemy się zbadać. Nie obowiązuje rejonizacja, więc nie musi być to podmiot w Opolu czy regionie. W tej chwili u nas jest 30 takich pdmiotow ale ta liczba systematycznie rośnie - mówił nasz gość.

Zobacz także

2021-09-06, godz. 13:50 Danuta Jazłowiecka, senator PO, o stanie wyjątkowym, Donaldzie Tusku, Sławomirze Nitrasie i ustawie medialnej - Inflacja, nieprzyjęcie KPO, konflikt z Ameryką i ustawa lex TVN oraz spadek inwestycji do kilkunastu procent - w dobie tych kryzysów spotkaliśmy się z kolejnym… » więcej 2021-09-06, godz. 10:20 Halina Palmer-Piestrak o ewakuacji Afgańczyków związanych z Uniwersytetem Opolskim i pomocy w ułożeniu życia od … - Pierwszy dzień był szokiem, szczególnie dla dzieci - powiedziała Halina Palmer-Piestrak koordynatorka biura Erazmus Uniwersytetu Opolskiego, która od ponad… » więcej 2021-09-03, godz. 15:07 Zbigniew Kubalańca o unowocześnionym po remoncie Teatrze Kochanowskiego w Opolu i planowanych inwestycjach w obiektach… Koszty szacowano na 22 mln złotych, finalnie wydano około 29 mln zł. To wydatki na gruntowny remont budynku Teatru Kochanowskiego w Opolu, który wczoraj został… » więcej 2021-09-03, godz. 14:06 Młodzieżowa Loża Radiowa o sobotnim kongresie Polski 2050 Szymona Hołowni i stanie wyjątkowym na pograniczu polsk… Gośćmi dzisiejszej audycji byli Adam Gomoła (PL 2050) i Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS). » więcej 2021-09-03, godz. 11:10 Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? - To skomplikowana sprawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Wasik… » więcej 2021-09-02, godz. 16:53 "Wspólna sprawa" debata pracodawców, związkowców i ekspertów o najwyższej od 20 lat inflacji i jej skutkach Gośćmi debaty byli dziś dr Artur Żurakowski (ekonomista) i dr Jerzy Szteliga (OPZZ). Rozmawialiśmy m.in. o najwyższej od 20 lat inflacji i czy nastąpi w… » więcej 2021-09-02, godz. 13:54 Przemysław Czarnek gościem Magdaleny Ogórek - Jest ogromna szansa na to, że nie tylko w tym roku, kalendarzowym, ale i w całym roku szkolnym będziemy w trybie stacjonarnym. Mówimy o szansie, a nie o… » więcej 2021-09-02, godz. 08:57 Bartosz Maziarz o sytuacji międzynarodowej w kontekście Afganistanu i Białorusi oraz o bezpieczeństwie naszego kra… - Należy się zastanowić, czy obecna sytuacja na pograniczu polsko-białoruskim jest na tyle poważna, aby stan wyjątkowy wprowadzić - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-01, godz. 16:56 Sławomir Kłosowski o postawie młodych w obliczu 82 rocznicy wybuchu II WŚ, współczesnych wojnach i wyzwaniach związanych… - Na uroczystościach naliczyłem kilkanaście pocztów sztandarowych z opolskich szkół, więc opolska młodzież pamięta. Młodzież sprawiła radość kombatantom… » więcej 2021-09-01, godz. 12:44 Józef Swaczyna o tym czy jest za dużo szpitali, szczepieniach w powiecie strzeleckim i o tym, że prawdopodobnie MON… - W kwestiach zdrowia siedzę prawie 22 lata i muszę powiedzieć, że przez ten cały czas kiedy jest coraz to inne zarządzanie szpitalami, jest to takie rzucanie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »