Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach…
2021-07-02, 13:56 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną Prawicę i partyjnych kongresach

Kamil Wencel i Dawid Rygol gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej [fot. Agnieszka Lubczańska]
Kamil Wencel i Dawid Rygol gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej [fot. Agnieszka Lubczańska]
Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych dla Wolności (Konfederacja). Rozmawialiśmy o partyjnych kongresach, utracie a potem odzyskaniu większości sejmowej przez Zjednoczoną Prawicę, o sprawie nowelizacji KPA, która wywołała burzę na linii Polska-Izrael i ostatnich doniesieniach o poparciu przez PiS prof. Wiącka na stanowisko RPO.
- Czwartego lipca w Warszawie odbędzie się konwencja programowa Konfederacji, będzie zaprezentowany program dla Polski po lockdownie w odpowiedzi na Polski Ład PiS-u. rozpoczynamy o 12.00 ale o 10.00 już rozpocznie się piknik dla rodzin i naszych sympatyków. Polski Ład zdecydowanie nam się nie podoba, to w głównej mierzy program socjalistyczny – mówił Kamil Wencel.

- Porozumienie wywalczyło w nowym ładzie kilka swoich postulatów, np. ulgę Gowina czy podniesienie kwoty w0olnej od podatku, będziemy o to zabiegać – mówił Dawid Rygol.
- My po lockdownie chcemy dać więc luzu przedsiębiorcom, którzy ucierpieli i musieli zamknąć firmy – mówił Wencel. – Chcę też pogratulować koledze z Porozumienia, z Wami nam najbardziej po drodze na scenie politycznej – dodał. - To ważne by wspomagać i stymulować gospodarkę – stwierdził Rygol.

Kolejnym tematem była nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego zgodnie z którymi po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Władze Izraela skrytykowały zapisy, twierdząc, że uniemożliwią one zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę.
- Można dojść do wniosku ze PiS w końcu chce postawić przed sądem osoby, które postanowiły dorobić się na oszustwach. Znamy przypadek w których podawano się za kuratora osób, mających 130 lat... Aktualny obóz rządzący ma dobry plan, miejmy nadzieję że przerodzi się w czyn i nowelizacja zadziała - mówił Kamil Wencel.

- Nie widzę tutaj pola do politycznej walki, to coś co trzeba było zrobić. "Podkładanie się" wewnętrznym podmiotom, w tym przypadku państwu Izraelowi będzie świadczyło o tym że nie jesteśmy suwerennym państwem. Skoro Sejm tak przegłosował to powinniśmy to wprowadzić w życie - mówił Dawid Rygol.

Zobacz także

2021-08-24, godz. 09:02 Dr Stanisław Niewiński o Platformie Krymskiej i 30-leciu niepodległości Ukrainy - Przez 30 lat Ukraina szukała swojego miejsca w Europie, jak popatrzymy na kolejnych prezydentów to oni albo próbowali wiązać się z Rosją albo Zachodem… » więcej 2021-08-23, godz. 17:21 Opolscy samorządowcy o propozycjach ustawowych rozwiązań mających zwiększyć zarobki tego sektora publicznego Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zmiana ta obejmuje też… » więcej 2021-08-23, godz. 13:35 Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez… - Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna… » więcej 2021-08-23, godz. 10:11 Zuzanna Donath-Kasiura o zawieszeniu do końca sierpnia izby przyjęć w szpitalu psychiatrycznym na ul. Wodociągowej… - Mam nadzieję, że dyrektorowi placówki udało się tak zorganizować od września grafik, aby izbę przyjęć uruchomić - mówiła w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-20, godz. 18:03 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach, o edukacji pszczelarskiej i apiterapii Coraz popularniejsze staje się pszczelarstwo i apiterapia, czyli leczenie miodem oraz innymi produktami pszczelimi. Związane z tym ciekawe przedsięwzięcie… » więcej 2021-08-20, godz. 12:18 Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Euro… - Jestem zwolennikiem, aby zabezpieczyć granice bo dzisiaj to powoduje pewien niepokój społeczeństwa - powiedział Kacper Kunstler z Młodej Prawicy, młodzieżówki… » więcej 2021-08-20, godz. 08:46 Tomasz Garbowski, opolanin w zarządzie PZPN o zrównoważonym rozwoju piłki nożnej i wykorzystaniu doświadczenia z… - Czasem najlepiej trochę zaskoczyć, zobaczymy, co to będzie, dwóch panów na "T" możemy sporo zdziałać - powiedział w Porannej Loży Radiowej członek… » więcej 2021-08-19, godz. 12:31 Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski rozmawia z Magdaleną Ogórek o pomocy Afgańczykom współpracujących z polskimi… - Decyzja Pana Premiera o przyznaniu wiz humanitarnych to bardzo dobra decyzja, pokazująca, że polski rząd dba przede wszystkim o Polaków i o te osoby, które… » więcej 2021-08-19, godz. 09:01 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji zachęcającej do szczepień - Spowolniły u nas szczepienia, szukamy przyczyn, sezon urlopowy jest głównym powodem, ale też świadomość ludzi pozostawia wiele do życzenia - powiedział… » więcej 2021-08-18, godz. 19:54 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski i Sebastian Stankala, dyrektor ds. medycznych szpitala w Białej, o znaczącym doposażeniu… Nowoczesną pracownię tomografii komputerowej oraz instalację ciekłego tlenu otrzymał szpital w Białej. Kosztowało to cztery miliony złotych. Opolskie placówki… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »