Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach…
2021-07-02, 13:56 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną Prawicę i partyjnych kongresach

Kamil Wencel i Dawid Rygol gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej [fot. Agnieszka Lubczańska]
Kamil Wencel i Dawid Rygol gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej [fot. Agnieszka Lubczańska]
Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych dla Wolności (Konfederacja). Rozmawialiśmy o partyjnych kongresach, utracie a potem odzyskaniu większości sejmowej przez Zjednoczoną Prawicę, o sprawie nowelizacji KPA, która wywołała burzę na linii Polska-Izrael i ostatnich doniesieniach o poparciu przez PiS prof. Wiącka na stanowisko RPO.
- Czwartego lipca w Warszawie odbędzie się konwencja programowa Konfederacji, będzie zaprezentowany program dla Polski po lockdownie w odpowiedzi na Polski Ład PiS-u. rozpoczynamy o 12.00 ale o 10.00 już rozpocznie się piknik dla rodzin i naszych sympatyków. Polski Ład zdecydowanie nam się nie podoba, to w głównej mierzy program socjalistyczny – mówił Kamil Wencel.

- Porozumienie wywalczyło w nowym ładzie kilka swoich postulatów, np. ulgę Gowina czy podniesienie kwoty w0olnej od podatku, będziemy o to zabiegać – mówił Dawid Rygol.
- My po lockdownie chcemy dać więc luzu przedsiębiorcom, którzy ucierpieli i musieli zamknąć firmy – mówił Wencel. – Chcę też pogratulować koledze z Porozumienia, z Wami nam najbardziej po drodze na scenie politycznej – dodał. - To ważne by wspomagać i stymulować gospodarkę – stwierdził Rygol.

Kolejnym tematem była nowelizacja kodeksu postępowania administracyjnego zgodnie z którymi po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Władze Izraela skrytykowały zapisy, twierdząc, że uniemożliwią one zwrot mienia żydowskiego lub ubieganie się o rekompensatę.
- Można dojść do wniosku ze PiS w końcu chce postawić przed sądem osoby, które postanowiły dorobić się na oszustwach. Znamy przypadek w których podawano się za kuratora osób, mających 130 lat... Aktualny obóz rządzący ma dobry plan, miejmy nadzieję że przerodzi się w czyn i nowelizacja zadziała - mówił Kamil Wencel.

- Nie widzę tutaj pola do politycznej walki, to coś co trzeba było zrobić. "Podkładanie się" wewnętrznym podmiotom, w tym przypadku państwu Izraelowi będzie świadczyło o tym że nie jesteśmy suwerennym państwem. Skoro Sejm tak przegłosował to powinniśmy to wprowadzić w życie - mówił Dawid Rygol.

Zobacz także

2021-09-03, godz. 14:06 Młodzieżowa Loża Radiowa o sobotnim kongresie Polski 2050 Szymona Hołowni i stanie wyjątkowym na pograniczu polsk… Gośćmi dzisiejszej audycji byli Adam Gomoła (PL 2050) i Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS). » więcej 2021-09-03, godz. 11:10 Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? - To skomplikowana sprawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Wasik… » więcej 2021-09-02, godz. 16:53 "Wspólna sprawa" debata pracodawców, związkowców i ekspertów o najwyższej od 20 lat inflacji i jej skutkach Gośćmi debaty byli dziś dr Artur Żurakowski (ekonomista) i dr Jerzy Szteliga (OPZZ). Rozmawialiśmy m.in. o najwyższej od 20 lat inflacji i czy nastąpi w… » więcej 2021-09-02, godz. 13:54 Przemysław Czarnek gościem Magdaleny Ogórek - Jest ogromna szansa na to, że nie tylko w tym roku, kalendarzowym, ale i w całym roku szkolnym będziemy w trybie stacjonarnym. Mówimy o szansie, a nie o… » więcej 2021-09-02, godz. 08:57 Bartosz Maziarz o sytuacji międzynarodowej w kontekście Afganistanu i Białorusi oraz o bezpieczeństwie naszego kra… - Należy się zastanowić, czy obecna sytuacja na pograniczu polsko-białoruskim jest na tyle poważna, aby stan wyjątkowy wprowadzić - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-01, godz. 16:56 Sławomir Kłosowski o postawie młodych w obliczu 82 rocznicy wybuchu II WŚ, współczesnych wojnach i wyzwaniach związanych… - Na uroczystościach naliczyłem kilkanaście pocztów sztandarowych z opolskich szkół, więc opolska młodzież pamięta. Młodzież sprawiła radość kombatantom… » więcej 2021-09-01, godz. 12:44 Józef Swaczyna o tym czy jest za dużo szpitali, szczepieniach w powiecie strzeleckim i o tym, że prawdopodobnie MON… - W kwestiach zdrowia siedzę prawie 22 lata i muszę powiedzieć, że przez ten cały czas kiedy jest coraz to inne zarządzanie szpitalami, jest to takie rzucanie… » więcej 2021-09-01, godz. 12:42 Hanna Gill-Piątek o wizycie na Opolszczyźnie, oddolnych inicjatywach struktur regionalnych partii, zapowiedziach wprowadzenia… - To ciekawe, że prezydent Duda tak ochoczo wprowadza stan wyjątkowy. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego to duża rzecz i musi być bardzo poważny powód, żeby… » więcej 2021-09-01, godz. 09:50 Michał Siek o tym jak będzie wyglądał rozpoczynający się rok szkolny, szczepieniach uczniów i zajęciach wyrównawczych… - Zalecenia i rekomendacje przygotowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla szkół są już znane od miesiąca - powiedział Michał Siek, opolski kurator… » więcej 2021-08-31, godz. 18:15 Spięcie - na magazyn międzynarodowy zapraszają Piotr Cywiński i Michał Rachoń Aleksander Poczobut i Andżelika Borys przebywający w areszcie zostaną wypuszczeni jeśli przyznają się do winy i poproszą o ułaskawienie. Oskarżeni są… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »