Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Co tam Panie w polityce?' prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza…
2021-06-29, 13:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

"Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek

Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
Wakacji w polityce nie ma, mamy za to kongresy partyjne, jeden za drugim. Dwa tygodnie temu kongres partii republikańskiej, w ubiegły weekend kongres Porozumienia, na którym Jarosław Gowin powiedział:
- Ci, którzy chcą nas wypchnąć, szkodzą Zjednoczonej Prawicy, co gorsza, szkodzą Polsce, Porozumienie gotowe jest do kontynuowania "dobrego dla Polski projektu Zjednoczonej Prawicy". To nie my działamy na rzecz jego zniszczenia, ale jeżeli ktoś będzie chciał ten projekt zakończyć, to chcę się zobowiązać wobec was, że zbuduję inne, alternatywne scenariusze i będę w tym skuteczny - mówił prezes Porozumienia.
- Jarosław Gowin ma do wyboru drogę niezbyt dobrą i niezbyt dobrą. Jedna, to siedzenie cicho i przyglądanie się jak Adam Bielan wyciąga mu ludzi, a drugie podkreślanie swojej odrębności i granie "na ostro" licząc na to, że budowanie alternatywnej większości po prawej stronie jeszcze się nie zakończyło - skomentował Piotr Gociek, publicysta DoRzeczy, Polskiego Radia i TVP Kultura.


- Ucieranie się wspólnych stanowisk odbywa się drogą dążącego do mądrego kompromisu wewnętrznego dialogu, a nie za pośrednictwem wysyłanych w przestrzeń publiczną komunikatów uwypuklających odrębność nadawcy - napisał w liście odczytanym na kongresie Porozumienia Jarosław Kaczyński.
- Jarosław Kaczyński ma rację i nie ma racji jednocześnie. Oczywiście najważniejsze jest to, żeby z dala od kamer pewne rzeczy sobie wyjaśnić i ustalić, ale z drugiej strony, kiedy człowiek czuje, że jest bezsilny w negocjacjach wewnętrznych to próbuje takimi sygnałami z zewnątrz coś ugrać - uważa Piotr Gociek.- Mam nadzieję, że raczej wesprze nas swoim doświadczeniem, będzie chodził z nami i rozdawał ulotki przy kolejnych wyborach, a niekoniecznie chciał rozdawać karty powiedział o Donaldzie Tusku i jego powrocie Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski.
- W Platformie mamy cztery podejścia do powrotu Tuska, jedni chcą, żeby wrócił, drudzy też chcą, ale obostrzają to warunkami, trzecia grupa to ci, którzy uważają, że to bez sensu, bo to przeszłość, a czwarta to ci, którzy tak uważają i nie boją się tego powiedzieć.
Największy problem będzie z ułożeniem relacji Trzaskowski - Tusk - skomentował Piotr Gociek.

Władysław Kosianiak-Kamysz poinformował Polską Agencję Prasową, że w przyszłym tygodniu Ireneusz Raś ogłosi swoją inicjatywę.
- Myślę, że na pewno wzmocni ona Koalicję Polską - dodał szef ludowców.
Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, w utworzonym przez Rasia stowarzyszeniu uczestniczyć będzie wielu samorządowców oraz byłych parlamentarzystów.
- Wszyscy teraz zakładają stowarzyszenia. Wszystko wskazuje na to, że opozycja zamierza się jednoczyć - tak jak Zjednoczona Prawica - przez podział. Bo nie można się jednoczyć, jeśli się nie podzieli wcześniej. Politykę można porównać do akwarium, w którym są różne ryby, jedne duże, drugie małe, trzecie piękne i jest też, ani ładny, ani nie największy glonojad, zasuwa po tej szybie i zjada resztki po innych rybach. Historia PSLu to opowieść seryjnego marnowania szans i złych wyborów.

Zobacz także

2021-09-06, godz. 10:20 Halina Palmer-Piestrak o ewakuacji Afgańczyków związanych z Uniwersytetem Opolskim i pomocy w ułożeniu życia od … - Pierwszy dzień był szokiem, szczególnie dla dzieci - powiedziała Halina Palmer-Piestrak koordynatorka biura Erazmus Uniwersytetu Opolskiego, która od ponad… » więcej 2021-09-03, godz. 15:07 Zbigniew Kubalańca o unowocześnionym po remoncie Teatrze Kochanowskiego w Opolu i planowanych inwestycjach w obiektach… Koszty szacowano na 22 mln złotych, finalnie wydano około 29 mln zł. To wydatki na gruntowny remont budynku Teatru Kochanowskiego w Opolu, który wczoraj został… » więcej 2021-09-03, godz. 14:06 Młodzieżowa Loża Radiowa o sobotnim kongresie Polski 2050 Szymona Hołowni i stanie wyjątkowym na pograniczu polsk… Gośćmi dzisiejszej audycji byli Adam Gomoła (PL 2050) i Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS). » więcej 2021-09-03, godz. 11:10 Jarosław Wasik o KFPP, polskiej piosence, 5-leciu i planach Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej? - To skomplikowana sprawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Wasik… » więcej 2021-09-02, godz. 16:53 "Wspólna sprawa" debata pracodawców, związkowców i ekspertów o najwyższej od 20 lat inflacji i jej skutkach Gośćmi debaty byli dziś dr Artur Żurakowski (ekonomista) i dr Jerzy Szteliga (OPZZ). Rozmawialiśmy m.in. o najwyższej od 20 lat inflacji i czy nastąpi w… » więcej 2021-09-02, godz. 13:54 Przemysław Czarnek gościem Magdaleny Ogórek - Jest ogromna szansa na to, że nie tylko w tym roku, kalendarzowym, ale i w całym roku szkolnym będziemy w trybie stacjonarnym. Mówimy o szansie, a nie o… » więcej 2021-09-02, godz. 08:57 Bartosz Maziarz o sytuacji międzynarodowej w kontekście Afganistanu i Białorusi oraz o bezpieczeństwie naszego kra… - Należy się zastanowić, czy obecna sytuacja na pograniczu polsko-białoruskim jest na tyle poważna, aby stan wyjątkowy wprowadzić - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-01, godz. 16:56 Sławomir Kłosowski o postawie młodych w obliczu 82 rocznicy wybuchu II WŚ, współczesnych wojnach i wyzwaniach związanych… - Na uroczystościach naliczyłem kilkanaście pocztów sztandarowych z opolskich szkół, więc opolska młodzież pamięta. Młodzież sprawiła radość kombatantom… » więcej 2021-09-01, godz. 12:44 Józef Swaczyna o tym czy jest za dużo szpitali, szczepieniach w powiecie strzeleckim i o tym, że prawdopodobnie MON… - W kwestiach zdrowia siedzę prawie 22 lata i muszę powiedzieć, że przez ten cały czas kiedy jest coraz to inne zarządzanie szpitalami, jest to takie rzucanie… » więcej 2021-09-01, godz. 12:42 Hanna Gill-Piątek o wizycie na Opolszczyźnie, oddolnych inicjatywach struktur regionalnych partii, zapowiedziach wprowadzenia… - To ciekawe, że prezydent Duda tak ochoczo wprowadza stan wyjątkowy. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego to duża rzecz i musi być bardzo poważny powód, żeby… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »