Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara o Kongresie PiS, szczepieniach…
2021-06-28, 13:28 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o Kongresie PiS, szczepieniach, nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych i kryzysie dyplomatycznym Polska-Izrael

Katarzyna Czochara o Kongresie PiS, szczepieniach, nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych i kryzysie dyplomatycznym Polska-Izrael
- Dla mnie osobiście to ważny moment, jestem głęboko przekonana, że szefem partii pozostanie dotychczasowy szef, czyli wicepremier Jarosław Kaczyński. To najlepsza osoba i nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny mógł zarządzać naszym ugrupowaniem – mówiła w Południowej Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS, którą pytaliśmy o zbliżający się kongres statutowo-wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.
Przypomnijmy, że prezes Kaczyński zapowiadał, że po raz ostatni będzie kandydował na prezesa partii. – Ja mam nadzieję, że to tylko słowa, a tak naprawdę kiedy przyjdą kolejne wybory również będzie nam przewodził. Jest naturalnym liderem i muszę powiedzieć, że od wielu polityków opozycyjnych, oczywiście w kuluarach, słyszałam wiele pozytywnych słów nt. Jarosława Kaczyńskiego, którzy uznają to w jaki sposób prowadzi nasze ugrupowanie i że jest to człowiek, który ma ogromną wizję – mówiła poseł PiS.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o pracy w komisji zdrowia i przyjęcia przez Sejm nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych. Chodzi o poszerzenie zakresu działalności ABM.

- To co znalazło się w ustawie było odzwierciedleniem głosu środowiska medycznego. Zostało tam dopisanych kilka istotnych kwestii. Na terenie Europy pojawiają się mutacje COVID-19 i chcąc skutecznie zapobiegać i walczyć z tego typu zjawiskami, uważamy, że trzeba w ramach naszego państwa doprowadzić do sytuacji, żebyśmy sami jako kraj mogli prowadzić badania, byśmy byli szybko przygotowani i gotowi na sytuację z zeszłego roku – tłumaczyła poseł PiS. - Ustawa zakłada zwiększenie nakładów finansowych ale również w ramach tej ustawy Agencja Badań Medycznych będzie realizowała program, który będzie miał na celu prowadzenie badań, ogłaszania konkursów dla różnych podmiotów, które tego typu działalnością się zajmują – mówiła poseł PiS.

Poseł Czochara komentowała też ostatnią wrzawę na arenie międzynarodowej. Chodzi o konflikt dyplomatyczny na linii Polska-Izrael po przyjęciu przez polski sejm w czwartek nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego. Nowelizacja zakłada, że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Sejm uchwalił ustawę w czwartek.

- Ustawa ważna, która przez wiele lat była oczekiwana przez wielu mieszkańców naszego kraju. Powiedzmy sobie szczerze, że ustawa KPA, która dzisiaj funkcjonuje, dawała niesamowite możliwości ludziom, którzy posuwali się do niegodnych działań… Chyba każdy z nas pamięta temat dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, a pragnę przypomnieć, że ta sprawa dotknęła też inne miasta jak Łódź, Kraków czy Wrocław – mówiła poseł PiS.

- W tej ustawie nie chodzi tylko o mienie bezspadkowe czyli to o czym mówi głośno Izrael czy popierające ich Stany Zjednoczone. Chodzi o oddanie zwykłej i czystej sprawiedliwości. Nowelizacja ustawy odnosiła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2015, kiedy kierował nią prezes Rzepliński. Wtedy ten wyrok jednoznacznie orzekał, że ustawa KPA jest niezgodna z Konstytucją i dlatego nowelizacja została przygotowana.

- Chce podziękować mojej koleżance poseł Barbarze Bartuś, która była mocno zaangażowana w prace przy tej ustawie. Cieszę się, że jednak została przyjęta większością głosów. Ale zaskoczeniem ogromnym była dla mnie reakcja Konfederacji. To przecież oni podnosili ustawę „447” i to było na ich sztandarach. Co robią posłowie Konfederacji? Wyciągają karty do głosowania albo się wstrzymują. Mam nadzieje, że ustawa w senacie zostanie zostanie przyjęta. Koalicja Obywatelska się wstrzymała, co też mnie zaskoczyło - komentowała poseł PiS.

Katarzyna Czochara zachęcała także aby się szczepić na koronawirusa i by pamiętać, że szczepimy się nie tylko dla siebie ale i dla innych, by byli zdrowi ale i mogli prowadzić swoje biznesy. - Jedyny sposób wyeliminowania pandemii koronawirusa to szczepienie. Chcę bardzo gorąco zaapelować i poprosić mieszkańców Opolszczyzny i kraju, tych którzy jeszcze się zastanawiają, że naprawdę warto to zrobić dla siebie samych, ale to też odpowiedzialność za innych obywateli – mówiła poseł Czochara.

Zobacz także

2021-08-24, godz. 11:06 "Co tam Panie w polityce?" prowadza Piotr Gociek i Piotr Moc Komentarze i opinie na najświeższe wydarzenia społeczno-polityczne, jak co w wtorek: Piotr Gociek (Jedynka, Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura ) i Piotr… » więcej 2021-08-24, godz. 09:02 Dr Stanisław Niewiński o Platformie Krymskiej i 30-leciu niepodległości Ukrainy - Przez 30 lat Ukraina szukała swojego miejsca w Europie, jak popatrzymy na kolejnych prezydentów to oni albo próbowali wiązać się z Rosją albo Zachodem… » więcej 2021-08-23, godz. 17:21 Opolscy samorządowcy o propozycjach ustawowych rozwiązań mających zwiększyć zarobki tego sektora publicznego Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zmiana ta obejmuje też… » więcej 2021-08-23, godz. 13:35 Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez… - Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna… » więcej 2021-08-23, godz. 10:11 Zuzanna Donath-Kasiura o zawieszeniu do końca sierpnia izby przyjęć w szpitalu psychiatrycznym na ul. Wodociągowej… - Mam nadzieję, że dyrektorowi placówki udało się tak zorganizować od września grafik, aby izbę przyjęć uruchomić - mówiła w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-20, godz. 18:03 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach, o edukacji pszczelarskiej i apiterapii Coraz popularniejsze staje się pszczelarstwo i apiterapia, czyli leczenie miodem oraz innymi produktami pszczelimi. Związane z tym ciekawe przedsięwzięcie… » więcej 2021-08-20, godz. 12:18 Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Euro… - Jestem zwolennikiem, aby zabezpieczyć granice bo dzisiaj to powoduje pewien niepokój społeczeństwa - powiedział Kacper Kunstler z Młodej Prawicy, młodzieżówki… » więcej 2021-08-20, godz. 08:46 Tomasz Garbowski, opolanin w zarządzie PZPN o zrównoważonym rozwoju piłki nożnej i wykorzystaniu doświadczenia z… - Czasem najlepiej trochę zaskoczyć, zobaczymy, co to będzie, dwóch panów na "T" możemy sporo zdziałać - powiedział w Porannej Loży Radiowej członek… » więcej 2021-08-19, godz. 12:31 Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski rozmawia z Magdaleną Ogórek o pomocy Afgańczykom współpracujących z polskimi… - Decyzja Pana Premiera o przyznaniu wiz humanitarnych to bardzo dobra decyzja, pokazująca, że polski rząd dba przede wszystkim o Polaków i o te osoby, które… » więcej 2021-08-19, godz. 09:01 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji zachęcającej do szczepień - Spowolniły u nas szczepienia, szukamy przyczyn, sezon urlopowy jest głównym powodem, ale też świadomość ludzi pozostawia wiele do życzenia - powiedział… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »