Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Bartosz Bukała, naczelnik wydziału promocji Urzędu…
2021-06-25, 20:05 Autor: Jan Poniatyszyn

Bartosz Bukała, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, o wakacyjnych atrakcjach w Górach Opawskich

Bartosz Bukała [zdj. Radio Opole]
Bartosz Bukała [zdj. Radio Opole]
Wraz z zakończeniem roku szkolnego ruszył sezon urlopowy. W Górach Opawskich jest najwięcej miejsc noclegowych na Opolszczyźnie. Poza walorami przyrodniczymi na wypoczywających w tym regionie czekają atrakcje przygotowane przez gminę.
26 czerwca w Głuchołazach rozegrane zostanie Grand Prix Opolszczyzny w Siatkówce Plażowej.

- Zawody adresowane są do wszystkich - powiedział Bartosz Bukała, naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. – Mogą w nich wystartować amatorzy i zawodowcy. Turniej rozegrany zostanie na boisku przy naszym miejskim basenie. Organizujemy bezpłatne, wakacyjne spacery z przewodnikiem po Głuchołazach. Odbywać się będą w każdą sobotę od jutra. Zbiórka uczestników zawsze o godzinie 10 na rynku. Oprowadzać będą licencjonowani przewodnicy, których zapewnia PTTK. Opowiedzą oni o wielu ciekawostkach związanych z miastem i okolicami, a przypomnę, że za rok Głuchołazy świętować będą swojej 800-lecie. Natomiast w najbliższą niedzielę odbędzie się rodzinny festyn, który jednocześnie rozpoczyna sezon letni w Górach Opawskich. Impreza startuje o godzinie 13 w Muszli Leśnej naszego Parku Zdrojowego w Głuchołazach. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Turystom chcemy też zaproponować liczne wydarzenia artystyczne, które przygotowaliśmy na sezon letni. Od najbliższej niedzieli, aż do końca wakacji będą ciekawe wydarzenia w naszej koncertowej Muszli Leśnej części zdrojowej miasta. Zaplanowano tam koncerty, występy, Święto Gór Opawskich, Festiwal Kultury Kresowej.

Na wakacje wybierz Góry Opawskie – to hasło akcji, której celem jest zachęcenie turystów do wyboru na wypoczynek tej części województwa opolskiego. Przedsięwzięcie to realizuje Centrum Informacji Turystycznej w Głuchołazach.

- Mogą się tam zwrócić wszystkie osoby, które szukają pomysłu na urlop. My doradzimy. Gwarantujemy pomoc w znalezieniu noclegu w naszej gminie. Mamy przygotowany plan wycieczek na każdy dzień pobytu. Poinformujemy o ciekawych wydarzeniach. Ta oferta skierowana jest zarówno do turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych – dodał Bartosz Bukała.

Zobacz także

2021-08-24, godz. 11:06 "Co tam Panie w polityce?" prowadza Piotr Gociek i Piotr Moc Komentarze i opinie na najświeższe wydarzenia społeczno-polityczne, jak co w wtorek: Piotr Gociek (Jedynka, Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura ) i Piotr… » więcej 2021-08-24, godz. 09:02 Dr Stanisław Niewiński o Platformie Krymskiej i 30-leciu niepodległości Ukrainy - Przez 30 lat Ukraina szukała swojego miejsca w Europie, jak popatrzymy na kolejnych prezydentów to oni albo próbowali wiązać się z Rosją albo Zachodem… » więcej 2021-08-23, godz. 17:21 Opolscy samorządowcy o propozycjach ustawowych rozwiązań mających zwiększyć zarobki tego sektora publicznego Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Zmiana ta obejmuje też… » więcej 2021-08-23, godz. 13:35 Violetta Porowska o haniebnych słowach Frasyniuka nt. polskich żołnierzy, próbie odwołania marszałek Witek przez… - Każdemu brakuje słów, bo nawet jeśli powiemy, że to hańba czy skandal to wciąż ta definicja określająca zachowanie Pana Frasyniuka jest za mało pojemna… » więcej 2021-08-23, godz. 10:11 Zuzanna Donath-Kasiura o zawieszeniu do końca sierpnia izby przyjęć w szpitalu psychiatrycznym na ul. Wodociągowej… - Mam nadzieję, że dyrektorowi placówki udało się tak zorganizować od września grafik, aby izbę przyjęć uruchomić - mówiła w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-20, godz. 18:03 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach, o edukacji pszczelarskiej i apiterapii Coraz popularniejsze staje się pszczelarstwo i apiterapia, czyli leczenie miodem oraz innymi produktami pszczelimi. Związane z tym ciekawe przedsięwzięcie… » więcej 2021-08-20, godz. 12:18 Kacper Kunstler i Kacper Jungowski o problemie migracji, z którym już niedługo będzie musiała zmierzyć się Euro… - Jestem zwolennikiem, aby zabezpieczyć granice bo dzisiaj to powoduje pewien niepokój społeczeństwa - powiedział Kacper Kunstler z Młodej Prawicy, młodzieżówki… » więcej 2021-08-20, godz. 08:46 Tomasz Garbowski, opolanin w zarządzie PZPN o zrównoważonym rozwoju piłki nożnej i wykorzystaniu doświadczenia z… - Czasem najlepiej trochę zaskoczyć, zobaczymy, co to będzie, dwóch panów na "T" możemy sporo zdziałać - powiedział w Porannej Loży Radiowej członek… » więcej 2021-08-19, godz. 12:31 Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski rozmawia z Magdaleną Ogórek o pomocy Afgańczykom współpracujących z polskimi… - Decyzja Pana Premiera o przyznaniu wiz humanitarnych to bardzo dobra decyzja, pokazująca, że polski rząd dba przede wszystkim o Polaków i o te osoby, które… » więcej 2021-08-19, godz. 09:01 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o nowej akcji zachęcającej do szczepień - Spowolniły u nas szczepienia, szukamy przyczyn, sezon urlopowy jest głównym powodem, ale też świadomość ludzi pozostawia wiele do życzenia - powiedział… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »