Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie…
2021-06-17, 13:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa o cyberbezpieczestwie, Rzeczniku Praw Obywatelskich i działaniach ministerstwa

Ryszard Bartosik i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu"
Ryszard Bartosik i Magdalena Ogórek "Prosto z Sejmu"
- Zarówno Pan premier i minister Cieszyński apelowali, aby takich zachowań nie było, a stało się dokładnie odwrotnie - powiedział Ryszard Bartosik, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, był gościem Magdaleny Ogórek w czwartkowym cyklu "Prosto z sejmu". Komentował w ten sposób zachowanie posłów opozycji, którzy po niejawnym posiedzeniu sejmu relacjonowali w mediach jego przebieg.
- Takie zachowania wyglądają, jakby część naszej klasy politycznej działała pod dyktando tych, którzy starają się czynić zamęt. Mamy do czynienia z nową formą ataków hybrydowych, musimy zrozumieć, że takie sytuacje będą miały miejsce. One wyglądają niepozornie bo miesza się informacjie prawdziwe z nieprawdziwymi, ale trzeba z powagą do tego podchodzić.

Magdalena Ogórek z Ryszardem Bartosikiem rozmawiała także o Lidii Staroń wybranej przez sejm na RPO. - To osoba, która nie powinna budzić kontrowersji, potrafi z każdym środowiskiem współpracować, ale przede wszystkim potrafi pracować dla ludzi - powiedział gość "Prosto z sejmu".

Wiceminister podkreślił w programie, że najważniejsze, aby rolnicy się zaszczepili. - Bez względu na to, czym się zajmujemy najważniejsze jest nasze zdrowie. Pocieszające jest to, że eksport towarów spożywczych nie spada a rośnie. Chcemy nadal poszukiwać rynków zbytu. W Polskim Ładzie wprowadzamy poza tym ułatwienia dotyczące działalności i produkcji rolnej, zwiększamy dopłaty do paliwa rolniczego, uwalniamy rolniczy handel detaliczny - wymieniał.

Ryszard Bartosik skomentował także spotkanie Biden-Putin. - Było ono niedobre, bo podniosło rangę człowieka, który atakuje inne kraje, doprowadza do nieszczęść i śmierci innych ludzi. Spotkanie co najmniej zbyt wczesne i dające sygnał imperialnej Rosji, że jego działania nie są oddawane totalnej krytyce, a tak powinno być.

Zobacz także

2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej 2021-07-21, godz. 18:11 Damian Szepelawy, ratownik medyczny z Nysy, o oczekiwaniach i nierozwiązanych problemach tej grupy zawodowej Mimo zapewnień rządzących nadal nieuregulowana pozostaje sytuacja ratowników medycznych. Chodzi o zarobki i uwarunkowania prawne dotyczące tej grupy zawodowej… » więcej 2021-07-21, godz. 12:58 Monika Bartel z opolskiego Urzędu Statystycznego o konkursie dla gmin w związku ze spisem powszechnym i budownictwie… Gościem Południowej Loży była dziś Monika Bartel, rzecznik Urzędu Statystycznego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o nowym konkursie ogłoszonym przez GUS… » więcej 2021-07-21, godz. 09:22 Wojciech Komarzyński, dyrektor opolskiego ARiMR o tym ile rolnictwa jest w Polskim Ładzie - Dotąd rolniczy handel detaliczny mógł być realizowany w obrębie województwa, w którym odbywała się produkcja rolnicza. My chcemy ten handel uwolnić… » więcej 2021-07-20, godz. 18:02 Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy, o zagrożeniach powodowanych przez ulewy oraz o koniunkturze budowlanej, którą nakręca… Ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi już wielokrotnie tego lata pojawiały się na Opolszczyźnie. Alarmy te dotyczyły m.in. gminy Lubrza… » więcej 2021-07-20, godz. 17:05 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Awantura w Nowej Lewicy, która doprowadziła do utworzenia dwóch frakcji: SLD i Wiosny Roberta Biedronia. Według komentatorów politycznych na lewicy doszło… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »