Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Aneta…
2021-06-15, 13:19 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza, Piotr Gociek

Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek

Cykl "Co tam Panie w polityce?" w ramach audycji "​Południowa Loża Radiowa" (15.06.2021)
Niedzielne wybory w Rzeszowie zakończyły się zwycięstwem kandydata zjednoczonej opozycji Konrada Fijołka. Komentarzy jest sporo dlatego, że miały te wybory być papierkiem lakmusowym nastrojów społecznych. Opozycja jest pełna nadziei, przeważają komentarze, że z PiS można wygrać, a politolog prof. marek Migalski mówi, że nie jest to takie pewne.

Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" zwrócił uwagę, że kilka lat temu, podobny wynik, jak Konrad Fijołek uzyskał Rafał Trzaskowski w Warszawie mając poparcie tylko PO i Nowoczesnej. - Kandydat w Rzeszowie potrzebował jeszcze pomocy wszystkich innych możliwych, to oznacza, że opozycja jest teraz słabsza - powiedział.
Część działaczy czeka na powrót Donalda Tuska do polityki, czy życia publicznego.

- To tęsknota za starymi dobrymi czasami, które polegały na tym, że do minimum skracali obowiązki rządowe, a potem przy dobrym winku, przy telewizorku lubili posiedzieć. To takie bajki o żelaznym Tusku, bo on nie ma niczego do wygrania jeśli chodzi o angażowanie się w politykę. Na ogłoszenie jego startu w wyborach jest za wcześnie. Pozycja mentora, autorytetu wspierającego i pomagającego podjąć decyzję - to on już taką pozycję ma, tylko nie chcą go słuchać - skomentował Gociek.

Jarosław Kaczyński przyznał, że wsparcie ze strony Kukiz'15 jest ważne także "z punktu widzenia arytmetyki parlamentarnej" i oznacza "pewne rozszerzenie spektrum politycznego, także spektrum poglądów obywateli, do których możemy dotrzeć". – Sprawność Pawła Kukiza w mówieniu do społeczeństwa jest rzeczywiście niezwykła – ocenił Kaczyński.

- Na pewno większa jest ta sprawność, niż Jarosława Gowina, który zapędził się z piłką do kąta i nie wie jak wyjść. Złośliwi komentatorzy mówią, że jedyny powód sojuszu Kukiza z Kaczyńskim to arytmetyka sejmowa. Tak nie jest, bo posłowie Kukiza już wcześniej wspierali niektóre ustawy PiS.

Sejm jutro zbierze się na niejawne posiedzenie na którym przedstawione będą informacje o cyberatakach. Ma to związek z włamaniem do prywatnej skrzynki ministra Michała Dworczyka, ale nie tylko. Otóż rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że "skala cyberataków jest duża i nie ogranicza się do jednej osoby. Dotyczy skrzynek mailowych wielu osób".

- Można wnioskować, a proszę sobie przypomnieć ilu polityków dotknęły włamania na ich konta w mediach społecznościowych, możemy sobie tylko wyobrażać, skalę tych ataków, a przecież nie o wszystkich przypadkach wiemy.

Tak się składa, że mowa o cyberbezpieczeństwie była także na wczorajszy szczycie NATO. Jest to uznawane jako najważniejsze wyzwanie, którymi NATO powinno się w ciągu najbliższych 10 lat zajmować.

Zobacz także

2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej 2021-07-27, godz. 13:58 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku… » więcej 2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej 2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »