Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia…
2021-06-15, 10:22 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia połowę kadencji samorządu regionu

Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia połowę kadencji samorządu regionu
- Pierwszy raz jestem radnym sejmiku i inaczej sobie wyobrażałem pracę w sejmiku i prace dla samorządu województwa opolskiego. Gdyby nawiązać do wczorajszych wydarzeń w piłce nożnej to można powiedzieć, że mieliśmy nadzieję, miało być fanie a wyszło jak zwykle - powiedział w Porannej Loży Radiowej Bogdan Tomaszek, radny województwa z sejmikowej klubu PiS.
- Mieliśmy mieć fajny rozwój województwa i perspektywę 2013- 2020 zakończyć sukcesami mówiącymi o rozwoju. Najlepiej przedstawia to raport z rozwoju województwa i tam widać, że założenia planu są w większości zrealizowane, ale brakuje mi danych, które mówią w jakim kierunku zdążamy, w jakim stopniu wzrosło PKB, zatrudnienie, ile utworzyliśmy miejsc pracy - zwrócił uwagę radny Tomaszek.Dodał on, że nie potrafimy ściągnąć wielkich inwestycji.

Odnosząc się do słów wicemarszałka Kubalańcy o staraniach o pieniądze unijne z rezerwy rządowe powiedział.
- Rząd wyraźnie mówi, damy pieniądze jak będziecie mieli ciekawe projekty, jak pokażecie, że pieniędzy nie przejecie. A my cały czas biadolimy - skwitował.

Oceniając działania zarządu w pandemii powiedział.
- Tu trzeba oddać szacunek i cześć dla naszego samorządu, że jako pierwszy potrafił się znaleźć w tej sytuacji. Trzeba pochwalić nasz samorząd wojewódzki.

Bogdan Tomaszek oceniając działania zarządu województwa patrząc raport o stanie województwa wystawił 4-rkę, a jeśli chodzi o współpracę na linii koalicja-opozycja i współpraca z rządem to 3+

Zobacz także

2021-07-30, godz. 18:56 Janusz Kokurowski, Lider Grupy Odnowa Wsi Mochów, o ciekawych zbiorach Izby Tradycji w tej miejscowości Wiele jest miejsc na Opolszczyźnie, których nie znajdziemy w popularnych przewodnikach turystycznych, a warte są odwiedzenia. Ciekawą miejscowością jest… » więcej 2021-07-30, godz. 12:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o podejściu młodych do szczepień Naszych gości pytaliśmy jaki mają stosunek do szczepień przeciwko COVID-19, czy sami promują szczepienia i skąd czerpią wiedzę na temat pandemii koronawirusa… » więcej 2021-07-30, godz. 08:59 Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o sierpniowych akcjach szczepionkowych i uroczystościach związanych z 77 rocznicą… - Liczę na to, że w czasie mszy świętych księża będą zachęcali swoich parafian do tego, żeby zajrzeli do tego namiotu i żeby się zaszczepili. Tylko… » więcej 2021-07-29, godz. 15:41 Potencjalnym i realnym zagrożeniom dla realizacji Polskiego Ładu poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy… Rosną ceny usług, materiałów budowlanych, energii i paliw. W takich realiach wprowadzany będzie Polski Ład. Duże oczekiwania wobec rządowego Programu Inwestycji… » więcej 2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej 2021-07-29, godz. 09:08 Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych - Prace postępują bardzo szybko, bo ten odcinek był przygotowany do tego, żeby go skończyć - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Małgorzata Stelnicka… » więcej 2021-07-27, godz. 19:23 Spięcie- Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Dziś przyjrzeliśmy się wydarzeniom międzynarodowym, których działania są widoczne również w Polsce. » więcej 2021-07-28, godz. 18:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki oraz Adam Szlęzak, prezes spółki Optima Medycyna, o dramatycznie malejącej… Działalność Punktu Szczepień Powszechnych podsumowano w Prudniku. Pesymistyczne są dane starostwa i służb medycznych. Wyraźnie w tym powiecie spadło zainteresowanie… » więcej 2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »