Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień…
2021-06-10, 09:23 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym
- Mimo, że liczba zainteresowanych zaszczepieniem spada w naszym województwie, tak jak w całym kraju, to u nas odsetek chcących się zaszczepić jest najwyższy, wynosi około 70% - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski.
Rząd podejmuje różne akcje promocyjne, jak choćby ta dla samorządów, w której gminy, gdzie zaszczepi się najwięcej mieszkańców dostaną od 100 tysięcy nawet do 2 mln złotych.

- Pierwsze 500 gmin w kraju, które uzyska poziom wyszczepienia 67% otrzyma 100 tys. zł. Gminy, z najlepszymi wynikami akcji szczepiennej w regionie otrzymają od rządu 1 mln zł, a najlepsza gmina w kraju 2 mln zł.

Akcja promocyjna ma być wielotorowa.
- Będzie polegać na organizacji mobilnych punktów szczepień, zaangażowaniu strażaków ochotników, docierania do domów seniorów 70+, aby ich przekonać do zaszczepienia, ustalić termin szczepienia lub zaszczepić ich w domu - zapowiedział wojewoda Kłosowski. Pokreślił także, że u seniorów zachorowanie na covid-19 często kończy się koniecznością użycia respiratora, zaszczepienie powoduje dużo łagodniejszy przebieg choroby, jeśli dojdzie do zakażenia.

Najwięcej szczepień wykonano do tej pory w Opolu i w powiecie opolskim. Wiele do zrobienia pod względem szczepień ma gmina Namysłów.
- Dlatego tam zlokalizowaliśmy w rynku mobilny punkt szczepień. Wiem, że po tym wzrósł odsetek zaszczepionych, ale przypominam, że w Namysłowie działa także punkt szczepień populacyjnych, a nie tylko mobilny punkt szczepień - podkreślił Sławomir Kłosowski.

Jego zdaniem, "paszport covidowy" zatwierdzony przez Parlament Europejski jest trochę wątpliwy. - Żeby nie było trudnych sytuacji przy wejściu do samolotu, czy udziału w wycieczce dla nie posiadających tego paszportu - powiedział wojewoda.

Rozmawialiśmy także o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań. Województwo opolskie jest regionem, w którym spisało się najwięcej mieszkańców.

- Spisujemy się po opolsku. W sposób zorganizowany, zdyscyplinowany i szybki. To zasługa tych, którzy pracują przy spisie i im należy teraz podziękować, ale dziękuję także mieszkańcom województwa, za to, że się spisują - powiedział wojewoda Kłosowski.
Zaznaczył, że dane uzyskane w wyniku spisu powszechnego są niezwykle potrzebne. - Będą wykorzystywane na przykład w akcji szczepień. Dowiemy się czy 500 tys. zaszczepionych mieszkańców Opolszczyzny to wyszczepienie na poziomie 50% czy 60 % - wyjaśnił.

Wojewoda Sławomir Kłosowski, że po 15 czerwca rozpoczyna objazd województwa. Chce, odwiedzić każdą gminę w regionie.

Zobacz także

2021-06-14, godz. 18:32 Piotr Woźniak, przewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie, o znaczeniu dla sceny politycznej przedterminowych wyborów… Popierany przez parlamentarną opozycję Konrad Fijołek wygrał przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. W niedzielę uzyskał ponad 56 procent głosów… » więcej 2021-06-14, godz. 12:46 Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska - Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich… » więcej 2021-06-14, godz. 10:46 Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu… - 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł… » więcej 2021-06-11, godz. 17:33 Michał Kalinowski o samorozwiązaniu Wiosny i tworzeniu Nowej Lewicy, powrocie Tuska i Białorusi Michał Kalinowski lider struktur Wiosny Roberta Biedronia o dzisiejszym zgromadzeniu partii, którego celem jest zatwierdzenie zlikwidowania partii i przejścia… » więcej 2021-06-11, godz. 17:32 Marcin Sagan o miejscach wypoczynkowych nad wodą w Opolu - Akwarium będzie zamknięte, ale Wodna Nuta będzie dostępna w sezonie letnim - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Marcin Sagan, naczelnik wydziału… » więcej 2021-06-11, godz. 15:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o zapowiadanych zmianach w oświacie, czyli wzmocnieniu kuratorów i nowych lekturach Naszymi gośćmi w tym tygodniu byli: Wojciech Gnat (Forum Młodych PiS), Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), Tomasz Wiciak (PSL) i Piotr Paszkiewicz… » więcej 2021-06-11, godz. 09:16 Rafał Bartek, przewodniczący TSKN o konferencji Polskiej Akademii Nauk, organizowanej w Opolu z okazji 30 rocznicy traktatów… - To szczególne wyróżnienie, że konferencja Polskiej Akademii Nauk odbywa się także w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący… » więcej 2021-06-10, godz. 18:06 Debata "wspólna sprawa". Pracodawcy, związkowcy i eksperci o pomyśle wprowadzenia podatnika bezgotówkowego oraz protestach… Podatnik bezgotówkowy - tak nazywać się ma nowy typ podatników w Polsce. Status ten zapewni przedsiębiorcy zwrot podatku VAT w ciągu kilkunastu dni. To najszybszy… » więcej 2021-06-10, godz. 13:08 "Prosto z Sejmu" Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia o możliwości wystąpienia czwartej fali pandemii - Jesteśmy na etapie wygaszenia trzeciej fali epidemii. Trzeciej i największej, jaką do tej pory mieliśmy. Nadal mamy epidemię w Polsce i na świecie, ale… » więcej 2021-06-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym - Mimo, że liczba zainteresowanych zaszczepieniem spada w naszym województwie, tak jak w całym kraju, to u nas odsetek chcących się zaszczepić jest najwyższy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »