Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą…
2021-06-09, 13:14 Autor: Joanna Matlak

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą miasta ws. basenów, podwyżkach stawek za śmieci i etapach tworzenia Muzeum Kresów

Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą miasta ws. basenów, podwyżkach stawek za śmieci i etapach tworzenia Muzeum Kresów
- Niektórzy radni nieodpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków, a przecież burmistrz i rada składają ślubowanie przed mieszkańcami, że będą dbali o ich interesy. Niezrozumiałe jest dla mnie, że radni próbują ten temat zatrzymać. Przecież ta sama rada głosowała za przygotowaniem dokumentacji projektowej na baseny przy ul.Korfantego - mówił w Południowej Loży Radiowej Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.
Przypomnijmy, burmistrz lobbuje za budową otwartych basenów przy ul. Korfantego. Z kolei rada blokuje inwestycję i chce przygotowania dokumentacji innego basenu otwartego, przy istniejącym już aquaparku przy ul. Wrocławskiej. - Wydaje mi się, że radni, którzy to blokują, znajdują sobie przez to trampolinę do bycia w radzie - stwierdził w Radiu Opole burmistrz Wrębiak.

Podkreślił jednocześnie, że jest zwolennikiem inwestycji przy ul. Wrocławskiej, lecz przypomina, że to sprawa, która byłaby realizowana "od zera", dlatego ważna jest kolejność.

- W przypadku ul. Korfantego mamy dokumentację projektową, mamy też harmonogram, aby na koniec przyszłego roku basen był już otwierany. Zrobiliśmy projekt o wartości 4 mln netto, uzyskaliśmy dofinansowanie na poziomie 3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość też byłaby obniżona o odpis z VAT-u na 3 mln złotych. Jest też dobra koniunktura - mówił nasz gość.

Jerzy Wrębiak wyraził nadzieję, że "rozsądek zwycięży". - Będzie jeszcze jedno podejście do tej sprawy i będziemy mogli to realizować. Jeśli nie będzie woli ze strony rady to oczekuję tego, żeby przynajmniej pozwolili wypowiedzieć się mieszkańcom - mówił na antenie Radia Opole.

Zobacz także

2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej 2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej 2021-07-22, godz. 08:53 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tzw. wyszczepialności w naszym regionie i planowanej promocji szczepień - Spotykam się z takimi opiniami, że jeśli pojawiają się nowe mutacje, to nie ma co się szczepić. Nieprawda, proszę w to nie wierzyć. Dotychczas zatwierdzone… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »