Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie…
2021-06-09, 10:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie o sondażach, mandatach, zjeździe okręgowym i zmianie statutu partii

Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie o sondażach, mandatach, zjeździe okręgowym i zmianie statutu partii
- W 2015 roku uzyskaliśmy 5 mandatów i dzisiaj według analiz i sondaży wynika, że Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje stan posiadania w województwie opolskim. Dla nas jest to bardzo dobra informacja, bo to oznacza, że złamaliśmy stereotyp mówiący o tym, że Opolszczyzna to bastion Platformy. Opolszczyzna jest teraz bastionem prawicy - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, liderka PiS w regionie.
Skomentowała w ten sposób analizę sondaży wyborczych Marcina Paladego, z której wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz PiS w województwie uzyskał by 4 lub 5 mandatów.

- Jest to potwierdzenie naszej wielkiej pracy organicznej wśród ludzi. Idziemy do nich, rozmawiamy, wysłuchujemy refleksji i wniosków i przekazujemy je dalej, bo to co się dzieje na poziomie centralnym to są propozycje, które płyną z dołu - zaznaczyła poseł Porowska.
W partii Polska 2050 Szymona Hołowni przewodnicząca PiS w województwie opolskim nie widzi zagrożenia.

- Ugrupowanie Hołowni nie goni w sondażach Prawa i Sprawiedliwości tylko kopiuje Koalicję Obywatelską. Odbiera mandaty Koalicji Obywatelskiej, a w niektórych regionach również PSL-owi, czyli tym ugrupowaniom, które nie sprawdziły się w ostatnich latach i nie zajmują się Polską, tylko sobą - uważa Violetta Porowska.

Dodała, że warstwie ideologicznej przekaz Szymona Hołowni jest bardzo niespójny. - Najlepszy przykład ze sprawą kopalni Turów, w której Szymon Hołownia zaprezentował niepolski stosunek do tej sytuacji. Myślę, że to zdemaskowało, że ta formacja nie myśli o interesie Polski.

W sobotę odbędzie się zjazd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. Będzie wybranych na nim 33 delegatów na kongres, który odbędzie się 3 lipca.
- Jeden delegat przypada na 45 członków PiS, więc łatwo policzyć, że na Opolszczyźnie mamy prawie 1500 członków. To bardzo silna i mocna formacja - podkreśliła przewodnicząca struktur w regionie.

Delegaci na kongresie będą reprezentować region i będą dokonywać wyboru prezesa partii, będą także wybory do poszczególnych organów partii.
- Będą także zmiany w statucie PiS. Nie są one jeszcze ogłoszone szczegóły, ale mają skorygować funkcjonowanie partii, żebyśmy byli jeszcze bardziej sprawni. Obecny statut został przygotowany 20 lat temu - powiedziała Violetta Porowska.

Zobacz także

2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej 2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej 2021-07-22, godz. 08:53 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tzw. wyszczepialności w naszym regionie i planowanej promocji szczepień - Spotykam się z takimi opiniami, że jeśli pojawiają się nowe mutacje, to nie ma co się szczepić. Nieprawda, proszę w to nie wierzyć. Dotychczas zatwierdzone… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »