Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach Polskiego…
2021-06-04, 12:54 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach Polskiego Ładu na 100 dni

Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach polskiego Ładu na 100 dni
30 tys. kwoty wolnej dla wszystkich, emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł, mieszkanie bez wkładu własnego, zniesienie limitów do lekarzy specjalistów - to niektóre z kluczowych projektów w ramach Polskiego Ładu, które mają być przygotowane i przeprowadzone w ciągu najbliższych 100 dni. Opolskich przedstawicieli poszczególnych partii pytaliśmy na które z projektów czekają najbardziej ale i o tempo wprowadzania zapowiadanych tych zmian.
Naszymi gośćmi byli dzis: Tomasz Wiciak (Forum Młodych Ludowców, PSL), Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska) i Adam Goleński (Forum Młodych PiS).

- Prace legislacyjne powinny być prowadzone w odpowiednim tempie. Nie może być tak "na hura". Czekam na pewno na kwotę wolną od podatku, to zadowoli wielu Polaków. PSL od dawna podnosiło temat emerytury bez podatku - mówił Tomasz Wiciak z PSL.

- Ja jak i większość osób z Porozumienia zgodzi się że coś na co czekaliśmy to podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Pozwoli to "rozłożyć skrzydła" wielu ludziom. Będziemy mieli w swoich kieszeniach więcej pieniędzy, które sami uczciwie zarobiliśmy - powiedział Jan Zimoch z Młodej Prawicy.

- Wiele z tych projektów jest podobnych do tego które proponowała PO w propozycjach "Recepta na Kryzys". Ludzie czekają na poprawę w służbie zdrowia, to element który nas szczególnie interesuje. Problemy są naglące, pandemia to dobitnie pokazała - mówił Jarosław Draguć z Młodych Demokratów.

- To raczej jest przepis na kryzys, nie recepta. Patrząc np. Na propozycje kwoty wolnej od podatku Borys Budka mówił o zwiększeniu kwoty wolnej do 10 tysięcy a widać teraz, że może to być 30 tys. PiS nie ściąga pomysłów od Platformy, bo propozycje zawarte w Polskim Ładzie są wypracowane poprzez rozmowę z mieszkańcami województwa opolsiego czy kraju - mówił Adam Goleński z Forum Młodych PiS.

Zobacz także

2021-07-14, godz. 09:29 Edyta Hanszke-Lodzińska o konsultacjach z rodzicami ws. szczepień dzieci na covid19 - W środy lipcowe: 14, 21 i 28 zapraszamy w godzinach od 15:00 do 19:00 - będzie czynny gabinet - mówiła w Porannej Loży Radiowej Edyta Hanszke - Lodzińska… » więcej 2021-07-13, godz. 13:36 Magazyn "Spięcie" Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, ustawa sanacyjna w PiS i powrót Donalda Tuska to tematy jakie Piotr Cywiński i Michał Rachoń poruszyli ze swoimi… » więcej 2021-07-13, godz. 12:57 "Co tam panie w polityce?" w Loży Radiowej. Piotr Gociek o ustawie medialnej, nowej deklaracji ideowej PO i blokowaniu… » więcej 2021-07-13, godz. 09:28 Dr Witold Potwora o islandzkim eksperymencie 4-dniowego tygodnia pracy - To są marzenia utopijne. Tam, gdzie jest produkcja ciągła, to jest raczej absurd - mówił w Porannej Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA w… » więcej 2021-07-12, godz. 18:32 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o aplikowaniu gminy do Programu Inwestycji Strategicznych oraz o kontrowersjach dotyczących… Do końca lipca samorządy lokalne mogą aplikować do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W puli jest 20 mld zł. Program jest pilotażowy. Kolejny… » więcej 2021-07-12, godz. 14:14 Poseł KO Rajmund Miller o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki i pomyśle wprowadzenia odpłatności za szczepionki… - Jako lekarz będę namawiał, by się szczepić, to jest kwestia bezpieczeństwa nie tylko zdrowia, ale i życia. Jeżeli nawet mamy komplikacje po szczepieniach… » więcej 2021-07-12, godz. 09:21 Europoseł PiS Anna Zalewska o tym, że certyfikaty covidowe nie spełniły oczekiwań i zapowiedziach Komisji Europejskiej… - Certyfikat covidowy nie spełnia swojej funkcji, nie zachęca do szczepień i powoduje irytację na lotniskach i granicach. Różne kraje UE, prócz certyfikatu… » więcej 2021-07-09, godz. 18:33 Jan Ćwiek, dyrektor Centrum Kultury w Głuchołazach, o Święcie Gór Opawskich i wakacyjnej ofercie kulturalnej dla… W niedzielę Głuchołazy zapraszają na Święto Gór Opawskich. Ta plenerowa impreza organizowana jest po raz 18 w Muszli Leśnej Parku Zdrojowego tego miasta… » więcej 2021-07-09, godz. 13:32 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyborze prof. Wiącka na RPO, o tym czy Donald Tusk przekonuje młodych i jak jego powrót… Naszymi gośćmi byli dziś Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów (PO) oraz Kacper Kunstler z Młodej Prawicy (Porozumienie). » więcej 2021-07-09, godz. 09:11 Mł. asp. Łukasz Nowak o froncie burzowym jaki przeszedł przez Opolszczyznę - Od godziny 21.00 do rana mieliśmy 139 zdarzeń z czego najwięcej miało miejsce w powiecie kluczborskim. Odnotowaliśmy tam 52 zdarzenia - mówił w Porannej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »