Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o odmrażaniu…
2021-05-31, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o odmrażaniu szpitali, szczepieniach i sposobie dzielenia pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy

Sławomir Kłosowski o bieżącej sytuacji związanej z koronawirusem i szczepieniami na Opolszczyźnie
- Dziś ostatni dzień relokacji pacjentów covidowych między innymi do szpitala tymczasowego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski wojewoda opolski. Od piątku pacjenci zarażeni koronawirusem byli przewożeni ze szpitali w regionie do szpitala tymczasowego.
Będą tam nadal działały wszystkie 142 miejsca, będą także działały oddziały zakaźne w Szpitalu Wojewódzkim, szpitalu w Nysie, zostaje także kilka miejsc covidowych na oddziale pediatrycznym w Kędzierzynie-Koźlu. - W sumie 212 miejsc w województwie przeznaczonych dla pacjentów zarażonych covidem - podsumował wojewoda Kłosowski.

Wojewoda zaznaczył, że w regionie spada niestety odsetek tych, którzy chcą się zaszczepić. - Przodowaliśmy w tych statystykach, teraz to się zmieniło, a będzie rosła ilość szczepionek, więc apeluję o to, abyśmy się szczepili - mówił gość Radia Opole.

Obecnie na Opolszczyźnie co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 500 tys mieszkańców. - To więcej niż 50 procent populacji, ale żeby uzyskać odporność zbiorową to musimy się zaszczepić w 80% i to bez względu na to, czy ktoś już chorował czy nie - podkreślił Sławomir Kłosowski.

Dzisiaj ostatni dzień działalności punktu szczepień na lodowisku Toropol w Opolu. Pozostają utrzymane inne punkty szczepień populacyjnych.

Rozmawialiśmy także o ratyfikacji Funduszu Odbudowy.
- Bardzo się z tego cieszę, bo losy tej ustawy były różne. Siły, które mienią się proeuropejskimi robiły wszystko, żeby ja zablokować. W sejmie było poszukiwanie większości, żeby ustawa przeszła, a to co się działo w senacie z kleconą na siłę preambułą świadczy również o ogromnej presji na senatorów, żeby ustawę zablokować. Mamy na szczęście już podpis prezydenta pod ustawą i cała Europa przyjmie dokument o Funduszu Odbudowy - powiedział wojewoda Sławomir Kłosowski.

Pieniądze będą kierowane na projekty i na regiony. - Patrząc na liczbę mieszkańców, dochód na głowę i inne kryteria to możemy się spodziewać około 20 mld złotych. To wywołuje u mnie troskę, abyśmy się dobrze przygotowali i przygotowali dobre projekty, żeby te pieniądze wydać.

- Zamierzam powołać niebawem Zespół ds. Rozwoju Inteligentnej Opolszczyzny. Będzie się składał z wybitnych postaci środowiska naukowego, większych firm regionu tak, aby móc przygotować tych wszystkich, którzy będą ubiegać się o te pieniądze do pisania dobrych projektów - zapowiedział wojewoda Kłosowski.

Zobacz także

2021-07-06, godz. 18:43 Witold Rygorowicz, prezes Prudnickiego Centrum Medycznego, o sytuacji kadrowej szpitala powiatowego i współpracy z Lwowskim… Deficyt lekarzy jest jednym z głównych problemów szpitali powiatowych. Niektóre z nich liczą także na pozyskanie kadry medycznej ze Wschodu. Studenci kierunków… » więcej 2021-07-06, godz. 13:56 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Szymon Hołownia traktuje powrót Donalda Tuska do polskiej polityki jako wyzwanie a nie powód do troski i jak dodaje, "wyzwanie jest czymś pozytywnym". Lider… » więcej 2021-07-06, godz. 09:04 Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki o przejęciu "wagonówki" przez PKP Intercity Remtrak i korzyściach… - Spółka z grupy PKP, czyli PKP Intercity Remtrak przejmuje opolską "wagonówkę" – poinformował na antenie Radia Opole w Porannej Loży Radiowej Maciej… » więcej 2021-07-06, godz. 09:17 Poseł Janusz Kowalski o perspektywach rozwoju opolskiej wagonówki, np. we współpracy z miastem Opolem, Politechniką… - To była trudna operacja, która kończy się właściwie dzisiaj, czyli ponad 20-milionową inwestycją, wykupieniem kilkunastu hektarów gruntów i największej… » więcej 2021-07-05, godz. 18:51 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, o uchwale kongresu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie nepotyzmu Uchwałę dotyczącą nepotyzmu przyjął sobotni kongres PiS. Są tam zapisy, które mają wyeliminować zatrudnianie krewnych parlamentarzystów tej partii w… » więcej 2021-07-05, godz. 13:00 Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie "króla", czyli Donalda Tuska do krajowej polityki – Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru i tej decyzji. Cytując dziennikarzy i blogerów, możemy mówić o "powrocie króla" – mówił Tomasz Kostuś, poseł… » więcej 2021-07-05, godz. 09:30 Poseł Violetta Porowska o ustaleniach Kongresu PiS, zmianach w funkcjonowaniu struktur partii w regionie i powrocie Donalda… – Najważniejsza konkluzja jest taka, że PiS ma olbrzymią siłę, żeby sprawować władzę w Polsce i walczyć w kolejnych wyborach. Druga konkluzja jest… » więcej 2021-07-02, godz. 18:41 Sylwia Gawłowska, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury, o wakacyjnej ofercie tej placówki oraz o wydarzeniach towarzyszących… Pandemia znacząco ograniczyła wiele sfer życia publicznego. Zluzowanie tych obostrzeń wiąże się z oczekiwaniami społecznymi, które dotyczą też imprez… » więcej 2021-07-02, godz. 13:56 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną… Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych… » więcej 2021-07-02, godz. 09:43 Rafał Tkacz o wyborach przedterminowych na burmistrza Gorzowa Śląskiego Pięcioro kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w niedzielę w wyborach przedterminowych. Głosowanie odbędzie się z… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »