Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Paweł Masełko, nowy starosta kędzierzyńsko-kozielski…
2021-05-28, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Paweł Masełko, nowy starosta kędzierzyńsko-kozielski o szybkiej karierze w partii i planach na zarządzanie powiatem

Paweł Masełko, nowy starosta kędzierzyńsko-kozielski o szybkiej karierze w partii i planach na zarządzanie powiatem
- Dyskusje trwały między przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej i naszym koalicjantem Mniejszością Niemiecką, prezydent Nowosielska ma również swoich radnych, więc to było szerokie porozumienie - powiedział Paweł Masełko, nowy starosta Kędzieryzńsko-Kozielski. Pytany był o to, jak duży wpływ na wybranie jego osoby na starostę miała Sabina Nowosielska, prezydent Kędzieryzna-Koźla.
- Zapracowałem na wybór na to stanowisko. Jestem samorządowcem od 2014 roku, od 2018 jestem członkiem zarządu powiatu i ufam temu, że moja ciężka praca zaowocowała wyborem na stanowisko starosty - stwierdził.

Paweł Masełko jest członkiem Platformy Obywatelskiej od kilku miesięcy, niedawno został przewodniczącym nowego, drugiego koła partii w Kędzierzynie-Koźlu.

- Zawsze sympatyzowałem z tym ugrupowaniem, to nie jest tak, że zapisałem się do Platformy i nagle otrzymałem stanowisko starosty, to dementuję - podkreślił.

Jako starosta w pierwszej kolejności chce zająć się przetargiem na wybranie przewoźnika, który będzie dowoził od września dzieci do szkół, następnie przygotowaniem powiatu do pozyskiwania dotacji na drogi.

- Będę chciał jak najszybciej przekształcić szpital powiatowy w Kędzierzynie, który będzie całkowicie dostępny dla mieszkańców bez łóżek covidowych. Oczywiście przy współpracy z wojewodą, bo spada liczba zakażonych - wyjaśnił starosta Masełko.

Zobacz także

2021-07-14, godz. 12:31 Paweł Nakonieczny o nyskiej polityce prorodzinnej, mieszkalnictwie i pamięci historycznej - Nysa kilka lat temu stanęła nad przepaścią demograficzną. Każdy kto wyjeżdżał z Nysy na studia, rozglądał się za pracą tam gdzie studiował lub… » więcej 2021-07-14, godz. 09:29 Edyta Hanszke-Lodzińska o konsultacjach z rodzicami ws. szczepień dzieci na covid19 - W środy lipcowe: 14, 21 i 28 zapraszamy w godzinach od 15:00 do 19:00 - będzie czynny gabinet - mówiła w Porannej Loży Radiowej Edyta Hanszke - Lodzińska… » więcej 2021-07-13, godz. 13:36 Magazyn "Spięcie" Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, ustawa sanacyjna w PiS i powrót Donalda Tuska to tematy jakie Piotr Cywiński i Michał Rachoń poruszyli ze swoimi… » więcej 2021-07-13, godz. 12:57 "Co tam panie w polityce?" w Loży Radiowej. Piotr Gociek o ustawie medialnej, nowej deklaracji ideowej PO i blokowaniu… » więcej 2021-07-13, godz. 09:28 Dr Witold Potwora o islandzkim eksperymencie 4-dniowego tygodnia pracy - To są marzenia utopijne. Tam, gdzie jest produkcja ciągła, to jest raczej absurd - mówił w Porannej Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA w… » więcej 2021-07-12, godz. 18:32 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o aplikowaniu gminy do Programu Inwestycji Strategicznych oraz o kontrowersjach dotyczących… Do końca lipca samorządy lokalne mogą aplikować do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W puli jest 20 mld zł. Program jest pilotażowy. Kolejny… » więcej 2021-07-12, godz. 14:14 Poseł KO Rajmund Miller o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki i pomyśle wprowadzenia odpłatności za szczepionki… - Jako lekarz będę namawiał, by się szczepić, to jest kwestia bezpieczeństwa nie tylko zdrowia, ale i życia. Jeżeli nawet mamy komplikacje po szczepieniach… » więcej 2021-07-12, godz. 09:21 Europoseł PiS Anna Zalewska o tym, że certyfikaty covidowe nie spełniły oczekiwań i zapowiedziach Komisji Europejskiej… - Certyfikat covidowy nie spełnia swojej funkcji, nie zachęca do szczepień i powoduje irytację na lotniskach i granicach. Różne kraje UE, prócz certyfikatu… » więcej 2021-07-09, godz. 18:33 Jan Ćwiek, dyrektor Centrum Kultury w Głuchołazach, o Święcie Gór Opawskich i wakacyjnej ofercie kulturalnej dla… W niedzielę Głuchołazy zapraszają na Święto Gór Opawskich. Ta plenerowa impreza organizowana jest po raz 18 w Muszli Leśnej Parku Zdrojowego tego miasta… » więcej 2021-07-09, godz. 13:32 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyborze prof. Wiącka na RPO, o tym czy Donald Tusk przekonuje młodych i jak jego powrót… Naszymi gośćmi byli dziś Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów (PO) oraz Kacper Kunstler z Młodej Prawicy (Porozumienie). » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »