Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Paweł Masełko, nowy starosta kędzierzyńsko-kozielski…
2021-05-28, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Paweł Masełko, nowy starosta kędzierzyńsko-kozielski o szybkiej karierze w partii i planach na zarządzanie powiatem

Paweł Masełko, nowy starosta kędzierzyńsko-kozielski o szybkiej karierze w partii i planach na zarządzanie powiatem
- Dyskusje trwały między przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej i naszym koalicjantem Mniejszością Niemiecką, prezydent Nowosielska ma również swoich radnych, więc to było szerokie porozumienie - powiedział Paweł Masełko, nowy starosta Kędzieryzńsko-Kozielski. Pytany był o to, jak duży wpływ na wybranie jego osoby na starostę miała Sabina Nowosielska, prezydent Kędzieryzna-Koźla.
- Zapracowałem na wybór na to stanowisko. Jestem samorządowcem od 2014 roku, od 2018 jestem członkiem zarządu powiatu i ufam temu, że moja ciężka praca zaowocowała wyborem na stanowisko starosty - stwierdził.

Paweł Masełko jest członkiem Platformy Obywatelskiej od kilku miesięcy, niedawno został przewodniczącym nowego, drugiego koła partii w Kędzierzynie-Koźlu.

- Zawsze sympatyzowałem z tym ugrupowaniem, to nie jest tak, że zapisałem się do Platformy i nagle otrzymałem stanowisko starosty, to dementuję - podkreślił.

Jako starosta w pierwszej kolejności chce zająć się przetargiem na wybranie przewoźnika, który będzie dowoził od września dzieci do szkół, następnie przygotowaniem powiatu do pozyskiwania dotacji na drogi.

- Będę chciał jak najszybciej przekształcić szpital powiatowy w Kędzierzynie, który będzie całkowicie dostępny dla mieszkańców bez łóżek covidowych. Oczywiście przy współpracy z wojewodą, bo spada liczba zakażonych - wyjaśnił starosta Masełko.

Zobacz także

2021-07-19, godz. 18:36 Marek Śmiech, wójt gminy Walce, o współpracy partnerskiej z zagranicznymi samorządami i lokalnych atrakcjach tury… Pandemia spowodowała znaczne ograniczenie współpracy opolskich samorządów lokalnych z ich zagranicznymi odpowiednikami. Takie umowy partnerskie mają gminy… » więcej 2021-07-19, godz. 13:39 Senator PO Danuta Jazłowiecka o ostatnich decyzjach TSUE ws. Polski, znaczeniu powrotu Tuska dla Platformy Obywatelsk… - Donald Tusk swoim powrotem nie "namieszał" tylko właśnie zaczął porządkować - mówiła w Południowej Loży Radiowej Danuta Jazlowiecka, senator Platformy… » więcej 2021-07-19, godz. 09:57 Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia posłów "buntowników" i procesie konsolidacji lewicy - Nastąpił przedostatni akt procesu połączeniowego Nowej Lewicy czyli starego SLD i starej Wiosny w postaci powołania dwóch frakcji. Zgodnie z tym co było… » więcej 2021-07-16, godz. 18:28 Daniel Palimąka, wiceprezes Opolskiego Związku Jeździeckiego, o turystyce i rozwoju hodowli koni w regionie Opolszczyzna ma doskonałe warunki do uprawiania jeździectwa. W regionie są urozmaicone krajobrazowo tereny oraz obiekty do rekreacji w siodle. Są też bogate… » więcej 2021-07-16, godz. 12:47 Młodzieżowa Loża Radiowa o kierunkach polityki oświatowej państwa i dyskusji wokół tzw. "cnót niewieścich" Minister edukacji i nauki podpisał bardzo ważny dokument składający się z sześciu punktów – kierunków polityki oświatowej państwa. To wskazówki na… » więcej 2021-07-16, godz. 09:26 Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Op… - Nasze stanowiska będą w środku, więc będzie można zapoznać się co to jest program Profilaktyka 40plus, dowiemy się tam jak się zapisać i jak z tego… » więcej 2021-07-15, godz. 16:18 Zarobkom lekarzy i nauczycieli poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa” Lekarze i nauczyciele otrzymują pieniądze z publicznej kasy. Jednak ich sytuacja finansowa jest diametralnie różna. Te dwie grupy zawodowe mają szczególny… » więcej 2021-07-15, godz. 09:14 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o trwającej rekrutacji i planach modernizacji budynku "Lipsk" - Połowa studentów w porównaniu z liczbą z zeszłego roku już zgłosiła swój akces - powiedział w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej… » więcej 2021-07-14, godz. 18:31 Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz, o inwestycjach rekreacyjnych i komunikacyjnych w tym przygranicznym mieście Z różnych przyczyn mieszkańcy Głuchołaz oraz turyści nie mogą doczekać się ważnych dla tego miasta decyzji inwestycyjnych. Chodzi o budowę pływalni… » więcej 2021-07-14, godz. 12:31 Paweł Nakonieczny o nyskiej polityce prorodzinnej, mieszkalnictwie i pamięci historycznej - Nysa kilka lat temu stanęła nad przepaścią demograficzną. Każdy kto wyjeżdżał z Nysy na studia, rozglądał się za pracą tam gdzie studiował lub… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »