- Politycy mówią o młodzieży jako o tych, którzy będą głosować i jest to ważna grupa. Młodzież szuka, zerka i ogląda i trzeba trafić w jaki sposób będzie głosować i co jest dla młodzieży ważne – mówiła Magdalena Ogórek.
- Niewątpliwie politycy często starają się domniemywać co jest dla nich ważne, ale często popadają w pewne uproszczenia. Mówią też często co im się wydaje np. na podstawie jednostronnych relacji swoich dzieci i wyciągają daleko idące wnioski – odpowiedział Piotr Mazurek.
- Naszym zdaniem to było błędne i przez wiele lat w III RP takie tworzenie polityki dla młodzieży nie odpowiadało rzeczywistym problemom młodych ludzi. Dlatego my podchodzimy do sprawy zupełnie inaczej. Przeprowadzamy otwarte konsultacje, każdy w 16 województwach może wziąć w nich udział, potem miejmy nadzieję, odbędą się konsultacje stacjonarne – mówił gość Magdaleny Ogórek.
- Chcemy porozmawiać o realnych problemach, potrzebach i oczekiwaniach. Wynikiem ostatecznych prac, analiz i przelania tego na papier będzie stworzenie strategii polskiej polityki młodzieżowej – mówił Piotr Mazurek.