Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o propozycjach dla młodych…
2021-05-21, 13:00 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o propozycjach dla młodych zawartych w Polskim Ładzie

Młodzieżowa Loża Radiowa o propozycjach dla młodych zawartych w Polskim Ładzie
Gościmy Młodzieżowej Loży Radiowej byli dziś: Kamila Stanicka (Młoda Lewica), Tomasz Wiciak (forum Młodych Ludowców, PSL), Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie), Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Sebastian Warowy (Forum Młodych PiS).
- Polski Ład zawiera wiele konkretnych propozycji dla młodych Polaków - napisał na Twitterze pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, sekretarz stanu w KPRM Piotr Mazurek. "Mieszkanie bez wkładu własnego, zniżka do trzydziestki na kulturę, ogólnopolskie konsultacje z młodzieżą, fundusz młodzieżowych rad gmin oraz dodatkowy model wsparcia psychologicznego" - wymienił pełnomocnik. Dodał, że nigdy do tej pory żaden rząd nie przedstawił tak kompleksowego programu wsparcia tej grupy. Jaką opinię w tej sprawie mają młodzi politycy?

- Patrzę na względy finansowe i np. na grupę studentów. W Polskim Ładzie napisano, że będą udzielane kredyty, tylko czy to nie jest tak, że po coś mamy te uniwersytety i uczelnie za które nie płacimy żeby się kształcić? W Polskim Ładzie brakuje mi też walki o klimat i o tym co powinniśmy zrobić by stanąć na nogi po pandemii - mówiła Kamila Stanicka, Młoda Lewica.

- Służba zdrowia jest niedoinwestowana od wielu lat i cieszy zwiększone PKB przeznaczone na służbę zdrowia. System podatkowy budzi kontrowersje. Zjednoczona Prawica mówi że program dotknie 18 mln Polaków, ale których Polaków? - mówił Tomasz Wiciak z PSL.

- Najważniejszą propozycją są SIM-y, czyli społeczne inicjatywy mieszkaniowe. Po 41 dniach dołączyło do niej 6% wszystkich samorządów w Polsce i to o czymś świadczy - mówił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki Porozumienia.

- To polityczny frankenstein, czyli miejsce gdzie pozbierano programy wielu partii i nawet prezydenta Andrzeja Dudy - mówił Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów, PO. - W tym programie zabrakło mi wyodrębnienia działu w Polskim Ładzie dla młodych ludzi. To nie wybrzmiało. To nie jest nowa sytuacja gdzie temat młodzieży do 30 roku życia nie wybrzmiewa wprost - mówił Gajda.

- Nie zgadzam się, że nie wybrzmiały potrzeby młodych. Pierwszy z tych postulatów Polskiego Ładu czyli gwarancja wkładu własnego do kredytu, pozwoli szerzej myśleć o tym, żeby podjąć decyzję o tym, żeby założyć swoje gniazdo - stwierdził Sebastian Warowy z Forum Młodych PiS.

Zobacz także

2021-07-08, godz. 16:22 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o rekordowo niskich stopach procentowych i perspektywach na ich podwyżkę… Na jednodniowym posiedzeniu zbiorą się dziś członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Mają zdecydować o wysokości stóp procentowych w Polsce. To ważne informacje… » więcej 2021-07-08, godz. 13:58 Prof. Mieczysław Ryba o szczycie Trójmorza Inicjatywa Trójmorza zrzesza 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest stworzenie stabilnego i spójnego partnerstwa państw z obszaru pomiędzy… » więcej 2021-07-08, godz. 09:01 Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg o systemie ITS w Opolu i mnogości remontów w mieście - Tak, Opole to wielki plac budowy. Mamy środki i możliwości więc wykonujemy wszelkie rodzaju remonty, ale też inwestycje. O ile centra przesiadkowe wiążą… » więcej 2021-07-07, godz. 18:19 Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika, o korzyściach z przynależności do sieci miast Cittaslow Samorządy często należą do ponadlokalnych organizacji. Takim ponadregionalnym stowarzyszeniem jest Cittaslow. Ta międzynarodowa sieć skupia w Polsce 35 miasteczek… » więcej 2021-07-07, godz. 12:13 Samorządowa środa w Loży Radiowej. Sławomir Kłosowski o Programie Inwestycji Strategicznych, czyli pieniądzach dla… - Zainteresowanie jest bardzo duże i to cieszy. Wczoraj mieliśmy spotkanie ze wszystkimi samorządami, co prawda hybrydowe, bo część była z nami a część… » więcej 2021-07-07, godz. 09:46 Prezes PSL w regionie Stanisław Rakoczy o dniu referendalnym, współpracy Kukiza z PiS, podatkach, cenach paliw i powtórnej… - Raz w roku, co roku, byłby organizowany dzień w którym byłby organizowane wszelkiego rodzaju referenda. W tym dniu głos należałby do suwerena - mówił… » więcej 2021-07-06, godz. 18:43 Witold Rygorowicz, prezes Prudnickiego Centrum Medycznego, o sytuacji kadrowej szpitala powiatowego i współpracy z Lwowskim… Deficyt lekarzy jest jednym z głównych problemów szpitali powiatowych. Niektóre z nich liczą także na pozyskanie kadry medycznej ze Wschodu. Studenci kierunków… » więcej 2021-07-06, godz. 13:56 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Szymon Hołownia traktuje powrót Donalda Tuska do polskiej polityki jako wyzwanie a nie powód do troski i jak dodaje, "wyzwanie jest czymś pozytywnym". Lider… » więcej 2021-07-06, godz. 09:04 Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki o przejęciu "wagonówki" przez PKP Intercity Remtrak i korzyściach… - Spółka z grupy PKP, czyli PKP Intercity Remtrak przejmuje opolską "wagonówkę" – poinformował na antenie Radia Opole w Porannej Loży Radiowej Maciej… » więcej 2021-07-06, godz. 09:17 Poseł Janusz Kowalski o perspektywach rozwoju opolskiej wagonówki, np. we współpracy z miastem Opolem, Politechniką… - To była trudna operacja, która kończy się właściwie dzisiaj, czyli ponad 20-milionową inwestycją, wykupieniem kilkunastu hektarów gruntów i największej… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »