Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr…
2021-05-18, 13:13 Autor: Piotr Moc

Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek

Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek
W programie komentarze na temat rządowego programu Polski Ład, który stał się programem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Ma on pomóc wyprowadzić kraj z kryzysu po pandemii oraz dogonić w rozwoju kraje zachodniej Europy. Ogłoszone w sobotę propozycje programowe rządu, dotyczą między innymi systemu podatkowego, emerytur i służby zdrowia. W Polskim Ładzie zapowiedziano, że w 2027 roku na służbę zdrowia będzie przeznaczanych 7 procent PKB, a w kolejnych latach zmniejszą się kolejki do lekarzy przez zniesienie limitów do specjalistów i powołany zostanie fundusz odszkodowawczy dla ofiar błędów lekarskich. Wczoraj (17.05) premier Mateusz Morawiecki rozpoczął promocję tego programu w terenie.
– Platforma nie chciała podnieść [kwoty wolnej od podatku]. Bo jeszcze w 2015 roku, pod koniec ich kadencji, kiedy taka propozycja weszła pod obrady Sejmu, to Platforma głosowała przeciw. Potem oczywiście koniunkturalnie w opozycji o tym mówiła, ale liczą się fakty i liczą się efekty. To PiS i Zjednoczona Prawica podejmuje te decyzje. Jest różnica między rzucaniem haseł będąc w opozycji, a odpowiedzialnym wprowadzaniem takich rozwiązań w sposób bezpieczny dla budżetu – stwierdził Radosław Fogiel w „Sygnałach dnia” PR1.

– Zajmują się sobą. Proszę zobaczyć, to takie charakterystyczne. W dniu, w którym my, PiS, Zjednoczona Prawica ogłaszaliśmy Polski Ład, gdzie pokazywaliśmy te wszystkie budzące nadzieje propozycje, wyliczenia, konkretne liczby, w tym samym dniu Platforma Obywatelska wyrzucała swoich niepokornych posłów, zajmując się sobą, wewnętrznymi rozgrywkami, wewnętrznymi wojenkami. To pokazuje, kto dzisiaj tak naprawdę myśli o Polakach, a kto myśli tylko o sobie i traktuje politykę, jako sposób na ustawianie siebie i swoich kolegów – stwierdził Jacek Sasin w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

– Kierownictwo PO przygotowuje się na wieloletnią opozycyjność i to w dodatku, jako środowisko bardzo mniejszościowe w tej opozycyjności i skraca fronty po prostu, dyscyplinuje szeregi. Kontestatorów i malkontentów wyrzuca, bo wie, że w opozycji będzie przez wiele, wiele lat – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Powołania do reprezentacji Polski na Euro 2021 wywołały w kraju wielkie poruszenie. Nie powinno to nikogo dziwić. W końcu kibice mają ogromne apetyty przed największym turniejem piłkarskim w tym roku. Celem minimum dla biało-czerwonych jest awans do fazy pucharowej, ale kibice naszej kadry liczą na zdecydowanie więcej. Hiszpańskie media, oceniając ogłoszony w poniedziałek przez selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousę skład kadry na mistrzostwa Europy wskazują, że ich ekipa zagra w grupie E przeciwko osłabionej drużynie biało-czerwonych. Za największą stratę polskiej reprezentacji uznają nieobecność kontuzjowanego Krzysztofa Piątka.

Zobacz także

2021-06-24, godz. 17:02 "Wspólna sprawa" czyli radiowa debata pracodawców, związkowców i ekspertów o globalnych podatkach, m.in. o minimalnej… W programie rozmawialiśmy dziś o raporcie Polskiego Instytutu Ekonomicznego pt. "Global taxes in the post-COVID-19 era", w którym podjęto temat globalnych… » więcej 2021-06-24, godz. 12:43 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Janem Tomaszewskim, byłym piłkarzem i reprezentantem… - Paolo Sousa obejmując reprezentację Polski nie wziął sobie asystenta Polaka i praktycznie do wczoraj jeszcze błądził. Błądzi ze składem, błądzi z… » więcej 2021-06-24, godz. 09:30 Michał Siek, opolski kurator oświaty, o wrześniowej akcji szczepień w szkołach, "ataku antyszczepionkowców" i mijającym… - Wszystkim nam zależy na tym, żeby wszystkie dzieci od września wróciły do nauki stacjonarnej - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał Siek, opolski… » więcej 2021-06-23, godz. 20:46 Franciszek Dendewicz, dyrektor ZSP w Szybowicach, o upamiętnieniu Zbrodni Katyńskiej Tablica upamiętniająca związanego ze Lwowem kapitana Romana Rogozińskiego odsłonięta zostanie 24 czerwca w Szybowicach. Jest on jedną z tysięcy polskich… » więcej 2021-06-23, godz. 18:46 Urszula Medyk, wójt Domaszowic, o kontrowersjach związanych z udzieleniem jej absolutorium z wykonania ubiegłorocznego… Rzadko się zdarza, aby rządzący gminą mieli problemy z uzyskaniem absolutorium z wykonania budżetu. Komisja Rewizyjna Rady Gminy Domaszowice negatywnie zaopiniowała… » więcej 2021-06-23, godz. 13:08 Szymon Ogłaza i Bogdan Tomaszek o absolutoryjnej sesji, kierunkach rozwoju Opolszczyzny i problemach demograficznych "Mamy wilcze prawo krytykować", "mnie w pełni cieszy wynik głosowania" - to komentarze po wczorajszej sesji sejmiku województwa, na której radni przyznali… » więcej 2021-06-23, godz. 09:28 Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień… - Akcja nie ma żadnych podstaw medycznych, merytorycznych. Jest przede wszystkim podejściem emocjonalnym. Ma po prostu wzbudzić strach i niepokój - powiedziała… » więcej 2021-06-22, godz. 17:14 Robert Węgrzyn z PO oraz Martyna Nakonieczny z PiS, radni opolskiego sejmiku, o absolutorium i wotum zaufania dla zarządu… Czerwiec to jeden z najważniejszych miesięcy w samorządowym kalendarzu. Wówczas radni podejmują uchwałę o absolutorium dla sprawujących władzę wykonawczą… » więcej 2021-06-22, godz. 14:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Były lider PO Grzegorz Schetyna został wczoraj (21.06) pełniącym obowiązki szefa regionu dolnośląskiego Platformy i tym samym wraca do Zarządu Krajowego… » więcej 2021-06-22, godz. 08:55 Magdalena Matyjaszek o bogatym programie Dni Opola połączonym w tym roku z Nocą Kultury - W związku z tym że rok temu nie mogliśmy zorganizować święta miasta, w tym roku postanowiliśmy żeby świętować przez cały tydzień, żeby mieszkańcy… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »