Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca partii…
2021-05-17, 09:39 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca partii w regionie o Polskim Ładzie

Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca partii w regionie o Polskim Ładzie
- Siła rażenia informacji zawartych w Polskim Ładzie jest ogromna, bo słyszałam jak komentowany był nawet w sklepach. Były to bardzo pozytywne komentarze - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca tej partii na Opolszczyźnie.
- Chcieliśmy zaproponować Polakom coś, co do nich trafi i będzie odpowiedzią na ich potrzeby. Te propozycje zmienią społeczne oblicze Polski. Dojdziemy do standardów Europy Zachodniej, bo Polacy na to zasługują - dodała.

Podkreśliła także, że emerytura do 2500 tys zł nieobciążona podatkiem, to olbrzymi zastrzyk pieniędzy i upodmiotowienie naszych seniorów. Zagwarantowany wkład własny do kredytów hipotecznych to bardzo duża pomoc dla Polaków. Kolejnym elementem jest zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych.
- Nie dziwię się, że po różnych stronach pojawiają się pozytywne komentarze. Zachowujemy jednocześnie 13 i 14 emeryturę. Polacy mają żyć godnie, w bezpiecznych komfortowych warunkach - powiedziała Violetta Porowska.

Odniosła się także do nieprzychylnych komentarzy opozycji. - Spodziewaliśmy się słów krytycznych, bo opozycja krytykuje wszystko, ale nie jest tych słów krytyki tak wiele. Borys Budka powiedział, że dobre rozwiązania w Polskim Ładzie już kiedyś Platforma Proponowała - zacytowała poseł Porowska. - Ciekawe dlaczego PO ich nie wprowadziła - dodała.

Jak mówiła, niezależni ekonomiści mówią, że pośrednio 91% społeczeństwa zyska na Polskim Ładzie, wprost będzie to 18 mln obywateli.

- Na jutrzejszym posiedzeniu rządu będzie omawianych pierwszych 10 propozycji rządu i następnie będą trafiały do sejmu - zapowiedziała Violetta Porowska.

Odniosła się także do komentarzy o budowie domów do 70 m kw bez pozwolenia. Te domki nazywane są już przez niektórych "bieddomkami" "polskimi fawelami" czy "bangladeszem".

- Trzeba nie mieć ludzkiego serca. W sobotę w sklepie słyszałam, jak syn mówił do ojca, że kupuje 35 metrowe mieszkanie, chce się żenić, a będzie mógł postawić 70 metrowy dom - powiedziała poseł Porowska.

Pytana o to, czy zmiany w prawie budowlanym i dopłaty do kredytów nie spowodują wzrostu cen na rynku mieszkaniowym powiedziała:
- Platforma powtarzała, że nie można ludziom polepszyć bytu, bo za chwilę ktoś podniesie ceny. Wszyscy w Polsce będą się cieszyli z ruchu gospodarczego i inwestycyjnego. Ceny nie muszą pójść do góry bo niewidzialna ręka rynku to zatrzyma.

Zobacz także

2021-07-02, godz. 13:56 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną… Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych… » więcej 2021-07-02, godz. 09:43 Rafał Tkacz o wyborach przedterminowych na burmistrza Gorzowa Śląskiego Pięcioro kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w niedzielę w wyborach przedterminowych. Głosowanie odbędzie się z… » więcej 2021-07-01, godz. 16:17 Radiowa debata "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" o rządowej propozycji podniesienia pensji minimalnej do 3 tys. zł… Pensja minimalna w 2022 roku ma wzrosnąć o 200 złotych brutto - taką stawkę zaproponował rząd. Propozycja została przekazana do negocjacji przedstawicielom… » więcej 2021-07-01, godz. 13:18 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu o przyjmowaniu pacjentów nie tylko z covid, szczepieniach… - Od dzisiaj pacjent covidowy, który będzie miał inne schorzenia wymagające leczenia będzie trafiał do "swojego" najbliższego szpitala. Do tej pory my byliśmy… » więcej 2021-07-01, godz. 09:21 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o spisie powszechnym i karach za odmowę spisania się lub za podanie nieprawdziwych… - Opolszczyzna nadal jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o odsetek spisanych mieszkańców w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisało… » więcej 2021-06-30, godz. 18:04 Mirosław Czupkiewicz, prezes PTBS, o nowym obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w domach i… Każdy właściciel lub zarządca budynku musi złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Związany z tym obowiązek… » więcej 2021-06-30, godz. 12:26 Ewa Kotula o ankietyzacji obszarów wiejskich w naszym regionie, która potrwa do połowy lipca - Skierowaliśmy ankietę do sołtysów z prośbą, aby przekazali nam co się w jego sołectwie dzieje i jaki zasób dane sołectwo posiada - mówiła w Południowej… » więcej 2021-06-30, godz. 11:06 Bartłomiej Stawiarski o tym, że radni przegłosowali uchwałę nieudzielającą wotum zaufania, a wojewoda ją unieważnił… - Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo w takim duchu kształtuje się orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych i były też takie decyzje nadzorów… » więcej 2021-06-30, godz. 09:17 Piotr Pancześnik z Porozumienia Jarosława Gowina o licznej reprezentacji Opolszczyzny we władzach partii oraz o nowym… - To jest uhonorowanie obszaru, który jest dla nas niezwykle ważny, jakim jest samorząd - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Porozumienia… » więcej 2021-06-29, godz. 13:05 "Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek Wakacji w polityce nie ma, mamy za to kongresy partyjne, jeden za drugim. Dwa tygodnie temu kongres partii republikańskiej, w ubiegły weekend kongres Porozumienia… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »