Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu…
2021-05-14, 19:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku, o turystycznym rajdzie rowerowym, Stanisławie Szoździe i luzowaniu obostrzeń na obiektach sportowych

Małgorzata Halek-Malinowska [zdj. ASiP Prudnik]
Małgorzata Halek-Malinowska [zdj. ASiP Prudnik]
Rozpoczyna się „odmrażanie” restrykcji pandemicznych na obiektach sportowych. W sobotę wystartuje VI Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy - legend polskiego kolarstwa” w Prudniku. Imprezę tą Radio Opole objęło patronatem medialnym.
- Stanisław Szozda i Franciszek Surmiński to dwie wybitne osobowości sportowe, które przed laty wpisały się w historię kolarstwa. Stanisław Szozda to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista mistrzostw świata. Dwa razy stawał na podium olimpijskim. Swoje pierwsze szlify kolarskie zdobywał pod okiem Franciszka Surmińskiego. Jego przygoda z kolarstwem i kariera rozpoczęła się w Prudniku – mówiła Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku.

VI Turystyczny Rajd Rowerowy przebiegać będzie malowniczą trasą.

- Star nastąpi w Prudniku o godzinie 10 z parku miejskiego. Tam uczestnicy podzieleni zostaną na 20-osobowe grupy, aby wszystkie kolumny poruszały się bezpiecznie po drogach. Rowerzyści przejadą przez Chocim, Dębowiec na błonia Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, gdzie będzie wiele atrakcji. Parterem naszego wydarzenia jest prudnicka policja. Dla uczestników przygotowane zostanie miasteczko rowerowe. Odbędą się pokazy psów policyjnych. Cała impreza prowadzona będzie w reżimie sanitarnym – powiedziała Małgorzata Halek-Malinowska.

Agencji Sportu i Promocji w Prudniku podlegają obiekty sportowe w tej gminie. Na jakich zasadach będą udostępnione po zluzowaniu obostrzeń pandemicznych?

- Obiekty na wolnej przestrzeni są już otwarte i może z nich korzystać jednocześnie 20 osób. Od 15 maja kibice będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych na boiskach. Czekaliśmy na to ponad rok. Nie możemy się już doczekać otwarcia krytego basenu. Dopuszczalne obłożenie wyniesie 50 procent, czyli na naszym obiekcie w trakcie godziny będzie mogło pływać 30 osób. W określonych dniach basen będzie czynny od godziny 6 do 22, aby jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać – wyjaśniała szefowa prudnickiej agencji sportu i promocji.

Na naszej antenie poinformowała, że VIII Memoriał im. Stanisława Szozdy w Prudniku będzie zarazem finałem Mistrzostw Polski w Kryteriach. Organizację tej imprezy po raz kolejny powierzył temu miastu Polski Związek Kolarski. Zawody odbędą się 19 września.

Zobacz także

2021-06-14, godz. 12:46 Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska - Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich… » więcej 2021-06-14, godz. 10:46 Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu… - 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł… » więcej 2021-06-11, godz. 17:33 Michał Kalinowski o samorozwiązaniu Wiosny i tworzeniu Nowej Lewicy, powrocie Tuska i Białorusi Michał Kalinowski lider struktur Wiosny Roberta Biedronia o dzisiejszym zgromadzeniu partii, którego celem jest zatwierdzenie zlikwidowania partii i przejścia… » więcej 2021-06-11, godz. 17:32 Marcin Sagan o miejscach wypoczynkowych nad wodą w Opolu - Akwarium będzie zamknięte, ale Wodna Nuta będzie dostępna w sezonie letnim - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Marcin Sagan, naczelnik wydziału… » więcej 2021-06-11, godz. 15:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o zapowiadanych zmianach w oświacie, czyli wzmocnieniu kuratorów i nowych lekturach Naszymi gośćmi w tym tygodniu byli: Wojciech Gnat (Forum Młodych PiS), Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), Tomasz Wiciak (PSL) i Piotr Paszkiewicz… » więcej 2021-06-11, godz. 09:16 Rafał Bartek, przewodniczący TSKN o konferencji Polskiej Akademii Nauk, organizowanej w Opolu z okazji 30 rocznicy traktatów… - To szczególne wyróżnienie, że konferencja Polskiej Akademii Nauk odbywa się także w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący… » więcej 2021-06-10, godz. 18:06 Debata "wspólna sprawa". Pracodawcy, związkowcy i eksperci o pomyśle wprowadzenia podatnika bezgotówkowego oraz protestach… Podatnik bezgotówkowy - tak nazywać się ma nowy typ podatników w Polsce. Status ten zapewni przedsiębiorcy zwrot podatku VAT w ciągu kilkunastu dni. To najszybszy… » więcej 2021-06-10, godz. 13:08 "Prosto z Sejmu" Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia o możliwości wystąpienia czwartej fali pandemii - Jesteśmy na etapie wygaszenia trzeciej fali epidemii. Trzeciej i największej, jaką do tej pory mieliśmy. Nadal mamy epidemię w Polsce i na świecie, ale… » więcej 2021-06-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym - Mimo, że liczba zainteresowanych zaszczepieniem spada w naszym województwie, tak jak w całym kraju, to u nas odsetek chcących się zaszczepić jest najwyższy… » więcej 2021-06-09, godz. 18:13 Dr inż. Przemysław Malinowski, rektor PWSZ w Nysie o 20-leciu uczelni - Uczelnia była te 20 lat temu kołem ratunkowym dla Nysy - powiedział prof. Przemysław Malinowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »