Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu…
2021-05-14, 19:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku, o turystycznym rajdzie rowerowym, Stanisławie Szoździe i luzowaniu obostrzeń na obiektach sportowych

Małgorzata Halek-Malinowska [zdj. ASiP Prudnik]
Małgorzata Halek-Malinowska [zdj. ASiP Prudnik]
Rozpoczyna się „odmrażanie” restrykcji pandemicznych na obiektach sportowych. W sobotę wystartuje VI Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy - legend polskiego kolarstwa” w Prudniku. Imprezę tą Radio Opole objęło patronatem medialnym.
- Stanisław Szozda i Franciszek Surmiński to dwie wybitne osobowości sportowe, które przed laty wpisały się w historię kolarstwa. Stanisław Szozda to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista mistrzostw świata. Dwa razy stawał na podium olimpijskim. Swoje pierwsze szlify kolarskie zdobywał pod okiem Franciszka Surmińskiego. Jego przygoda z kolarstwem i kariera rozpoczęła się w Prudniku – mówiła Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku.

VI Turystyczny Rajd Rowerowy przebiegać będzie malowniczą trasą.

- Star nastąpi w Prudniku o godzinie 10 z parku miejskiego. Tam uczestnicy podzieleni zostaną na 20-osobowe grupy, aby wszystkie kolumny poruszały się bezpiecznie po drogach. Rowerzyści przejadą przez Chocim, Dębowiec na błonia Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, gdzie będzie wiele atrakcji. Parterem naszego wydarzenia jest prudnicka policja. Dla uczestników przygotowane zostanie miasteczko rowerowe. Odbędą się pokazy psów policyjnych. Cała impreza prowadzona będzie w reżimie sanitarnym – powiedziała Małgorzata Halek-Malinowska.

Agencji Sportu i Promocji w Prudniku podlegają obiekty sportowe w tej gminie. Na jakich zasadach będą udostępnione po zluzowaniu obostrzeń pandemicznych?

- Obiekty na wolnej przestrzeni są już otwarte i może z nich korzystać jednocześnie 20 osób. Od 15 maja kibice będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych na boiskach. Czekaliśmy na to ponad rok. Nie możemy się już doczekać otwarcia krytego basenu. Dopuszczalne obłożenie wyniesie 50 procent, czyli na naszym obiekcie w trakcie godziny będzie mogło pływać 30 osób. W określonych dniach basen będzie czynny od godziny 6 do 22, aby jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać – wyjaśniała szefowa prudnickiej agencji sportu i promocji.

Na naszej antenie poinformowała, że VIII Memoriał im. Stanisława Szozdy w Prudniku będzie zarazem finałem Mistrzostw Polski w Kryteriach. Organizację tej imprezy po raz kolejny powierzył temu miastu Polski Związek Kolarski. Zawody odbędą się 19 września.

Zobacz także

2021-11-26, godz. 13:15 Rafał Bartek o zmianach na niemieckiej scenie politycznej i pracy doktorskiej o determinantach poparcia dla Mniejszości… - Nas oczywiście najbardziej interesują kwestie dotyczące mniejszości - mówił w Południowej Loży Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-11-26, godz. 09:34 Dr Diana Rokita-Poskart, ekonomistka z Politechniki Opolskiej o tarczy antyinflacyjnej - Na pewno rozwiązania służące obniżce podatków pośrednich takich jak VAT czy akcyza mogą pomóc w obniżeniu inflacji - powiedziała dr Diana Rokita-Poskart… » więcej 2021-11-25, godz. 13:08 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o pomysłach rządu na walkę z szarą strefą i paszportach covidowych… Gośćmi debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność), dr Jerzy Szeliga… » więcej 2021-11-25, godz. 09:14 Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola o stanowisku dot. sytuacji na granicy, podwyżkach cen biletów MZK i… - Wydaje mi się ,że to szerzej zorganizowana akcja przez przedstawicieli PiS w terenie, podobne oświadczenia także do innych samorządów w pływały i będą… » więcej 2021-11-24, godz. 17:15 Katarzyna Kownacka o swojej pracy doktoranckiej dotyczącej mniejszości niemieckiej a konkretnie zmian poparcia w wyborach… Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś Katarzyna Kownacka, która z wyróżnieniem obroniła pracę doktorancką pt. "Determinanty zmian poparcia dla… » więcej 2021-11-24, godz. 13:45 Dorota Koncewicz o trwającej wiele lat batalii o obwodnicę Niemodlina, zakończeniu inwestycji, radości mieszkańców… - Jestem przeszczęśliwa, że ta inwestycja na którą moi mieszkańcy czekali tyle lat, podobnie jak i ja, wreszcie doczekała się szczęśliwego finału. Wreszcie… » więcej 2021-11-24, godz. 09:28 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, co nas czeka w regionie w najbliższych tygodniach pandemii - Niestety sytuacja bardzo mocno się pogorszyła - powiedział w Radiu Opole Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski mówiąc o czwartej fali pandemii. Województwo… » więcej 2021-11-23, godz. 12:31 Prof. Jarosław Zygarlicki z Politechniki Opolskiej o swoich badaniach i wynalazkach Prof. Jarosław Zygarlicki jest autorem 66 wynalazków, ponad 40 z nich zostało już opatentowanych. W Popołudniowej Loży Radiowej opowiedział o części z… » więcej 2021-11-23, godz. 13:34 "Co tam Panie w polityce?" - zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Na polityczne komentarze, i nie tylko, zapraszają Piotr Gociek (Polskie Radio, Do Rzeczy, TVP Kultura) i Piotr Moc (Radio Opole). Marszałek Sejmu Elżbieta… » więcej 2021-11-23, godz. 09:24 Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE w Strasburgu, działaniach w sprawie obrony wschodniej granicy UE oraz… - Obostrzenia wróciły, raptem tydzień nacieszyliśmy się normalnością - powiedziała w Porannej Loży Radiowej eurodeputowana okręgu opolsko-dolnośląskiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »