Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Stanisław Rakoczy o inicjatywie PSL-u dotyczącej…
2021-04-26, 10:11 Autor: Joanna Matlak

Stanisław Rakoczy o inicjatywie PSL-u dotyczącej przyznania dnia wolnego dla szczepiących się na COVID-19, dobrych notach dla Władysława Kosiniaka-Kamysza w kwietniowym rankingu zaufania do polityków i powstaniach śląskich

Stanisław Rakoczy o inicjatywie PSL-u dotyczącej przyznania dnia wolnego dla szczepiących się na COVID-19, dobrych notach dla Władysława Kosiniaka-Kamysza w kwietniowym rankingu zaufania do polityków i powstaniach śląskich
- Szkoda, żebyśmy tracili 2 dni, w które możemy odpocząć, żeby wykonać szczepienie, które chroni nie tylko nas, ale chroni również tych, którzy z nami obcują, przebywają czy w miejscu pracy, czy w miejscu publicznym – mówił w Porannej Loży Radiowej Stanisław Rakoczy, prezes PSL w regionie, pytany o postulat PSL-u aby wprowadzić dzień wolny dla szczepiących się na COVID-19.
- Wnioskujemy do rządzących, by wspólnie przygotować regulacje wprowadzające dzień wolny od pracy dla pracowników, którzy chcą się zaszczepić przeciw Covid-19 - podkreślił w czwartek w rozmowie z PAP lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. W piątek podobny projekt złożyła już w sejmie Lewica.

- Myśmy o tym postulacie mówili dość dawno, a czekamy ze złożeniem projektu, do czasu, aż będzie miał on odpowiednie poparcie – tłumaczył nasz gość. - Bo wiadomo, ile naszych projektów czy projektów opozycji trafia do laski marszałkowskiej czy gdzieś potem ginie czy w zamrażarce, czy w biurkach marszałków i nie widzi światła dziennego – mówił Rakoczy.

- Ci którzy się zaczepią będą mieli łagodny przebieg choroby, dlatego pracodawcom też powinno na tym zależeć, aby jak największy procent pracowników się zaszczepił – podkreślił prezes PSL na Opolszczyźnie.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o kwietniowym rankingu zaufania do polityków. Władysław Kosiniak Kamysz zajął w nim czwarte miejsce, zyskując zaufanie 36,9 proc. Respondentów. Spośród wszystkich polityków odnotował najwyższy wzrost zaufania.

- Wszystkie pomysły przedłożone przez PSL i Koalicję Polską zyskują sympatię i stąd też poparcie dla samego prezesa. Nie bez znaczenia chyba było to, że kiedy wszyscy się kłócą, Władysław po cichu poszedł do szpitala i pracuje jako wolontariusz – mówił Rakoczy.

Jednocześnie jednak z ostatniego sondażu Kantar wynika, że PSL nie wchodzi do Sejmu. Co na to nasz gość? – Są i takie sondaże, gdzie mamy 5-6 proc. poparcia. Oczywiście, chciałbym, żeby partia miała taką popularność jak jej przywódca, ale w żadnej partii tak nie ma. Myślę, że to dobry asumpt na przyszłość. Jeśli prezes jest oceniany dobrze, tzn. że partią nie kieruje źle – podkreślał Stanisław Rakoczy.

Zobacz także

2021-06-14, godz. 10:46 Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu… - 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł… » więcej 2021-06-11, godz. 17:33 Michał Kalinowski o samorozwiązaniu Wiosny i tworzeniu Nowej Lewicy, powrocie Tuska i Białorusi Michał Kalinowski lider struktur Wiosny Roberta Biedronia o dzisiejszym zgromadzeniu partii, którego celem jest zatwierdzenie zlikwidowania partii i przejścia… » więcej 2021-06-11, godz. 17:32 Marcin Sagan o miejscach wypoczynkowych nad wodą w Opolu - Akwarium będzie zamknięte, ale Wodna Nuta będzie dostępna w sezonie letnim - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Marcin Sagan, naczelnik wydziału… » więcej 2021-06-11, godz. 15:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o zapowiadanych zmianach w oświacie, czyli wzmocnieniu kuratorów i nowych lekturach Naszymi gośćmi w tym tygodniu byli: Wojciech Gnat (Forum Młodych PiS), Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), Tomasz Wiciak (PSL) i Piotr Paszkiewicz… » więcej 2021-06-11, godz. 09:16 Rafał Bartek, przewodniczący TSKN o konferencji Polskiej Akademii Nauk, organizowanej w Opolu z okazji 30 rocznicy traktatów… - To szczególne wyróżnienie, że konferencja Polskiej Akademii Nauk odbywa się także w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący… » więcej 2021-06-10, godz. 18:06 Debata "wspólna sprawa". Pracodawcy, związkowcy i eksperci o pomyśle wprowadzenia podatnika bezgotówkowego oraz protestach… Podatnik bezgotówkowy - tak nazywać się ma nowy typ podatników w Polsce. Status ten zapewni przedsiębiorcy zwrot podatku VAT w ciągu kilkunastu dni. To najszybszy… » więcej 2021-06-10, godz. 13:08 "Prosto z Sejmu" Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia o możliwości wystąpienia czwartej fali pandemii - Jesteśmy na etapie wygaszenia trzeciej fali epidemii. Trzeciej i największej, jaką do tej pory mieliśmy. Nadal mamy epidemię w Polsce i na świecie, ale… » więcej 2021-06-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym - Mimo, że liczba zainteresowanych zaszczepieniem spada w naszym województwie, tak jak w całym kraju, to u nas odsetek chcących się zaszczepić jest najwyższy… » więcej 2021-06-09, godz. 18:13 Dr inż. Przemysław Malinowski, rektor PWSZ w Nysie o 20-leciu uczelni - Uczelnia była te 20 lat temu kołem ratunkowym dla Nysy - powiedział prof. Przemysław Malinowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. » więcej 2021-06-09, godz. 13:14 Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak o sporze z radą miasta ws. basenów, podwyżkach stawek za śmieci i etapach tworzenia… - Niektórzy radni nieodpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków, a przecież burmistrz i rada składają ślubowanie przed mieszkańcami, że będą dbali… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »