Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację…
2021-04-06, 09:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+, kontroli w urzędzie marszałkowskim i rządach MN w regionie

Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+
- Ten milion złotych pozwoli przygotować profesjonalną dokumentacje techniczną i oszacować jaki będzie koszt inwestycji - powiedział poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. W Porannej Loży Radiowej rozmawialiśmy o dofinansowaniu jakie otrzymał samorząd województwa z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze będą przeznaczone na dokumentację potrzebną do odtworzenia linii kolejowej Racławice Śląskie-Racibórz. Starają się o to samorządy Opolszczyzny i Śląska.
Poseł Kowalski pytany o to na jakim etapie jest kontrola prowadzona przez niego oraz poseł PiS Katarzynę Czocharę w urzędzie marszałkowskim powiedział, że przygotował kolejne pismo do marszałka regionu z prośbą o wyjaśnienia.
- Kontrola dotyczy gigantycznego zakresu władztwa w mojej ocenie bardzo złej koalicji PO MN PSL, która rządzi prawie dwie dekady w województwie. Proszę o wyjaśnienie dotyczące konkretnych wniosków w ramach funduszy unijnych różnych inwestycji, gdzie pojawia się znak zapytania dotyczący transparentności - wyjaśnił.

Skrytykował także stanowisko Mniejszości Niemieckiej w sprawie upamiętnienia powstańców śląskich walczących po polskiej stronie. - To smutne i świadczy o tym, że część establishmentu opolskich Niemców chciałaby zakłamywać historię. Historia Powstań Śląskich przez wiele lat III RP w niezdrowym poczuciu budowy pojednania była zakłamywana albo przemilczana. Inicjatywę prezydenta Opola i rady miasta trzeba z największym szacunkiem poprzeć.

Poseł Janusz Kowalski dodał, że jego zdaniem ugrupowanie MN powinno już "odpocząć". - Rządzą już blisko dwie dekady, już są po prostu zmęczeni władzą, tak jak każde ugrupowanie polityczne powinno znaleźć się w opozycji - stwierdził. - Politycy MN bardziej łaskawym okiem patrzą na te powiaty, w których to Mniejszość Niemiecka rządzi. Zrobimy wszystko, żeby za 3 lata MN przestała rządzić województwem - dodał.

Zobacz także

2021-05-20, godz. 11:20 "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem m.in. o sytuacji… Magdalena Ogórek pytała swojego gościa czy Platforma Obywatelska nie podąża drogą rozpadającego się SLD sprzed kilkunastu lat, o ostatnie spotkanie parlamentarzystów… » więcej 2021-05-20, godz. 09:03 Ryszard Wilczyński, poseł PO o wieczornym spotkaniu partii, oczyszczeniu atmosfery i planowanej ofensywie - To było bardzo dobre spotkanie, konieczne i oczekiwane - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński. Uczestniczył… » więcej 2021-05-19, godz. 18:17 Robert Węgrzyn, radny sejmiku oraz Sławomir Wołkowiecki i Marek Piasecki, radni Kędzierzyna-Koźla, o rezygnacji ze… Małgorzata Tudaj złożyła rezygnację ze stanowiska starosty kędzierzyńsko-kozielskiego. Tłumaczy to względami osobistymi. Jej rezygnacja oznacza też ponowny… » więcej 2021-05-19, godz. 13:17 Dominik Pikos, wójt Turawy m.in. o inwestycjach przy Jeziorze Turawskim i planowanej budowie obwodnicy Zawady - Przygotowania do sezonu letniego idą pełna parą, ale też przygotowujemy się jeśli chodzi o inwestycje. Akurat we wtorek została podpisana umowa na remont… » więcej 2021-05-19, godz. 13:15 Andrzej Kasiura o jednej z większych inwestycji, czyli przebudowie stopnia wodnego Krapkowice - Pandemia utrudniła nasze życie spoleczno-kultpuralne, ale muszę powiedzieć że inwestycje realizujemy w pełni - mówił w Południowej Loży Radiowej Andrzej… » więcej 2021-05-19, godz. 09:28 Marcelina Zawisza, o tym, że niektóre elementy Polskiego Ładu są zgodne z programem Lewicy, a inne elementy martwią… - Jest tam część elementów, które popiera Lewica, które są zgodne z naszym programem. Z niecierpliwością czekamy na to jak będą wyglądały konkretne… » więcej 2021-05-18, godz. 17:21 Józef Swaczyna, starosta strzelecki i Wojciech Komarzyński, dyrektor ARiMR w Opolu, o wpływie Polskiego Ładu na powiaty… Rządowy program Polski Ład ma znacząco zmienić funkcjonowanie gospodarki oraz zmodernizować tereny wiejskie. Nowy program Zjednoczonej Prawicy przewiduje… » więcej 2021-05-18, godz. 13:13 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W programie komentarze na temat rządowego programu Polski Ład, który stał się programem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Ma on pomóc wyprowadzić kraj… » więcej 2021-05-18, godz. 09:08 Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała… - Jutro zaczyna się posiedzenie sejmu, zaczynamy przyspieszenie legislacyjne po przedstawieniu Polskiego Ładu przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie –… » więcej 2021-05-17, godz. 17:24 Tomasz Kaliszan, radny Opola i Artur Rolka, burmistrz Paczkowa, o wpływie Polskiego Ładu na dochody oraz inwestycje samorządów… Polski Ład, czyli program zmian społeczno-gospodarczych, zaprezentowano podczas warszawskiej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on m.in.:… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »