Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska o ponad 34 mln złotych z Rządowego…
2021-03-31, 13:37 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o ponad 34 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które trafią do opolskich gmin

Violetta Porowska "Południowa Loża Radiowa"
- Cieszymy się informacją, że ponad 34 miliony złotych trafi do naszych gmin. Rządowy program został rozstrzygnięty i kolejne miliony trafią do województwa opolskiego - mówiła w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie.
- Ja lubię nazywać te inwestycje „inwestycjami blisko ludzi”, bo jest to budowa przedszkoli, niezbędnych dróg, inwestycji rekreacyjnych. To są projekty bardzo trafione, bo to przecież włodarze gmin wiedzą czego ich mieszkańcy potrzebują – mówiła poseł Porowska.

- I tak np. powiat prudnicki otrzyma 4 miliony złotych na przebudowę drogi powiatowej Łąka Prudnicka – Starowice, to są pieniądze na budowę chodników, ścieżek, zajazdów, kanalizacji deszczowej ale też na elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego – dodała poseł PiS.

- Jest też np. gmina Olesno, która zaproponowała i zawnioskowała o centrum rehabilitacji i rekreacji wodnej, które uwzględnia potrzeby rehabilitacyjne osób z powikłaniami po COVID-19. To centrum ma powstać na bazie istniejącego kompleksu basenów i swoim zakresem obejmie budowę basenu odkrytego z wyposażeniem do rehabilitacji wodnej – mówiła poseł Violetta Porowska.

Z RFIL-u skorzystają też gminy Brzeg, Nysa, Korfantów czy Branice.
- Miejmy nadzieję, że będzie trzecia edycja programu, to zależy od decyzji rządu – dodała poseł Porowska.

Zobacz także

2021-04-29, godz. 09:15 Sławomir Kłosowski o 770 mld złotych dla Polski z UE, obchodach 100 rocznicy III powstania śląskiego na Górze św… - Spodziewamy się wielu znaczących gości, prezydent Andrzej Duda to gość ekskluzywny i cieszymy się, że zaszczyci nas swoją obecnością – mówił w… » więcej 2021-04-28, godz. 18:44 Łukasz Jastrzembski, burmistrz Leśnicy, o remoncie amfiteatru i Pomnika Czynu Powstańczego na Górze św. Anny oraz… W gminie Leśnica jest Góra św. Anny, o którą w 1921 roku toczono zacięte walki z Niemcami. Znajduje się tam Pomnik Czynu Powstańczego poświęcony poległym… » więcej 2021-04-28, godz. 11:01 Tomasz Paluch, prezes Stowarzyszenia LGD Dolina Stobrawy i Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika o funkcjonowaniu Lokalnych… Mija 15 lat od powstania LGD. Są to lokalne partnerstwa zrzeszające przedstawicieli sektora samorządowego, prywatnego oraz pozarządowego. Umożliwiają im… » więcej 2021-04-28, godz. 09:43 Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu PiS o tym, że "koalicja rządząca ucięła dyskusję ws. rezolucji o 3 powstaniu… - Na sesji pan wicemarszałek Ogłaza uciął dyskusję jednym zdaniem mówiąc że zakazuje klubowi głosowania za wprowadzeniem tej rezolucji, odczytaniem, procedowaniem… » więcej 2021-04-28, godz. 09:36 Wicemarszałek Zbigniew Kubalańca, o tym że "radni sejmiku z PiS przypomnieli sobie w połowie roku o powstaniach ś… - Gratuluję refleksu. Radni PiS w połowie roku przypomnieli sobie, że mamy obchody rocznic powstań śląskich - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew… » więcej 2021-04-27, godz. 14:16 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że 40,7 proc Polaków dobrze ocenia realizację Narodowego… » więcej 2021-04-27, godz. 09:26 Piotr Woźniak o rozmowach liderów Lewicy z premierem o KPO, krytyce opozycji i długu publicznym, który pod koniec roku… - Są momenty w historii Polski, że nieważne, która partia rządzi; ważna jest decyzja o przyznaniu gigantycznej pomocy finansowej na to co nas trapi czyli… » więcej 2021-04-26, godz. 18:28 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o opolskich akcentach beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i efektach spotkania… Papież Franciszek ogłosił, że 12 września w Warszawie wyniesiony na ołtarze zostanie Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński. Komunistyczne władze więziły… » więcej 2021-04-26, godz. 15:22 Tomasz Kostuś o rankingu zaufania do polityków i wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich - Widzimy wyraźną zmianę w rankingach zaufania. Notowania prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego czy Zbigniewa Ziobry lecą w dół. Pierwsze… » więcej 2021-04-26, godz. 10:11 Stanisław Rakoczy o inicjatywie PSL-u dotyczącej przyznania dnia wolnego dla szczepiących się na COVID-19, dobrych… - Szkoda, żebyśmy tracili 2 dni, w które możemy odpocząć, żeby wykonać szczepienie, które chroni nie tylko nas, ale chroni również tych, którzy z nami… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »