Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Ryszard Galla, poseł MN, o apelu parlamentarzystów…
2021-03-19, 09:17 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Ryszard Galla, poseł MN, o apelu parlamentarzystów ws. przywrócenie linii kolejowej Racławice Śląskie-Racibórz

Ryszard Galla, poseł MN, o apelu parlamentarzystów ws. przywrócenie linii kolejowej Racławice Śląskie-Racibórz
Opolski Zespół Parlamentarny wystosował apel do ministra infrastruktury w sprawie uruchomienia specjalnych środków z budżetu państwa na sfinansowanie wkładu własnego potrzebnego do projektu "Rewitalizacja linii kolejowych Racibórz-Racławice Śląskie.

Województwo opolskie złożyło ten projekt do programu Kolej+. Szacuje się, że zadanie może kosztować od 350 do 500 mln złotych. Na wkład własny potrzeba więc około 50-75 mln.
- Mamy nadzieję, że uda się przekonać rząd do tego, bo infrastruktura kolejowa jest bardzo ważna. To także ochrona środowiska - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla.

- To ważne, że posłowie w sprawach ważnych dla regionu wspólnie występują z takimi apelami - mówił. - Gdyby ta linia została przywrócona nastąpiła by odbudowa łączności na odcinku Racławice Śląskie - Głubczyce - Racibórz. Przed laty to była bardzo ważna linia - dodał poseł Galla.

Powiat Głubczycki to jedyny powiat w województwie, który nie ma połączenia kolejowego. Linia została zamknięta w 2000 roku.

Zobacz także

2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej 2021-04-07, godz. 13:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki o rozproszonych punktach szczepień w powiecie i ostatnim szerokim strumieniu… » więcej 2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o rządowym programie „Czyste powietrze”, rehabilitacji pocovidowej oraz inwestycjach… Blisko 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie „Czyste powietrze”. Oznacza to, że w rządowym programie uczestniczyć będzie 80 procent samorządów… » więcej 2021-04-06, godz. 18:58 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu niepełnosprawnych, pieczy zastępczej i przeciwdziałaniu przemocy… Ponad dwa miliony złotych otrzymał powiat prudnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To znacznie więcej niż w poprzednich l… » więcej 2021-04-06, godz. 09:17 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów… Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna. - Jednak 18 kwietnia… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »