Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o zatrudnieniu…
2021-03-08, 09:45 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o zatrudnieniu Agnieszki Zagoli, rezygnacji Mirosława Wójciaka z kierowana NCZ i wniosku radnych o odwołanie starosty

Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o zatrudnieniu Agnieszki Zagoli, rezygnacji Mirosława Wójciaka z kierowana NCZ i wniosku radnych o odwołanie starosty
- Staramy się politykę trzymać jak najdalej od służby zdrowia, nie zawsze się to udaje, ale ze względu na ruszy opozycji a nie nasze - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski pytany o zatrudnienie Agnieszki Zagoli (PSL) na stanowisku prezesa Namysłowskiego Centrum Zdrowia. - Wystarczy spojrzeć na prezesa, który ustępuje z NCZ za kilka dni. Przy jego wyborze nie było polityki, a jest bardziej związany z radnymi opozycji. Postawiliśmy na menagera. Tak samo w przypadku pani Zagoli. Stawiamy na menagera - dodał.
Starosta namysłowski wskazywał na bardzo dobre oceny pracy Agnieszki Zagoli w zamku w Mosznej. - Postawieni przed faktem dokonanym, złożenia rezygnacji przez obecnego prezesa, musieliśmy w krótkim czasie znaleźć kogoś, kto podoła wielu wyzwaniom jakie są w szpitalu przed nami.

Starosta Gęsiarz nie zdradził powodów z jakich Mirosław Wójciak złożył rezygnację z kierowaniem Namysłowskim Centrum Zdrowia. - Otrzymałem tę rezygnację listownie, nie przyszedł wcześniej, nie porozmawiał. Oczywiście uzasadnił, ale w piątek będzie walne zgromadzenie udziałowców spółki. Do tego czasu nie będę się wypowiadał, chcę aby najpierw walne zgromadzenie porozmawiało z panem Mirosławem Wójciakiem - wyjaśnił gość Porannej Loży Radiowej.
- Myślałem, że pan Mirosław zwiąże się z nami na dłuższy czas. Dawaliśmy sobie 3 lata, żeby zrobić nową markę naszego szpitala. Dla mnie to było straszne zaskoczenie, otwierając korespondencję. Jesteśmy wielce zawiedzeni, że złożył rezygnację - dodał Konrad Gęsiarz.

Starosta namysłowski skomentował także piątkowe wydarzenia na radzie powiatu. Siedmiu radnych złożyło wniosek o odwołaniu go ze stanowiska starosty. - Bardzo się cieszę, że padł ten wniosek. Sam sugerowałem opozycji, że skoro starosta jest taki niedobry, że tak źle zarządza powiatem, żeby złożyli wniosek. Najśmieszniejsze jest to, że opozycji wydaje się, że odkryli wielkie przekręty i aferę. ta "Afera" jest za zero złotych, powiat ani złotówki nie stracił. Nie boję się poddać weryfikacji - stwierdził.

Zobacz także

2021-04-23, godz. 10:08 Anna Zalewska o umowach jakie Komisja Europejska zawiera z producentami szczepionek, Zielonym Certyfikacie, rezolucji europosłów… - Trwa analiza prawna i myślę, że będzie bardzo skomplikowana. UE i KE powinna być konsekwentna, jeśli podpisuje złe umowy i pozwala na dyktat firm farmaceutycznych… » więcej 2021-04-22, godz. 17:32 Radiowa debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o wstępnych założeniach wpisujących pracę zdalną do kodeksu… W czerwcu minie rok od pierwszych zapowiedzi o przeniesieniu przepisów dotyczących pracy zdalnej do Kodeksu Pracy. Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przygotowało… » więcej 2021-04-22, godz. 12:09 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską o sporze wokół tablicy… - Burmistrz Głogówka postanowił starą i zniszczoną tablicę wymienić i dodać nową z nową inskrypcją "Polskim patriotom wyrazy hołdu składają mieszkańcy… » więcej 2021-04-22, godz. 10:25 Józef Swaczyna o punkcie szczepień w Strzelcach Opolskich, uroczystościach na Górze św. Anny i sprawie tablicy w … - Przygotowano 6 stanowisk, mamy też namioty gdzie będziemy weryfikować ludzi. Najgorsze ze nie ma szczepionek i chętnych. To jest przykre, mamy około 400-500… » więcej 2021-04-22, godz. 09:41 Tomasz Halski o tym jak wygląda system szczepień na opolskim Toropolu - W punkcie jest 2,5 tys. dawek, w piątek dojedzie kolejna dostawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. Tomasz Halski, koordynator prac w punkcie szczepień… » więcej 2021-04-21, godz. 20:38 Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka, o nieudanej próbie reorganizacji sieci szkół w tej gminie Rada Miejska Ozimka przegłosowała intencyjne uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku oraz w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej… » więcej 2021-04-21, godz. 19:21 Dr Marek Mazurkiewicz z Instytutu Śląskiego i Uniwersytetu Opolskiego o setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego… W Popołudniowej Loży Radiowej nawiązaliśmy do sporu wokół tablicy pamiątkowej, która w Głogówku miała uczcić setną rocznicę wybuchu III Powstania… » więcej 2021-04-21, godz. 14:41 Dorota Piechowicz-Witoń o roli organizacji pozarządowych w życiu samorządów lokalnych - Niezależnie jaka kwota z 1% procenta trafi do organizacji, to zawsze jest pomoc - mówiła w Południowej Loży Radiowej Dorota Piechowicz-- Witoń, naczelnik… » więcej 2021-04-21, godz. 13:55 Mirosław Kurz z RZGW Gliwice o cenach za wodę i ścieki na Opolszczyźnie i procesie zatwierdzania wniosków, które… - Liczba złożonych wniosków taryfowych to 37, z czego zweryfikowano 7. Jest 15 wydanych decyzji, w tym 5 negatywnych, jedno postępowanie umorzone, a w zakresie… » więcej 2021-04-21, godz. 10:06 Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia o konwencji i kongresie tej partii, a także o energetyce i Elektrowni Opole - Postawiliśmy tezę jeszcze w grudniu ubiegłego roku, że potrzebne jest nowe otwarcie, także w wymiarze programowym i politycznym w kraju, o czym starałem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »