Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł…
2021-03-04, 12:12 Autor: Joanna Matlak

Prosto z sejmu. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą

Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" była Beata Kempa, europoseł PiS (Solidarna Polska). Rozmowa dotyczyła m.in. kwestii najnowszego zestawienia Marcina Paladego, które dotyczyło podziału mandatów w okręgu opolskim, gdyby wybory odbyły się w lutym. Pojawił się także temat wyroku TSUE ws. sądownictwa w Polsce. Redaktor Ogórek pytała też o rolę kobiet w polityce, bowiem w mediach zawrzało po jednej z wypowiedzi Beaty Kempy.
- Gdyby w lutym odbyły się wybory PiS w okręgu opolskim nie traci ani jednego mandatu, a Platforma Obywatelska traci dwa mandaty na rzecz Szymona Hołowni. Mandat traci też Polskie Stronnictwo Ludowe. Dlaczego tak się dzieje? - pytała Magdalena Ogórek.

- Do wyborów jest jeszcze trochę czasu, ale tendencja jest ewidentna i jeśli chodzi o PO i Ruch Hołowni następuje po prostu przepływ elektoratu po prostu przepływ elektoratu ale podłożem dla którego się tak dzieje to są permanentne błędy PO. Pierwszy błąd to brak programu bądź jakieś zręby złotych myśli liderów poszczególnych frakcji. Po drugie to uchwała ws. aborcji - mówiła Kempa.

Kolejnym wątkiem rozmowy był wyrok TSUE dotyczący sądownictwa w Polsce.
- TSUE uznaje, że kolejne nowelizacje ustawy o KRS mogą naruszać unijne prawo. Co Pani na to? - pytała redaktor Ogórek.

- Moją wątpliwość budzi to, że tak poważny organ jakim jest TSUE, zajmuje się obszarem, który nie jest w obszarze traktatowym UE - mówiła poseł Kempa.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 13:18 Marcelina Zawisza o szczepionkach, projekcie „Zdrowa Praca”, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wpisie Krystyny Pawłowicz… Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do końca II kwartału wykonanych zostanie 20 mln szczepień. Czy zdaniem Poseł Zawiszy to możliwe? - Myślę… » więcej 2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »