Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Gociek i Piotr Moc o rządowym planie zakupu…
2021-03-02, 13:40 Autor: Piotr Moc

Piotr Gociek i Piotr Moc o rządowym planie zakupu szczepionki z Dalekiego Wschodu, opozycyjnej "recepcie na kryzys" oraz niezapomnianym trenerze Kazimierzu Górskim

Piotr Gociek i Piotr Moc o bieżących wydarzeniach w polskiej polityce
Plany zakupowe rządu w kwestii szczepionek przeciw covid-19 sięgają na Daleki Wschód.

W środę (2.03.) odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, będziemy na ten temat rozmawiać. Szukamy możliwości jak najszybszego zaszczepienia jak największej części populacji społeczeństwa polskiego – mówił Mariusz Błaszczak w rozmowie z Piotrem Goćkiem w „Sygnałach dnia” radiowej Jedynki.
W cyklu "Co tam Panie w polityce?" komentarze i opinie nie tylko na ten temat.

Było także o rozmowach, na różne kwestie, w gronie liderów Zjednoczonej Prawicy i Kukiz 15. O kolejnym wywiadzie w kontrze do rządzących z udziałem Donalda Tuska, o opozycyjnej "recepcie na kryzys" nie ustalonego do końca autorstwa.

Nie zabrakło wspomnienia o trenerze piłkarskiej kadry Kazimierzu Górskim, który obchodziłby dzisiaj ( 2.03.) setne urodziny. Trener marzeń wielu piłkarzy, którym czasami w szatni wystarczałoby dobre, mądre słowo lub krótkie zdanie w stylu: "chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika". Jak "czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje", "im dłużej przy piłce my, tym krócej oni" albo "ty do mnie, ja do ciebie" opisujące podania na murawie. Ale chyba żadne nie zyskało takiej sławy jak uniwersalne "dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Więcej cytatów Pana Kazimierza można odszukać choćby w na stronie TVP Sport.

Na zakończenie cyklu tradycyjnie o filmie, tym razem wielki powrót animacji, czyli "Kajko i Kokosz" w wersji 3.0.

Zobacz także

2021-08-05, godz. 17:30 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa. W radiowej debacie o tym, że być może pracodawca będzie mógł żądać od… Do Sejmu ma trafić projekt ustawy, która da pracodawcom możliwość weryfikowania, czy pracownicy przyjęli pełne szczepienie przeciwko Covid-19 i od tego… » więcej 2021-08-05, godz. 10:31 Anna Krupka o sukcesach Polaków na Olimpiadzie oraz 77. rocznicy śmierci poety Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Anna Krupka, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu była gościem Magdaleny Ogórek w czwartkowym cyklu w Loży Radiowej "Prosto… » więcej 2021-08-05, godz. 08:58 Wojciech Komarzyński o festynach #SzczepimySię i wsparciu dla rolników pod kątem niekorzystnych zjawisk pogodowych - Na organizację festynu można otrzymać 8 tys. złotych, a dodatkowe pieniądze pojawią się, kiedy zaszczepionych będzie ponad 100 osób - powiedział w… » więcej 2021-08-04, godz. 17:44 Aleksander Devosqes–Cuber, kierownik Muzeum Regionalnego w Głogówku, o wykorzystaniu użyczonego gminie obiektu Fr… Zakonnicy użyczyli swój historyczny obiekt gminie Głogówek. Budynek zmodernizowano przy unijnym dofinansowaniu. Przedsięwzięcie to Franciszkanie zrealizowali… » więcej 2021-08-04, godz. 12:54 Wiceminister Barbara Socha i Dorota Bojemska o Strategii Demograficznej 2040 konsultowanej z samorządowcami - Głosy są w zasadzie podobne, choć każde województwo ma swoją specyfikę - powiedziała w Południowej Loży Radiowej podsekretarz Stanu w Ministerstwie… » więcej 2021-08-04, godz. 09:01 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka o demografii gminy i Strategii Demograficznej 2040 - W gminie Głogówek w ciągu dwóch lat ubyło 200-tu mieszkańców. Liczba ludności wynosi w tej chwili około 12 tys 400 - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-08-03, godz. 08:56 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o podwyżkach dla polityków i samorządowców, oraz o szczepieniach w powiecie - To jeszcze daleka droga tym bardziej, że widzimy, co dzieje się w sejmie. Został złożony projekt ustawy blokującej podwyżki dla posłów i senatorów… » więcej 2021-08-02, godz. 16:25 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego oraz Jarosław Szóstka, wiceburmistrz Prudnika, o problemie… Starzejące się społeczeństwo jest poważnym wyzwaniem również dla samorządów lokalnych. Gminy ponoszą coraz większe koszty utrzymania mieszkańców Domów… » więcej 2021-08-02, godz. 12:51 Poseł Witold Zembaczyński o podwyżkach dla parlamentarzystów, stanowiskach Rady Krajowej Nowoczesnej i pakiecie mo… - Nie jestem zadowolony z podwyżek, jestem wręcz zaskoczony, bo pominięto parlament w tej drodze - powiedział w Południowej Loży Radiowej poseł Nowoczesnej… » więcej 2021-08-02, godz. 08:53 Andrzej Rak, wicedyrektor WORD w Opolu o surowszych karach za łamanie przepisów drogowych i zmianach w kształceniu … - Na ten moment jest to jedyne rozwiązanie, które w krótkim czasie pozwoliłoby na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach - powiedział w Porannej Loży… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »