Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Gociek i Piotr Moc o rządowym planie zakupu…
2021-03-02, 13:40 Autor: Piotr Moc

Piotr Gociek i Piotr Moc o rządowym planie zakupu szczepionki z Dalekiego Wschodu, opozycyjnej "recepcie na kryzys" oraz niezapomnianym trenerze Kazimierzu Górskim

Piotr Gociek i Piotr Moc o bieżących wydarzeniach w polskiej polityce
Plany zakupowe rządu w kwestii szczepionek przeciw covid-19 sięgają na Daleki Wschód.

W środę (2.03.) odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, będziemy na ten temat rozmawiać. Szukamy możliwości jak najszybszego zaszczepienia jak największej części populacji społeczeństwa polskiego – mówił Mariusz Błaszczak w rozmowie z Piotrem Goćkiem w „Sygnałach dnia” radiowej Jedynki.
W cyklu "Co tam Panie w polityce?" komentarze i opinie nie tylko na ten temat.

Było także o rozmowach, na różne kwestie, w gronie liderów Zjednoczonej Prawicy i Kukiz 15. O kolejnym wywiadzie w kontrze do rządzących z udziałem Donalda Tuska, o opozycyjnej "recepcie na kryzys" nie ustalonego do końca autorstwa.

Nie zabrakło wspomnienia o trenerze piłkarskiej kadry Kazimierzu Górskim, który obchodziłby dzisiaj ( 2.03.) setne urodziny. Trener marzeń wielu piłkarzy, którym czasami w szatni wystarczałoby dobre, mądre słowo lub krótkie zdanie w stylu: "chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika". Jak "czasami się wygrywa, czasami się przegrywa, a czasami remisuje", "im dłużej przy piłce my, tym krócej oni" albo "ty do mnie, ja do ciebie" opisujące podania na murawie. Ale chyba żadne nie zyskało takiej sławy jak uniwersalne "dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Więcej cytatów Pana Kazimierza można odszukać choćby w na stronie TVP Sport.

Na zakończenie cyklu tradycyjnie o filmie, tym razem wielki powrót animacji, czyli "Kajko i Kokosz" w wersji 3.0.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »