Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji…
2021-02-25, 10:07 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej scenie politycznej

Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej scenie politycznej
- Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie potrafią w sposób partnerski i z szacunkiem kontynuować koalicji, która jest od dawna. Całą opowieść o koalicji 276 poprzez takie działania lokalni działacze PO podważają - powiedział w Porannej Loży Radiowej Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL.
- To jest problem związany z tym, że jest brak zaufania, szacunku, współpracy, a takie działania moje koleżanki i koledzy z PSLu widzą w Opolu, więc zastanawiają się, czy tą współpracę kontynuować - dodał Krzysztof Hetman.
Zaznaczył, że nie chodzi o stanowiska i sprawę zwolnienia Agnieszki Zagoli, ale o coś więcej.

- Znam pana marszałka Andrzeja Bułę. Uważam, że tak doświadczony polityk i samorządowiec ma strasznie słabe otoczenie, strasznie słabych doradców, którzy najwyraźniej wprowadzają go w błąd, a on w tej całej codziennej robocie nie potrafi znaleźć miejsca gdzie leży prawda, słuchając nie tych co trzeba - stwierdził gość Porannej Loży Radiowej.

Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego podkreślił, że mimo starań PSLu, aby sytuację naprawić nie widać chęci po drugiej stronie. - Gdyby to centrala PSL podejmowała decyzję czy kontynuować koalicję w regionie z PO, to ze smutkiem muszę stwierdzić, że rekomendowało by zakończenie współpracy.

Jeśli zaś chodzi o sytuację na Polskiej scenie politycznej, to wiceprezes ludowców przyznał, że PSL chce zagospodarować niszę centroprawicową jaka jego zdaniem istnieje. - Nowoczesny konserwatyzm i nowoczesny patriotyzm - tego na scenie politycznej bardzo brakuje. Budujemy tę siłę od 2019 roku od momentu powołania Koalicji Polskiej. Od tamtego momentu sytuacja się zmieniła i to bardzo. PO skręca w lewo i część koleżanek i kolegów w PO nie do końca dobrze się z tym czuje - zaznaczył Krzysztof Hetman. - Może zdarzyć się tak, że część konserwatystów PO będzie poszukiwać innej formuły a Jarosław Gowin ma od dwóch miesięcy dowody, że jego dalsza współpraca ze Zjednoczoną Prawicą jest skończona - dodał.

Zobacz także

2021-04-23, godz. 10:08 Anna Zalewska o umowach jakie Komisja Europejska zawiera z producentami szczepionek, Zielonym Certyfikacie, rezolucji europosłów… - Trwa analiza prawna i myślę, że będzie bardzo skomplikowana. UE i KE powinna być konsekwentna, jeśli podpisuje złe umowy i pozwala na dyktat firm farmaceutycznych… » więcej 2021-04-22, godz. 17:32 Radiowa debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o wstępnych założeniach wpisujących pracę zdalną do kodeksu… W czerwcu minie rok od pierwszych zapowiedzi o przeniesieniu przepisów dotyczących pracy zdalnej do Kodeksu Pracy. Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przygotowało… » więcej 2021-04-22, godz. 12:09 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską o sporze wokół tablicy… - Burmistrz Głogówka postanowił starą i zniszczoną tablicę wymienić i dodać nową z nową inskrypcją "Polskim patriotom wyrazy hołdu składają mieszkańcy… » więcej 2021-04-22, godz. 10:25 Józef Swaczyna o punkcie szczepień w Strzelcach Opolskich, uroczystościach na Górze św. Anny i sprawie tablicy w … - Przygotowano 6 stanowisk, mamy też namioty gdzie będziemy weryfikować ludzi. Najgorsze ze nie ma szczepionek i chętnych. To jest przykre, mamy około 400-500… » więcej 2021-04-22, godz. 09:41 Tomasz Halski o tym jak wygląda system szczepień na opolskim Toropolu - W punkcie jest 2,5 tys. dawek, w piątek dojedzie kolejna dostawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. Tomasz Halski, koordynator prac w punkcie szczepień… » więcej 2021-04-21, godz. 20:38 Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka, o nieudanej próbie reorganizacji sieci szkół w tej gminie Rada Miejska Ozimka przegłosowała intencyjne uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku oraz w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej… » więcej 2021-04-21, godz. 19:21 Dr Marek Mazurkiewicz z Instytutu Śląskiego i Uniwersytetu Opolskiego o setnej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego… W Popołudniowej Loży Radiowej nawiązaliśmy do sporu wokół tablicy pamiątkowej, która w Głogówku miała uczcić setną rocznicę wybuchu III Powstania… » więcej 2021-04-21, godz. 14:41 Dorota Piechowicz-Witoń o roli organizacji pozarządowych w życiu samorządów lokalnych - Niezależnie jaka kwota z 1% procenta trafi do organizacji, to zawsze jest pomoc - mówiła w Południowej Loży Radiowej Dorota Piechowicz-- Witoń, naczelnik… » więcej 2021-04-21, godz. 13:55 Mirosław Kurz z RZGW Gliwice o cenach za wodę i ścieki na Opolszczyźnie i procesie zatwierdzania wniosków, które… - Liczba złożonych wniosków taryfowych to 37, z czego zweryfikowano 7. Jest 15 wydanych decyzji, w tym 5 negatywnych, jedno postępowanie umorzone, a w zakresie… » więcej 2021-04-21, godz. 10:06 Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia o konwencji i kongresie tej partii, a także o energetyce i Elektrowni Opole - Postawiliśmy tezę jeszcze w grudniu ubiegłego roku, że potrzebne jest nowe otwarcie, także w wymiarze programowym i politycznym w kraju, o czym starałem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »