Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju…
2021-02-24, 13:35 Autor: Joanna Matlak

Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju tamtejszej strefy inwestycyjnej

Jarosław Kielar
- Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należymy od 2005 roku. W 2018 roku całe 55 hektarów było już zajęte przez inwestorów, dlatego dołączyliśmy do strefy kolejnych 11 hektarów - powiedział w Południowej Loży Radiowej burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar.
Naszego gościa pytaliśmy jakie korzyści odnosi Kluczbork należąc do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jakie firmy w tej chwili tam się znajdują.

- W strefie przy ulicy Wołczyńskiej sprzedaliśmy w sumie 5 działek trzem inwestorom. W sumie około 100 osób znajdzie tam pracę. Największą działkę zakupił DL Invest Group, to 3 hektary. Spółka wybuduje 5,5 tysiąca metrów kwadratowych hal, w tym 800 metrów biurowca dla InPostu, czyli będzie to centrum logistyczne - mówił burmistrz Kielar.

- Wcześniej sprzedaliśmy MWM Trade, firmie z Kluczborka półtora hektara, to centrum meblowe. Działająca od dwóch lat firma z Kluczborka Food Lab kupiła pół hektara i tam jest produkowane jedzenie - powiedział nasz gość.

Jak dodaje burmistrz Kluczborka pozostały jeszcze 4 niewielkie działki i sporo inwestorów jest już zainteresowanych. Gościa samorządowej odsłony Południowej Loży pytaliśmy też o kondycję finansową gminy w dobie pandemii.

Zobacz także

2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o rządowym programie „Czyste powietrze”, rehabilitacji pocovidowej oraz inwestycjach… Blisko 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie „Czyste powietrze”. Oznacza to, że w rządowym programie uczestniczyć będzie 80 procent samorządów… » więcej 2021-04-06, godz. 18:58 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu niepełnosprawnych, pieczy zastępczej i przeciwdziałaniu przemocy… Ponad dwa miliony złotych otrzymał powiat prudnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To znacznie więcej niż w poprzednich l… » więcej 2021-04-06, godz. 09:17 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów… Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna. - Jednak 18 kwietnia… » więcej 2021-04-06, godz. 09:16 Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+, kontroli w urzędzie marszałkowskim i rządach MN… - Ten milion złotych pozwoli przygotować profesjonalną dokumentacje techniczną i oszacować jaki będzie koszt inwestycji - powiedział poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-04-02, godz. 20:28 Dawid Zmuda, gwardian, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, o historii i współczesności miejsca związanego… 25 lat minęło od erygowania Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Kult tego świętego w tym miejscu sięga XIX wieku. Miejscowy klasztor zapisał się… » więcej 2021-04-02, godz. 18:34 Michał Nowak, radny Opola z Solidarnej Polski, o pretensjach prezydenta stolicy regionu dotyczących braku dofinansowania… Niedawno ogłoszono wyniki trzeciego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W kolejnej edycji tego programu żaden z trzech wniosków złożonych przez… » więcej 2021-04-02, godz. 14:25 Młodzieżowa Loża Radiowa o przenikaniu świata polityki do świata sportu na przykładzie akcji Black Lifes Matter na… Fala komentarzy po decyzji polskich piłkarzy, którzy nie uklęknęli przed meczem z reprezentacją Anglii. Klękanie przed meczem to gest praktykowany w lidze… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »