Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka…
2021-02-24, 09:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną regionu

Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną regionu
- Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę, że uda mi się sprostać oczekiwaniom - powiedziała Zuzanna Donath-Kasiura nowa wicemarszałek województwa opolskiego. Wczoraj (23.02) radni sejmiku województwa zatwierdzili jej osobę na wspomnianym stanowisku, zwolnionym przez Romana Kolka, który postanowił wrócić do pracy w zawodzie lekarza.
Nieco ponad miesiąc temu kandydatem Mniejszości Niemieckiej na wicemarszałka był Rafał Bartek. Kwestie prawne dotyczące łączenia stanowiska szefa TSKN i wicemarszałka spowodowały, że musiał wybierać i wybrał kierowanie TSKN-em.
Kandydatura Zuzanny Donath-Kasiury pojawiła się tydzień temu. Dwoje radnych MN w sejmiku województwa nie chciało zdecydowało się podjąć się tego zadania.

- Mogliśmy jako radni zaproponować do zarządu województwa osobę, która nie byłaby radną czy radnym. Zdecydowaliśmy jednak, że lepiej będzie jeśli funkcję tę będzie sprawowała osoba, która jest radną - czyli ja. A ja zdecydowałam, że podejmę się tego wyzwania - przyznała w Porannej Loży Radiowej wicemarszałek.

Nowa wicemarszałek będzie zajmowała się ochroną zdrowia, edukacją i rynkiem pracy, profilaktyką uzależnień i polityką społeczną. Zapowiedziała, że chce przyjrzeć się sytuacji szpitalnego oddziału ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego pod kątem dostępności lekarzy, przypomniała, że jutro (25.02) będą podpisywane umowy stypendialne ze studentami kierunków medycznych obligujące ich do pracy w szpitalach Opolszczyzny przez 5 lat po ukończeniu studiów.

Zobacz także

2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o rządowym programie „Czyste powietrze”, rehabilitacji pocovidowej oraz inwestycjach… Blisko 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie „Czyste powietrze”. Oznacza to, że w rządowym programie uczestniczyć będzie 80 procent samorządów… » więcej 2021-04-06, godz. 18:58 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu niepełnosprawnych, pieczy zastępczej i przeciwdziałaniu przemocy… Ponad dwa miliony złotych otrzymał powiat prudnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To znacznie więcej niż w poprzednich l… » więcej 2021-04-06, godz. 09:17 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów… Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna. - Jednak 18 kwietnia… » więcej 2021-04-06, godz. 09:16 Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+, kontroli w urzędzie marszałkowskim i rządach MN… - Ten milion złotych pozwoli przygotować profesjonalną dokumentacje techniczną i oszacować jaki będzie koszt inwestycji - powiedział poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-04-02, godz. 20:28 Dawid Zmuda, gwardian, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, o historii i współczesności miejsca związanego… 25 lat minęło od erygowania Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Kult tego świętego w tym miejscu sięga XIX wieku. Miejscowy klasztor zapisał się… » więcej 2021-04-02, godz. 18:34 Michał Nowak, radny Opola z Solidarnej Polski, o pretensjach prezydenta stolicy regionu dotyczących braku dofinansowania… Niedawno ogłoszono wyniki trzeciego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W kolejnej edycji tego programu żaden z trzech wniosków złożonych przez… » więcej 2021-04-02, godz. 14:25 Młodzieżowa Loża Radiowa o przenikaniu świata polityki do świata sportu na przykładzie akcji Black Lifes Matter na… Fala komentarzy po decyzji polskich piłkarzy, którzy nie uklęknęli przed meczem z reprezentacją Anglii. Klękanie przed meczem to gest praktykowany w lidze… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »