Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale…
2021-02-23, 09:11 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale unijnych dotacji dla regionów, sytuacji w koalicji sejmiku województwa i nowym wicemarszałku ds. zdrowia

Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale unijnych dotacji dla regionów, sytuacji w koalicji sejmiku województwa i nowym wicemarszałku ds. zdrowia
- Mamy stratę w RPO na poziomie 20% w stosunku do poprzedniego okresu programowania i to nie jest wiele w porównaniu z innymi województwami, ale inne regiony mogą otrzymać pieniądze na przykład z programu "Polska Wschodnia". Dlatego okazuje się, że na tym tle Opolszczyzna dostanie mało - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Godyla, radny sejmiku z Nowoczesnej (Koalicja Obywatelska). W Porannej Loży Radiowej postulował, żeby zmienić nazwę tego programu na "Uczciwe szanse" i dodać do niego województwo opolskie.
Radny Prawa i Sprawiedliwości (Zjednoczona Prawica) Bogdan Tomaszek wskazywał, że przy podziale funduszy unijnych między województwa brano pod uwagę wskaźnik zaludnienia i PKB regionu. - U nas ani jedno ani drugie nie ma się dobrze. Zobaczmy jednak, że mamy jeszcze do pozyskania pieniądze w konkursach unijnych - powiedział radny Tomaszek.

W Porannej Loży Radiowej rozmawialiśmy także o sytuacji w regionalnej koalicji PO - PSL.
Piotr Zgorzelski wicemarszałek Sejmu, polityk PSL stwierdził, że Andrzej Buła marszałek z PO jest odpowiedzialny za zerwanie koalicji w sejmiku.

- Jak najbardziej koalicja w sejmiku istnieje. Wczoraj Antonii Konopka (z PSL przyp. red) brał udział w posiedzeniu zarządu i nic nie zwiastowało, aby dzisiaj miał opuścić zarząd i zerwać koalicję - powiedział radny Godyla. - Patrząc na to co się dzieje w Zjednoczonej Prawicy to to są dwie odmienne sytuacje - dodał.

Bogdan Tomaszek odniósł się do zwolnienia z ministerstwa Janusza Kowalskiego (SP).
- Broni polskiego węgla, gdzie tylko może mówi o tym głośno i to może być powodem i tak się stało - stwierdził.

Goście Porannej Loży Radiowej pytani o Zuzannę Donath-Kasiurę (MN), która zastąpi Romana Kolka na stanowisku wicemarszałka województwa zgodzili się, że to dobra kandydatura.

- Pracowałem z panią Kasiurą w komisji rewizyjnej, pracowało mi się z nią bardzo dobrze, konkretnie, na temat i wydaje mi się, że rolę wicemarszałka będzie tak samo pełniła - powiedział radny Tomaszek. W głosowaniu na sesji sejmiku w tej sprawie radni PiS jednak nie wezmą udziału bo uważają, że głosowanie elektroniczne nie dochowuje tajności, a w takich sprawach głosowanie powinno być tajne.

- Jestem dumny z tego, że będę mógł poprzeć w głosowaniu nad przyjęciem do zarządu województwa panią Zuzannę i życzę jej tego, żeby była opolską Angelą Merkel, osobą zdecydowaną, która nie boi się postępu - stwierdził radny Godyla.

Zobacz także

2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej 2021-02-25, godz. 10:07 Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej… - Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie… » więcej 2021-02-24, godz. 18:38 Dorota Przysiężna – Bator, burmistrz Kietrza i Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic, o dofinasowaniu zadań w popegeerowskich… 59 gmin z Opolszczyzny złożyło 143 wnioski o wsparcie inwestycji w miejscowościach, gdzie zlikwidowano państwowe gospodarstwa rolne. Wnioskodawcy ci wystąpili… » więcej 2021-02-24, godz. 13:35 Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju tamtejszej strefy inwestycyjnej - Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należymy od 2005 roku. W 2018 roku całe 55 hektarów było już zajęte przez inwestorów, dlatego dołączyliśmy… » więcej 2021-02-24, godz. 12:58 Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł… - Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że… » więcej 2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »