Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji…
2021-02-22, 13:06 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji Aleksandrówki i innych inwestycjach istotnych dla południa Opolszczyzny

Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji Aleksandrówki i innych inwestycjach istotnych dla południa Opolszczyzny
- Ważnym elementem było stworzenie dodatkowej infrastruktury, żeby budynek mógł spełnić określone wymogi i standardy, które nakłada na nas Unia Europejska - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS, mówiąc o potrzebie już nie tylko remontu ale i rozbudowy Aleksandrówki. Koncepcję graficzną przygotowała grupa studentów wraz z prof. Bogusławem Szubą z PWSZ w Nysie.
Jak podkreślała poseł Czochara, od początku zamiarem było stworzenie ośrodka, który mógłby być nie tylko perełką Opolszczyzny, ale i czymś wyjątkowym na skalę kraju, a może i za granicą.

- Niedawno odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Nysie i cały zarząd bardzo pozytywnie odniósł się do tej koncepcji. Teraz przechodzimy do kolejnych działań. Współpracuje z nami też dyrektor Grochowski (ze szpitala MSWiA w Głuchołazach przyp.red.) i przygotowuje koncepcję zakresu medycznego jakie miałby być realizowany w tym ośrodku – mówiła poseł Czochara.

- W dobudowanym skrzydle miałyby się znaleźć sale do zabiegów rehabilitacji, ale też szkoła. Nie ukrywam, że zamiarem jest stworzenie takiej szkoły w której mogłyby z niej korzystać grupy uczniów z województwa, ale i turyści, którzy licznie odwiedzają okolice Gór Opawskich. Można by tam zdobywać wiedzę, także praktyczną, na temat zasobów endogenicznych tych miejscowości, a jest ich mnóstwo – powiedziała poseł PiS.

Dodajmy, że jest również pomysł aby na miejscu powstała sala sportowa z elementami wodnymi, a także miejsce rehabilitacji pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem.

Katarzyna Czochara szacuje że ośrodek mógłby być gotowy za 2-3 lata.

Naszego gościa pytaliśmy też o inne kwestie dotyczące południa Opolszczyzny, m.in. o obwodnicę Prudnika czy ścieżkę pieszo-rowerową z Łąki Prudnickiej do Starowic.

Zobacz także

2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej 2021-02-25, godz. 10:07 Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej… - Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie… » więcej 2021-02-24, godz. 18:38 Dorota Przysiężna – Bator, burmistrz Kietrza i Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic, o dofinasowaniu zadań w popegeerowskich… 59 gmin z Opolszczyzny złożyło 143 wnioski o wsparcie inwestycji w miejscowościach, gdzie zlikwidowano państwowe gospodarstwa rolne. Wnioskodawcy ci wystąpili… » więcej 2021-02-24, godz. 13:35 Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju tamtejszej strefy inwestycyjnej - Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należymy od 2005 roku. W 2018 roku całe 55 hektarów było już zajęte przez inwestorów, dlatego dołączyliśmy… » więcej 2021-02-24, godz. 12:58 Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł… - Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że… » więcej 2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »