Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Stanisław Rakoczy o regionalnej koalicji z PO i…
2021-02-22, 09:07 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Stanisław Rakoczy o regionalnej koalicji z PO i możliwych scenariuszach

Stanisław Rakoczy
- Jesteśmy w tej koalicji ładnych parę kadencji, zawsze jesteśmy lojalni, nie chcemy przewrotów, ale chcemy, żeby traktowano nas podmiotowo, żeby z nami rozmawiano - powiedział w Porannej Loży Radiowej Stanisław Rakoczy, lider PSL w regionie. - Nas ta decyzja zaskoczyła.
Odniósł się w ten sposób do sprawy zwolnienia ze spółki Moszna Zamek wiceprezes Agnieszki Zagoli, należącej do Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Chcemy rozmawiać, a tych rozmów ostatnio zabrakło. Nie ukrywam, że są takie głosy (dot. zerwania koalicji w województwie z PO). W tym tygodniu odbędzie się posiedzenie plenarne zarządu wojewódzkiego i zarząd podejmie decyzję - zaznaczył Rakoczy.

- Cały czas wierzę, że będę rozmawiał z PO i że dojdzie do tej rozmowy przed posiedzeniem zarządu. Nie wiem, czy na zarządzie pojawi się wniosek o zerwanie koalicji i czy jeśli się pojawi, uzyska większość.

Pojawiły się informacje, że powodem zwolnienia Zagoli był fakt współpracy PSL-u z PiSem w dwóch powiatach.
- Po pierwsze umowy koalicyjne dotyczące sejmików były negocjowane centralnie bez połączenia tego z koalicjami w niższych szczeblach samorządu. Po drugie, wiem, że Platforma Obywatelska jeżeli chodzi o powiaty, to zawarła koalicję z PiS w większej liczbie powiatów niż PSL w skali kraju.

Zobacz także

2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o rządowym programie „Czyste powietrze”, rehabilitacji pocovidowej oraz inwestycjach… Blisko 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie „Czyste powietrze”. Oznacza to, że w rządowym programie uczestniczyć będzie 80 procent samorządów… » więcej 2021-04-06, godz. 18:58 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu niepełnosprawnych, pieczy zastępczej i przeciwdziałaniu przemocy… Ponad dwa miliony złotych otrzymał powiat prudnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To znacznie więcej niż w poprzednich l… » więcej 2021-04-06, godz. 09:17 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów… Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna. - Jednak 18 kwietnia… » więcej 2021-04-06, godz. 09:16 Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+, kontroli w urzędzie marszałkowskim i rządach MN… - Ten milion złotych pozwoli przygotować profesjonalną dokumentacje techniczną i oszacować jaki będzie koszt inwestycji - powiedział poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-04-02, godz. 20:28 Dawid Zmuda, gwardian, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, o historii i współczesności miejsca związanego… 25 lat minęło od erygowania Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Kult tego świętego w tym miejscu sięga XIX wieku. Miejscowy klasztor zapisał się… » więcej 2021-04-02, godz. 18:34 Michał Nowak, radny Opola z Solidarnej Polski, o pretensjach prezydenta stolicy regionu dotyczących braku dofinansowania… Niedawno ogłoszono wyniki trzeciego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W kolejnej edycji tego programu żaden z trzech wniosków złożonych przez… » więcej 2021-04-02, godz. 14:25 Młodzieżowa Loża Radiowa o przenikaniu świata polityki do świata sportu na przykładzie akcji Black Lifes Matter na… Fala komentarzy po decyzji polskich piłkarzy, którzy nie uklęknęli przed meczem z reprezentacją Anglii. Klękanie przed meczem to gest praktykowany w lidze… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »