Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Bogusław Farion, sołtys Suchej o obawach mieszkańców…
2021-02-17, 13:21 Autor: Joanna Matlak

Bogusław Farion, sołtys Suchej o obawach mieszkańców strzeleckich wsi związanych z reorganizacją szkół podstawowych

Bogusław Farion, sołtys Suchej o obawach mieszkańców strzeleckich wsi związanych z reorganizacją szkół podstawowych
- Dla nas to bardzo emocjonująca propozycja. Mówię o mieszkańcach, Suchej, Rozmierki ale i wiosek, które wchodzą w skład obwodów szkolnych, czyli 4 sąsiadujących sołectw - mówił Bogusław Farion, sołtys Suchej. Z naszym gościem rozmawialiśmy o planach reorganizacji wiejskich szkół przez gminę.
- Ja będąc samorządowcem rozumiem, że jest problem materialny, bo z tym się borykają samorządy na terenie całego kraju, ale oprócz tego jest jeszcze problem demografii. My tutaj na dole to rozumiemy, że nie mając dzieci lub mając ich relatywnie mało, kłoci się to z kwestią ekonomiczną - mówił sołtys Farion.

Sołtys Suchej wyraził obawę co do liczebności klas, ale mówił też o kwestii zatrudnienia nauczycieli.

- Koncertem życzeń byłoby gdyby sołtys powiedział, że chce mieć swoją szkołę i klasy 1-8. Ale chcemy jakos społeczność pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Rozmawiałem z rodzicami, działaczami na terenie sołectwa i szukając wyjść kompromisowych, które mogłyby pomóc stoimy na stanowisku jako wioska, że cieszy, że gmina pozytywnie patrzy na dwie placówki oświatowe, że utrzymanie miałaby i jedna i druga - mówił nasz gość.

Sprawa ma znaleźć swój finał na sesji rady gminy w przyszłym tygodniu.

Zobacz także

2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej 2021-04-07, godz. 13:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki o rozproszonych punktach szczepień w powiecie i ostatnim szerokim strumieniu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »