Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki…
2021-02-04, 13:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej o programie 500+ w rozmowie z Magdaleną Ogórek

Magdalena Ogórek, Stanisław Szwed
Magdalena Ogórek, Stanisław Szwed
- Co roku składaliśmy wnioski w sprawie 500+, ale podjęliśmy decyzję, że zmieniamy okres zasiłkowy z jesieni na wiosnę - powiedział w cyklu "Prosto z Sejmu" Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. - Poprzedni okres był wydłużony, stąd część osób mogła zapomnieć, że trzeba wnioski składać - dodał.
Można to robić od 1 lutego, na dzisiaj zrobiło to już ponad milion osób i mają oni już potwierdzenie kontynuacji programu.

- Jeśli ktoś nie zarejestruje się elektronicznie, to będzie mógł to zrobić w wersji papierowej od 1 kwietnia w urzędzie lub na poczcie - zaznaczył gość Magdaleny Ogórek. - Z programu korzysta 6 mln 600 tysięcy dzieci. W tym roku przeznaczone na niego będzie 41 mld złotych, a od początku programu wydano na ten cel 135 mld.

- Nawet dzisiaj niektórzy politycy mówią, że program trzeba modyfikować, a mi się zapala czerwone światło, bo wiem jak wygląda to po stronie poprzedników czyli Platformy i PSL-u, gdzie nie było żadnego znaczącego wsparcia dla rodzin. Zlikwidowaliśmy biedę wśród dzieci - powiedział wiceminister. - Obrazowo mówiąc 6 tys. zł na dziecko przez rok, to jest 108 tysięcy złotych przez 18 lat. Mamy dobrą sytuację gospodarczą i dzielimy się tym ze społeczeństwem - mówił Stanisław Szwed. - Możemy oszczędzać na innych rzeczach, ale nie na polityce rodzinnej.

- Program jest prosty i czytelny i jest realnym wsparciem - powiedział rozmówca Magdaleny Ogórek. - Jestem szóstą kadencję w Sejmie, mam więc porównanie i wiem, jaki zrobiliśmy skok cywilizacyjny, jeśli chodzi o wsparcie polskich rodzin. To pierwszy rząd, który to co zapowiedział, realizuje i kontynuuje.

Zobacz także

2021-03-26, godz. 20:51 Jacek Nalepa, skarbnik Bractwa Strzeleckiego w Głogówku, o pasjonatach sportów strzeleckich w tym mieście Do wielowiekowej tradycji nawiązuje Bractwo Strzeleckie w Głogówku. Za cel stawia sobie popularyzację sportów strzeleckich. Ma profesjonalną strzelnicę… » więcej 2021-03-26, godz. 18:14 Maciej Krzysik, prezes Stowarzyszenia Nysa 1945, o działalności tej organizacji oraz inicjatywie rekonstrukcji historycznej… Blisko 20 tysięcy złotych będzie kosztować rekonstrukcja dawnej, urzędowej wagi towarowej, która ma stanąć w podcieniach Domu Wagi Miejskiej w Nysie. Obiekt… » więcej 2021-03-26, godz. 13:06 Młodzieżowa Loża Radiowa o transferach politycznych i "wolności" mandatów poselskich Kto odchodzi z partii, opuszcza sejm - nad takimi rozwiązaniami dyskutowano kilka lat temu w sejmie. Czy w świetle ostatnich głośnych i zaskakujących transferów… » więcej 2021-03-26, godz. 10:28 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o tym, że choruje co raz więcej 20-to, 30-to i 40-to latków… - Na tę chwilę mamy 154 pacjentów, wolnych łóżek jest jeszcze 100 - powiedział w Porannej Loży Radiowej Jarosław Kończyło dyrektor szpitala "covidowego"… » więcej 2021-03-26, godz. 09:18 dr Józef Bojko Lock down jest absolutnie konieczny. Pandemii nie widać na ulicy. Chorzy są u nas, w szpitalach i u nas… - Przez kilka godzin rozważaliśmy wczoraj różne warianty związane z pandemią w naszym regionie i w regionach sąsiednich. Na górnym i dolnym śląsku sytuacja… » więcej 2021-03-25, godz. 17:25 Debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o polityce migracyjnej w kontekście pracy zarobkowej Trzech obcokrajowców zatrzymała opolska policja w związku z brutalnym zabójstwem i podpaleniem mieszkania w Opolu. Wszyscy mieszkali w hotelu robotniczym… » więcej 2021-03-25, godz. 11:14 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z dr Michałem Sutkowskim o przyczynach wzrostu zakażeń… Tuż po konferencji premiera i ministra zdrowia, na której zapowiedziano wprowadzenie ostrzejszych zasad sanitarnych, redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z… » więcej 2021-03-25, godz. 09:30 Marcin Ociepa o lewicowej posłance w szeregach Porozumienia, zatrzymaniu Andżeliki Borys i SIM-ach, czyli programie … - Nie ma mowy o podbieraniu, jest mowa o suwerennej decyzji poseł Pawłowskiej której się po ludzku i politycznie nie dziwię. Ja również uważam, że Porozumienie… » więcej 2021-03-25, godz. 09:23 Michał Kalinowski o politycznych "śliwkach robaczywkach", połączeniu z SLD i stworzeniu Nowej Lewicy - Byłem w ogromnym szoku, nie spodziewaliśmy się tego. Takie „śliwki robaczywki” są chyba w każdym środowisku. Byłem bardzo zły gdy o tym usłyszałem… » więcej 2021-03-24, godz. 17:22 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki oraz Tomasz Olejnik, wiceburmistrz Gorzowa Śląskiego, o budowie obwodnic tych… Ponadregionalne znaczenie ma budowa obwodnicy Praszki, której częścią jest obejście drogowe Gorzowa Śląskiego. Nowa trasa zapewni tranzytowe połączenie… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »