Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Marcelina Zawisza o dystrybucji szczepionek na COVID-19…
2021-01-21, 09:28 Autor: Joanna Matlak

Marcelina Zawisza o dystrybucji szczepionek na COVID-19 i sprawie 16-latka, którym zainteresowała się policja i sąd po strajku klimatycznym

Marcelina Zawisza "Poranna Loża Radiowa" (21.01.2021)
– Martwią mnie doniesienia dotyczące nieprawidłowości w niektórych szpitalach w Polsce. Martwi to, że część grupy 0 czyli pracownicy ochrony zdrowia, ale też wszyscy pracownicy szpitali i placówek zdrowotnych, nie otrzymują drugich dawek szczepionki, mimo, że już powinni je otrzymać - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Marcelina Zawisza, posłanka Lewicy. Zapowiedziała wystosowanie interpelacji do Ministerstwa Zdrowia w tej sprawie.
- Dostajemy informacje, że szczepionki albo nie docierają, albo docierają rozmrożone. Nawet jeśli placówka jest w stanie przechowywać szczepionkę w temperaturze -70 stopni Celsjusza, to jeśli ta szczepionka przychodzi w temperaturze 2-5 stopni, to niestety nie ma możliwości zamrozić jej ponownie i trzeba ją szybko zużyć – mówiła poseł Zawisza.

- Zwrócę się więc z prośbą do Ministerstwa Zdrowia, żeby odpowiedziano jak dokładnie wygląda ten proces dystrybucji, bo te sytuacje nie powinny mieć miejsca. My dopiero zaczynamy tak naprawdę ten proces szczepień, nie są one jeszcze masowe, ale to jest ostatni moment, żeby naprawić nieprawidłowości i żeby się dobrze zorganizować – mówiła Zawisza. Dodała także, że cieszy ją coraz większe zainteresowanie szczepionką, także wśród młodszych osób. Sama także zarejestrowała się do przyjęcia pierwszej dawki.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o sprawie 16-latka z podopolskich Lędzin, którym po strajku klimatycznym zainteresowała się policja i sąd. Apeluję do policji by nie prowokować sytuacji, które ośmieszają administrację państwową - mówiła poseł Zawisza.

Zobacz także

2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej 2021-02-25, godz. 10:07 Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej… - Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie… » więcej 2021-02-24, godz. 18:38 Dorota Przysiężna – Bator, burmistrz Kietrza i Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic, o dofinasowaniu zadań w popegeerowskich… 59 gmin z Opolszczyzny złożyło 143 wnioski o wsparcie inwestycji w miejscowościach, gdzie zlikwidowano państwowe gospodarstwa rolne. Wnioskodawcy ci wystąpili… » więcej 2021-02-24, godz. 13:35 Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju tamtejszej strefy inwestycyjnej - Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należymy od 2005 roku. W 2018 roku całe 55 hektarów było już zajęte przez inwestorów, dlatego dołączyliśmy… » więcej 2021-02-24, godz. 12:58 Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł… - Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że… » więcej 2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »