Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Grzegorz Zawiślak o budżecie Prudnika na 2021 i…
2021-01-20, 13:10 Autor: Joanna Matlak

Grzegorz Zawiślak o budżecie Prudnika na 2021 i inwestycjach

Grzegorz Zawiślak o budżecie Prudnika na 2021 i inwestycjach
- Budżet się spiął, ale to na pewno nie jest budżet marzeń - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika, zapytany o finanse gminy na 2021 rok.
- To budżet od wielu, wielu, który jest bez deficytu, nie planowaliśmy żadnego kredytu na inwestycje, więc to cieszy, ale z drugiej strony mamy ograniczone możliwości jeśli chodzi o inwestycje.

- Te główne inwestycje, które mieliśmy planowane, będą w tym roku realizowane. To jest np. przebudowa dworca autobusowego czy budowa centrum aktywizacji dla stowarzyszeń, które działają na terenie naszej gminy. W tym roku na inwestycje mamy niestety 6,7 mln, ale mam nadzieję że ta kwota ulegnie zwiększeniu, choćby dlatego, że pojawiają się możliwości skorzystania ze środków rządowych i to na pewno spwoduje, że inwestycji będzie więcej - mówił nasz gość i zwracał uwagę na rosnące wydatki oświatowe.

Jak zapowiedział burmistrz, Gmina Prudnik zamierza też skorzystać z pomocy rządowej dla gmin górskich, którą zapowiadał wicepremier Gowin.

- Dziadek mi zawsze mówił "jak dają to bierz, jak biją to uciekaj,", więc na pewno będziemy chcieli z tego skorzystać. Zastanawiamy się gdzie te pieniądze ulokować - mówił burmistrz.
Z Grzegorzem Zawiślakiem rozmawia Joanna Matlak (20.01.2021)

Zobacz także

2021-03-03, godz. 13:33 Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski o uporządkowaniu rzeki Mora i centralizacji szpitali - Powódź to za duże słowo, ale te podtopienia które wystąpiły na początku września i w październiku dały się nam we znaki. I to nie rzeka Nysa Kłodzka… » więcej 2021-03-03, godz. 10:02 Szymon Ogłaza, radny i wicemarszałek województwa o aktywności radnych i sprzedanym prezencie od ambasadora Chin - Nie lubię zestawień aktywności radnych. Pan Gabor nie zaznaczył w swoim wpisie, że trzech radnych z PO, którzy mają zerową aktywność, to jednocześnie… » więcej 2021-03-03, godz. 09:36 Tomasz Gabor (SP), radny sejmiku z klubu PiS o aktywności radnych oraz o serwisie do herbaty z chińskiej porcelany sprzedanym… - Policzenie interpelacji radnych i ich aktywności wynikało ze słów wicemarszałka Zbigniewa Kubalańcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej radny Solidarnej… » więcej 2021-03-02, godz. 19:25 Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika o nowych miejscach pracy oraz inwestycjach w tym mieście Rada Miejska Prudnika podjęła uchwałę o wydzierżawieniu Henniges Automotive hali po fabryce „Frotex”. Firma ta zapowiedziała nakłady remontowe i na… » więcej 2021-03-02, godz. 18:07 Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty o zamiarach reorganizacji sieci szkół postulowanych przez samorządy lokalne Niektóre opolskie samorządy lokalne wdrożyły procedurę likwidacji lub przekształcenia szkół. Zgodnie z przepisami uchwały intencyjne w tej sprawie radni… » więcej 2021-03-02, godz. 13:40 Piotr Gociek i Piotr Moc o rządowym planie zakupu szczepionki z Dalekiego Wschodu, opozycyjnej "recepcie na kryzys" oraz… Plany zakupowe rządu w kwestii szczepionek przeciw covid-19 sięgają na Daleki Wschód. W środę (2.03.) odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu… » więcej 2021-03-02, godz. 10:27 Michał Kalinowski z Wiosny i Janusz Kowalski z Solidarnej Polski o Żołnierzach Wyklętych Gośćmi Porannej Loży Radiowej byli dziś Michał Kalinowski, koordynator partii Wiosna w województwie opolskim oraz Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-03-01, godz. 18:33 Piotr Wach, wiceprzewodniczący opolskiego sejmiku o tym, że również Opolszczyzna powinna skorzystać z pieniędzy Programu… W nowej perspektywie finansowej Opolszczyzna ma otrzymać mniej unijnych pieniędzy niż w poprzednich latach. Region dostanie co najmniej 763 mln euro. Jest to… » więcej 2021-03-01, godz. 13:23 Jerzy Czerwiński o upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych, Krajowym Planie Odbudowy i kontrowersjach wokół prezesa PKN… „Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem” – to zdanie powinno by dedykowane tym, których potomkowie są w niektórych miejscach, szczególnie… » więcej 2021-03-01, godz. 10:18 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o wyczynianiu niestworzonych rzeczy i sytuacji Namysłowskiego Centrum Zdrowia - Nie mogę się nie zgodzić ze słowami posła Ryszarda Wilczyńskiego, ale bardziej w wydźwięku pozytywnym - powiedział w Porannej Loży Radiowej Konrad… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »