Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska (PiS) o swojej działalności poselskiej…
2021-01-11, 14:09 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska (PiS) o swojej działalności poselskiej w 2020 roku i projekcie, który zakłada brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu

Violetta Porowska (PiS) o swojej działalności poselskiej w 2020 roku i projekcie, który zakłada brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu
- Ten projekt ma charakter czysto ekonomiczny. Dobrze, że wokół niego toczy się dyskusja - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, pytana o projekt posłów z klubu PiS który zakłada rezygnację z możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego. Violetta Porowska podsumowała też swoją pracę w sejmie w 2020 roku.
Violetta Porowska w dzisiejszym programie podsumowała swoją pracę w sejmie w 2020 roku. - Pracowałam przy 29 ustawach i uchwałach dotyczących różnych przestrzeni naszego życia, ale te z których czerpałam największą satysfakcję, bo zajmuje się ochroną zdrowia 30 lat, to ustawy związane z zabezpieczeniem covidowym – mówiła poseł PiS.

- Te prawie 40 tys. głosów na mnie oddane, to dla mnie wielkie zobowiązanie, nie tylko wobec tych głosujących, ale dla wszystkich mieszkańców Opolszczyzny. Pracowałam w 6 komisjach, w 6 zespołach... Praca sejmowa jest niezwykle absorbująca – mówiła. - Pamiętajmy, ze poza pracą w sejmie, jest też praca w regionie, bo poseł nie zasiada tylko na Wiejskiej, ale ma też stały kontakt z ludźmi w regionie. Żaden poseł nie może zapomnieć o swoim regionie – podkreśliła.

Drugim tematem była kwestia projektu poselskiego, który w piątek wieczorem wpłynął do sejmu, a zakłada on brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu. Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł z Solidarnej Polski Jan Kanthak, ale podpisana pod wnioskiem jest właśnie poseł Porowska. Sprawa jest już szeroko komentowana w mediach, projekt krytykuje opozycja ale i koalicjant, czyli partia Porozumienie.
- Dobrze, że wywiązała się dyskusja nad tym projektem, bo to zaczyna obrazować sytuację o której być może niewielu zdaje sobie sprawę. Otóż, ta propozycja ma wymiar absolutnie ekonomiczny. Jest pula takich interwencji, które kończą się nieprzyjęciem mandatu. Dla przykładu z terenu województwa opolskiego, takich spraw było w 2018 roku 2600. Czyli 2600 osób nie przyjęło mandatu, z czego większość została później przez sąd podtrzymana – mówił poseł Porowska.

- W 2019 roku było takich spraw 2400, a w 2020 – 2100, więc takich spraw jest dużo, a mogłyby być zupełnie nierealizowane, gdyby osoby, których ta kwestia dotyczy, wzięły łyk powietrza przy stresującej sytuacji i zastanowiły się czy ten mandat przyjąć czy nie przyjąć – zwróciła uwagę poseł PiS.

- Dobrze, że ta dyskusja się toczy, projekt jeszcze nie był procedowany w komisji i być może niektóre zapisy ulegną korekcie, bo temu właśnie służy praca w komisji, żeby ten końcowy produkt prawny był jak najlepszy – dodała poseł PiS.

Sprzeciw co do tego projektu wyraził koalicjant czyli partia Porozumienie. – W tej sprawie wypowiedział się już szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Zostanie zwołana Rada Koalicji i będzie to dyskutowane – stwierdził poseł Porowska.

Zobacz także

2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej 2021-02-23, godz. 09:11 Bogdan Tomaszek (PiS) i Szymon Godyla (N) o podziale unijnych dotacji dla regionów, sytuacji w koalicji sejmiku województwa… - Mamy stratę w RPO na poziomie 20% w stosunku do poprzedniego okresu programowania i to nie jest wiele w porównaniu z innymi województwami, ale inne regiony… » więcej 2021-02-22, godz. 19:32 Piotr Woźniak, lider SLD na Opolszczyźnie i Jan Zimoch z Młodej Prawicy o konwencji i postulatach młodzieżówek L… Podczas konwencji Lewicy w Warszawie zaprezentowano pakiet postulatów młodego pokolenia. Dotyczy on m.in. liberalizacji prawa do aborcji, równości małżeństw… » więcej 2021-02-22, godz. 13:06 Katarzyna Czochara o kolejnym kroku ku reaktywacji Aleksandrówki i innych inwestycjach istotnych dla południa Opolsz… - Ważnym elementem było stworzenie dodatkowej infrastruktury, żeby budynek mógł spełnić określone wymogi i standardy, które nakłada na nas Unia Europejska… » więcej 2021-02-22, godz. 09:09 Zbigniew Kubalańca o stosunkach PO - PSL oraz Zuzannie Donath-Kasiurze, która ma zostać wicemarszałkiem regionu - Rada nadzorcza kreuje skład zarządu. My nikogo nie zwalniamy - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek regionu. Komentował… » więcej 2021-02-22, godz. 09:07 Stanisław Rakoczy o regionalnej koalicji z PO i możliwych scenariuszach - Jesteśmy w tej koalicji ładnych parę kadencji, zawsze jesteśmy lojalni, nie chcemy przewrotów, ale chcemy, żeby traktowano nas podmiotowo, żeby z nami… » więcej 2021-02-19, godz. 19:28 Mateusz Filipowski i Jolanta Pałosz, wiceprezesi spółki Wodociągi i Kanalizacja Opole, o inwestycjach tej firmy komunalnej… Domowe rachunki mieszkańców Opola zwiększy opłata za utraconą retencję nazywana potocznie „podatkiem od deszczu”. Obowiązek ten wynika z ustawy o Prawie… » więcej 2021-02-19, godz. 19:05 Paweł Szymkowicz z Głuchołaz, przewodnik sudecki i przewodnik miejski po Pradze o osobach oprowadzających turystów W niedzielę obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Czym zajmują się przewodnicy turystyczni to z grubsza wiemy. Natomiast, jak… » więcej 2021-02-19, godz. 13:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o rozdziale państwa od Kościoła Relacje pomiędzy państwem, a Kościołem katolickim były tematem dyskusji w „Młodzieżowej Loży Radiowej”. W programie poruszyliśmy wątki związane… » więcej 2021-02-19, godz. 09:29 Martyna Nakonieczny, szefowa klubu PiS w sejmiku o tym, że kandydatura Zuzanny Donaths Kasiury do zarządu województwa… - Ja nie czuje ani zdziwienia ani zaskoczenia, bo kiedy rozmawialiśmy jakiś czas temu o powołaniu Rafała Bartka na to stanowisko, to mówiliśmy, że nas jako… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »