Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-12-31, 11:18 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister Anną Goławską

Anna Goławska, Magdalena Ogórek
Anna Goławska, Magdalena Ogórek
Gościem Magdaleny Ogórek w kolejnej odsłonie cyklu "Prosto z sejmu" była wiceminister zdrowia Anna Goławska, a tematem rozmowy była szczepionka Pfizera i pytanie jak zachęcać do szczepień, zwłaszcza osoby młode?
- Od kilku dni tematem numer jeden są szczepienia i trudno się dziwić bo pojawienie się szczepionki Pfizera cały świat uznał za prawdopodobny przełom w zatrzymaniu pandemii. Czy jest nadzieja w tym nowym roku, bo rozmawiamy w ostatnim dniu kalendarzowym 2020, że w 2021 świat zatrzyma pandemię, czy te szczepienia przyniosą nam tak oczekiwany przełom? – pytała Magdalena Ogórek.

- Bardzo na to liczymy – odpowiedziała wiceminister zdrowia Anna Goławska. – Wiadomo, że zaszczepienie populacji jest ogromną szansą na to, żeby zatrzymać rozwój pandemii koronawirusa, dlatego liczymy, że jak najwięcej osób zgłosi się na szczepienie i jak najwięcej osób uzyska odporność, która jest gwarancją tego, że wirus przestanie się rozprzestrzeniać tak jak ma to miejsce dzisiaj – mówiła wiceminister Goławska.

- A czy jest Pani zaskoczona, bo ja trochę tak gdy zobaczyłam dane. Wśród naszych kochanych seniorów jest ogromna mobilizacja, spora osób po 70 roku życia chce się zaszczepić, z kolei młodzież i osoby do 30 lat podchodzi do tego z dużym dystansem i aż tak się tych szczepień nie domaga. Zastanawiam się z czego to wynika, jak do nich dotrzeć, może poczuciem odpowiedzialności za starszych czy też domowników? – pytała redaktor Ogórek.

- Wydaje mi się, że bierze się to z tego, że starsi bardziej się boją, są bardziej narażeni na ryzyko poważnych powikłań w przypadku zachorowania, a wręcz śmierci, a młodzi są moim zdaniem bardziej beztroscy i do końca do nich nie dociera jak poważna jest sytuacja. Będziemy docierać wszelkimi sposobami komunikacji, wypowiedziami ekspertów. Jeśli nie chcą dbać o siebie to niech zadbają o życie seniorów – mówiła wiceminister Goławska.

Zobacz także

2021-02-26, godz. 17:12 Ireneusz Hebda, dyrektor Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych i Barbara Zając, wójt gminy Pokój, o terenach objętych… W Polsce jest 125 parków krajobrazowych. Na Opolszczyźnie wytyczono trzy takie obszary. Miejscami kolidują one z ożywieniem gmin. Występuje konflikt interesów… » więcej 2021-02-26, godz. 13:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej z RPO i odrzuceniu przez senat kandydatury prof. Wawrzyka Piotr Wawrzyk, Zuzanna Rudzińska - Bluszcz, Robert Gwiazdowski, Jan Rokita, Piotr Ikonowicz - wiele nazwisk już padło w kontekście wyboru na Rzecznika Praw… » więcej 2021-02-26, godz. 10:10 Ryszard Wilczyński o koalicji z PSL i konsultacjach Krajowego Programu Odbudowy - Może pan Hetman pomyślałby o Namysłowie i Nysie, gdzie działacze PSLu ręka w rękę wyczyniają rzeczy niestworzone. W Namysłowie rozgrzewa emocje sprawa… » więcej 2021-02-25, godz. 17:00 Debata "Wspólna sprawa" - pracodawcy, związkowcy i eksperci o dochodzie gwarantowanym Naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), dr Witold Potwora (ekonomista z… » więcej 2021-02-25, godz. 12:12 Ryszard Galla w "Prosto z Sejmu" z Magdaleną Ogórek o sytuacji w koalicji w regionie, a także o radach programowych… - Koalicja myślę, że będzie trwała - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla w rozmowie "Prosto z Sejmu"z Magdalena Ogórek. Pytany był… » więcej 2021-02-25, godz. 10:07 Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL o lasach koalicji z PO w samorządzie województwa i budowaniu centroprawicy na polskiej… - Jestem szczerze zdziwiony, że z jednej strony przewodniczący Platformy Obywatelskiej proponuje Koalicję 276, a na poziomie lokalnym koledzy z Platformy nie… » więcej 2021-02-24, godz. 18:38 Dorota Przysiężna – Bator, burmistrz Kietrza i Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic, o dofinasowaniu zadań w popegeerowskich… 59 gmin z Opolszczyzny złożyło 143 wnioski o wsparcie inwestycji w miejscowościach, gdzie zlikwidowano państwowe gospodarstwa rolne. Wnioskodawcy ci wystąpili… » więcej 2021-02-24, godz. 13:35 Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka o rozwoju tamtejszej strefy inwestycyjnej - Do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej należymy od 2005 roku. W 2018 roku całe 55 hektarów było już zajęte przez inwestorów, dlatego dołączyliśmy… » więcej 2021-02-24, godz. 12:58 Jerzy Treffon, wójt Pawłowiczek wspomina Karola Kanię, tragicznie zmarłego przedsiębiorcę. "Aż brak tchu, że odszedł… - Z dużym niedowierzaniem oglądałem paski w telewizji, że nastąpiła taka tragedia. Od razu pozwoliłem sobie zadzwonić do firmy i dowiedziałem się, że… » więcej 2021-02-24, godz. 09:16 Zuzanna Donath-Kasiura o objęciu funkcji wicemarszałka regionu, zadaniach jakie ją czekają i planach na politykę zdrowotną… - Mam świadomość, że otrzymałam duży mandat poparcia ze strony radnych. Mam też świadomość, że wiąże się to z ogromna odpowiedzialnością i wierzę… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »