Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Co tam Panie w polityce?' Piotra Goćka i Piotra…
2020-12-29, 14:51 Autor: Ireneusz Prochera

"Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (29.12.2020)

"Co tam Panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej
Nie polityka, a... sport, choć również polityką podszyty! Od zamieszania związanego z występem polskich skoczków narciarskich w pierwszym konkursie 69. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie rozpoczęli rozmowę w Loży Radiowej Piotr Moc z Piotrem Goćkiem.
Sporo miejsca autorzy komentarza "Co tam Panie w polityce?" poświęcili planom zakupu grupy medialnej Polska Press przez Orlen. Piotr Gociek zwrócił uwagę, że jest to element przywracania pewnej równowagi na rynku medialnym w Polsce, na którym dominują podmioty z kapitałem zagranicznym.

Pojawił się też oczywiście wątek filmowy. Piotr Moc podkreślił, że zapowiedź pojawienia się czwartej części Matrixa to ciekawa wiadomość dla fanów Keanu Reevesa. Obaj autorzy komentarza zgodzili się, że aktor pozostający w świetnej formie z pewnością będzie w stanie sprostać zadaniu, a największą niewiadomą pozostaje jakość scenariusza i pomysł na fabułę.

Zobacz także

2021-02-05, godz. 19:06 Krzysztof Śmiszek, poseł partii Wiosna i ks. Joachim Kobienia, rzecznik opolskiej kurii o przekazywaniu ziemi Kościołowi… Na Opolszczyźnie za rządów różnych ugrupowań politycznych przekazano na rzecz związków wyznaniowych w sumie 3486 hektarów ziemi. Do rozpatrzenia pozostają… » więcej 2021-02-05, godz. 14:38 Goście "Młodzieżowa Loża Radiowa" o planie wsparcia uczniów po pandemii, który zapowiedziało ministerstwo edukacji… Będzie się opierał o cztery filary: walkę z otyłością, krótkowzrocznością i innymi wadami wzroku, o pomoc psychologiczną oraz wsparcie naukowe - taki… » więcej 2021-02-05, godz. 10:06 Marcin Ociepa o zawieszeniu Adama Bielana w Porozumieniu, unowocześnianiu armii i karabinku Grot - Ubolewam nad tym, ale Adam Bielan jest zawieszony - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia. W czwartek prezydium zarządu… » więcej 2021-02-05, godz. 09:29 Violetta Porowska o sytuacji pandemicznej w regionie oraz o odmrażaniu służby zdrowia, gospodarki i szkół - Analizujemy wszystkie województwa i na tle pozostałych, województwo opolskie wypada bardzo dobrze. Cała logistyka, kwestie z zabezpieczeniem pacjentów covidowych… » więcej 2021-02-04, godz. 17:26 Debata: pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa o poiityce energetycznej Poski do 2040 roku Zaproszenie do dyskusji przyjęli dr Witold Potwora (ekonomista, WSZiA w Opolu), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), dr Jerzy Szeliga (OPZZ)… » więcej 2021-02-04, godz. 13:00 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej o programie 500+ w rozmowie z Magdaleną Ogórek - Co roku składaliśmy wnioski w sprawie 500+, ale podjęliśmy decyzję, że zmieniamy okres zasiłkowy z jesieni na wiosnę - powiedział w cyklu "Prosto z… » więcej 2021-02-04, godz. 09:18 Janusz Kowalski o polityce energetycznej, Nowym Polskim Ładzie i reformie Kodeksu spółek handlowych - Solidarna Polska broni suwerenności energetycznej, a odejście od własnego surowca, jakim jest węgiel, na rzecz gazu oznacza konieczność importowania gazu… » więcej 2021-02-03, godz. 18:04 Marzena Głogowska-Szukszto o funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych, ważnym elemencie ekonomii społecznej Według informacji rządu w Polsce zarejestrowanych jest blisko dwa tysiące spółdzielni socjalnych. Z tego 20 procent zawiesiło działalność lub jest w likwidacji… » więcej 2021-02-03, godz. 18:00 Bogdan Tomaszek, radny opolskiego sejmiku o deficycie klastrów przemysłowych na Opolszczyźnie Słabą stroną Opolszczyzny są klastry, czyli skupiska wzajemnie powiązanych firm o podobnym profilu działalności. Lokalne przedsiębiorstwa nie wykorzystują… » więcej 2021-02-03, godz. 13:52 Bartłomiej Stawiarski o pomocy przedsiębiorcom, pomyśle centralizacji szpitali - Teraz zwalniamy przedsiębiorców, którzy sprzedają wyroby alkoholowe na miejscu czyli w restauracjach czy pubach, z drugiej i trzeciej raty koncesji na sprzedaż… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »