Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-12-03, 14:28 Autor: Magdalena Ogórek

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceministrem Marcinem Romanowskim

Marcin Romanowski [fot. By Mylosz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79278502]
Marcin Romanowski [fot. By Mylosz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79278502]
W dzisiejszym programie "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek pytała o ustawę antyprzemocową, która weszła w życie w poniedziałek, o budżecie unijnym i polskim wecie. Jej gościem był Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
- Dziś arcyważny temat, w poniedziałek weszła w życie ustawa antyprzemocowa, która była tematem przez minioną dekadę. Jakoś nikomu się nie spieszyło by wprowadzić taka osłonę w życie i wreszcie się to stało. Wiele osób zastanawia się dlaczego wcześniej nie można było wypracować takich rozwiązań, choć media pokazywały dramat ofiar przemocy? – mówiła Magdalena Ogórek.

- Dokładnie tak, teraz ofiary mogą liczyć na szybką i skuteczną pomoc, brakowało tego przez wiele lat – mówił wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. – Ani rządy lewicowe, ani rządy liberalne tego nie wprowadziły. Wszystkie organizacje, które zajmowały się pomocą osobom pokrzywdzonym wielokrotnie od lat postulowały rozwiązania tego typu, bo ono jest potrzebne i dopełnia system, aby był efektywny – powiedział wiceminister.

- Chcę też zapytać o ważną rzecz, bo ja nie widziałam, żeby główne media mainstreamowe oddały PiS-owi i Solidarnej Polsce co cesarskie, nie widziałam nawały medialnej na ten temat, nie widziałam RPO Adama Bodnara, żaby jakoś podziękował za ten temat… A może były podziękowania do ministerstwa my nie wiemy – mówiła redaktor Ogórek.

- Podziękowana były z policji i Żandarmerii Wojskowej, dziękuję im za świetną współprace i przygotowanie ustawy, cóż, po stronie lewicowej nie można się spodziewać ani realnej oceny ani walki z przemocą. Tam jest ideologia i w mojej ocenie wykorzystywanie cierpienia ofiar przemocy – mówił wiceminister Romanowski.

Zobacz także

2021-01-22, godz. 19:35 Sylwia Gawłowska, nowy dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury o planach związanych z działalnością tej instytucji Na emeryturę odszedł Ryszard Grajek, wieloletni dyrektor POK. Konkurs na to stanowisko wygrała Sylwia Gawłowska z Opola. » więcej 2021-01-22, godz. 18:35 Henryk Wierny, prezes Stowarzyszenia Klub „Rodło” w Opolu, o problemach z nadaniem profesorowi Franciszkowi Markowi… Krytyczne opinie wywołała decyzja Rafała Bartka, przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego. Lider Mniejszości Niemieckiej odmówił procedowania wniosku… » więcej 2021-01-22, godz. 10:14 Dr hab. Mariusz Patelski o Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, którego powstanie upamiętniono uchwałą Sejmu - Była to organizacja, która skupiała najlepszą część ówczesnej młodzieży, a w każdym razie najbardziej aktywną i opozycyjnie nastawioną do ówczesnego… » więcej 2021-01-22, godz. 09:37 Zbigniew Kubalańca, wiceprzewodniczący regionu PO o decyzji Joanny Muchy, która opuściła Platformę Obywatelską dla… - Jak do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi, co takiego się stało. Pani Joanna Mucha dość pokrętnie tłumaczyła, że jest jakiś konflikt z poprzednim… » więcej 2021-01-21, godz. 17:27 31 zamiast 26 dni urlopu wypoczynkowego? Czy to dobry pomysł i dobry czas na wprowadzanie takich zmian? O tym debatowali… 31 zamiast 26 dni urlopu wypoczynkowego - to jeden z postulatów złożonych w Radzie Dialogu Społecznego przez związki zawodowe. Czy dyskutowanie takiej zmiany… » więcej 2021-01-21, godz. 11:04 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem o zaprzysiężeniu Joe Biden'a… - Spokój i polityka miłości jest teraz Bidenowi i amerykańskiej scenie politycznej bardzo potrzebna - powiedział w rozmowie z Magdaleną Ogórek Tomasz Kostuś… » więcej 2021-01-21, godz. 09:29 Dr Marek Kawa o zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA i o tym co dalej z Donaldem Trumpem - Biden ma duży kredyt zaufania. Ma o wiele bardziej sprzyjające warunki polityczne, bo zarówno kongres jak i senat są w rękach Demokratów, więc właściwie… » więcej 2021-01-21, godz. 09:28 Marcelina Zawisza o dystrybucji szczepionek na COVID-19 i sprawie 16-latka, którym zainteresowała się policja i sąd… – Martwią mnie doniesienia dotyczące nieprawidłowości w niektórych szpitalach w Polsce. Martwi to, że część grupy 0 czyli pracownicy ochrony zdrowia… » więcej 2021-01-20, godz. 19:29 Piotr Soczyński, starosta głubczycki i Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego o przywróceniu połączenia… Zapewnienie osobowego transportu publicznego jest zadaniem samorządów lokalnych. O wznowienie ruchu kolejowego na trasie z Racławic Śląskich do Raciborza… » więcej 2021-01-20, godz. 13:11 Jerzy Wrębiak o udziale gminy Brzeg w ministerialnym projekcie "Polska Szczęśliwych Rodzin" - Podejmujemy wiele działań prorodzinnych i to już od dłuższego czasu - powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu. Z naszym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »