Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » „Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena…
2020-11-19, 14:34 Autor: Joanna Matlak

„Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu UE i awanturze w sejmie

Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek i Beata Kempa [fot. Radio Opole]
- To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej dyskusji kiedy marszałek sejmu Elżbieta Witek przekazywała informacje na temat wczorajszych zdarzeń związane ze strajkiem kobiet, także z udziałem wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego. Magdalena Ogórek pytała swojego gościa także o polskie weto w sprawie budżetu unijnego.
- Obecna sytuacja w sejmie jest godna skomentowania... Dlaczego tak jest, że opozycja już nie potrafi prowadzić dialogu? Marszałek Witek merytorycznie wyjaśnia co się działo podczas strajku kobiet, a są gwizdy i krzyki opozycji, pani Marszałek prosi by mogła dokończyć wypowiedź, podobnie się dzieje kiedy na mównicę wyszedł minister Kamiński… Czy w sejmie skończył się savoir-vivre? – zapytała Magdalena Ogórek.

- Ta histeria z którą mamy do czynienia to jest oznaka sporej bezradności – oceniła Beata Kempa. – Ja już obserwowałam tego typu zachowania w sejmie, one są nieodpowiedzialne, złe i to przekłada się na nastroje społeczne, zresztą, opozycja na taki efekt liczy – mówiła europoseł PiS.

- Przypominam pucz z 2016 roku, kiedy doszło do blokowania mównicy, przepychanek i do tego typu debaty po prostu się wraca. Incydent z wicemarszałkiem Czarzastym powinien zostać wyjaśniony – dodała.

W dalszej części Magdalena Ogórek pytała o budżet unijny, ale i o sprawę z rodzinnego Sycowa europoseł Kempy.

- Ja z wielkim smutkiem ale i zaskoczeniem obserwuje to co się dzieje, bo myślałam, że debata w europarlamencie będzie na innym poziomie – przyznała Beata Kempa. – Dzsiaj doszliśmy do momentu, w którym pod płaszczykiem przestrzegania prawa, praworządności próbuje się uzależniać to, czy ktoś coś dostanie i czy będzie miał odebrane finansowanie różnych projektów. To jest zupełnie irracjonalne ale i groźne – dodała europoseł PiS.

Zobacz także

2020-11-30, godz. 18:27 Jerzy Czerwiński o unijnym budżecie Gościem Loży Radiowej po godzinie 12:05 był senator PiS Jerzy Czerwiński, z którym wróciliśmy do tematu unijnego budżetu i powiązania go z praworząd… » więcej 2020-11-27, godz. 14:15 Młodzieżowa Loża Radiowa o rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce Zaproszenie do naszej dyskusji przyjęli: Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Grzegorz Pukas (Młoda Prawica), Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci) oraz Paulina… » więcej 2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »