Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-10-29, 12:45 Autor: Paula Hołubowicz

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską o Strajku Kobiet i reakcji na wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej

Magdalena Ogórek i Violetta Porowska "Prosto z Sejmu"
Magdalena Ogórek i Violetta Porowska "Prosto z Sejmu"
Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także szefowa tej partii na Opolszczyźnie.
- Jestem w Warszawie i obserwowałam tutaj straszne sceny i to się nie mieści w głowie. Ja jestem zwolennikiem tego, żeby zawsze o wszystkim rozmawiać. Jeśli kobiety uznały, że ich prawa są zagrożone to miały prawo to wyrazić i dyskutować. Ja wczoraj rozmawiałam z poseł Anną Milczanowską i była tego samego zdania. O co jest ta walka? Bo zaczyna się dewastować kościoły i niszczy się pomniki. Czy prawa kobiet wymagają wandalizmu? O co chodzi ? – pytała Magdalena Ogórek.

- Ja nie wiem o co chodzi, mi brakuje słów, żeby zrozumieć, żeby to wyjaśnić i usprawiedliwić… Żadne tłumaczenie z tamtej strony, które wypływa czyli to, że „jesteśmy zdenerwowane”, chociaż tamte panie mówią inaczej, żadne zdenerwowanie nie tłumaczy takiego zachowania – odpowiedziała poseł Violetta Porowska i dodała, że jest to „zwykły wandalizm, burdy, świętokradztwo, chuligaństwo i barbarzyństwo w największym tego słowa znaczeniu.”

- Szefowa Strajku Kobiet Marta Lempart powiedziała „jak bezprawie to bezprawie” bo PiS zaczął, do tego opublikowano adresy prywatne sędziów Trybunały Konstytucyjnego. To co przeszła Krystyna Pawłowicz i sędzia Uściński to jest gehenna, ja nie życzę tego wrogowi – mówiła Magdalena Ogórek.

- To co mówią panie ze Strajku Kobiet to jest jakaś pokręcona logika. Nikt niczego nie zaczyna. W debacie publicznej i funkcjonowaniu życia społecznego są zjawiska, które są od dawien dawna, m.in. zapisy konstytucyjne mówiące o tym, że nie zabijamy ludzi, dzieci i również niepełnosprawnych. To funkcjonuje od tysiącleci w życiu publicznym. Mówienie, że jakakolwiek formacja polityczna złamała pewną umowę jest nieprawdą, to paralogika – mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2020-12-01, godz. 10:52 "Co tam panie w polityce?" Piotra Goćka i Piotra Moca w Loży Radiowej (01.12) W kolejnej odsłonie programu "Co tam panie w polityce" najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie komentują: publicysta i komentator Piotr Gociek (Polskie… » więcej 2020-12-01, godz. 10:51 "Magazyn międzynarodowy" w Loży Radiowej. Piotr Cywiński i Piotr Semka o sporze – Polska&Węgry vs Unia Europejska… Sztab Donalda Trumpa poniósł drugą sądową porażkę w Pensylwanii. Tamtejszy sąd odrzucił apelację prawników prezydenta, dotyczącą rzekomych nieprawidłowości… » więcej 2020-11-30, godz. 18:35 Robert Tistek o końcu politycznego mariażu PSL z Kukiz'15 - To była koalicja z rozsądku i wydawało się, że rozsądek będzie wygrywał, ale górę wzięły emocje – powiedział Robert Tistek z Kukiz’15 pytany… » więcej 2020-11-30, godz. 18:31 Marcin Oszańca o tym dlaczego PSL usunął z klubu Koalicji Polskiej ugrupowanie Pawła Kukiza - Tak naprawdę od "piątki dla zwierząt", które poparli przedstawiciele Kukiz'15 było pewne, że nasza koalicja nie przetrwa - przyznał Marcin Oszańca, rzecznik… » więcej 2020-11-30, godz. 18:27 Jerzy Czerwiński o orędziu marszałka senatu, unijnym budżecie, rezolucji PE ws. aborcji i układankach sejmowych Gościem Loży Radiowej po godzinie 12:05 był senator PiS Jerzy Czerwiński, z którym wróciliśmy do tematu unijnego budżetu i powiązania go z praworządnością… » więcej 2020-11-27, godz. 14:15 Młodzieżowa Loża Radiowa o rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce Zaproszenie do naszej dyskusji przyjęli: Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Grzegorz Pukas (Młoda Prawica), Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci) oraz Paulina… » więcej 2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »